Искам да кажа ... (87)

  • 73 308
  • 725
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 12 473
Жаки, бързо възстановяне!

Акаша, много гъделичкаща новина..Wink

# 76
  • sofia
  • Мнения: 8 954
Бързо да се оправят всички пострадали  Hug
Приятна почивка на заминаващите!

Точно разни домати консервирах и малко компот от къпини направих през уикенда.

Светалчо колко бурканчета излизат от тази доза?
Аз от рецепта с 5 кг. чушки правих двойна доза и се омете до нова година. Сега още не съм правила и мислех да пропусна таз година.

Коте и аз последния път я правих така -
3 кг изпечени обелени нарязани червени  чушки,
Скрит текст:
2 кг сурови обелени домати,
1 кг суров обелен нарязан патладжан (предварително изкиснат със сол от горчивината) и
500 г сурови настъргани на едро ренде моркови.
По една кафена чашка оцет, вода (в оригинала е бяло вино) , захар и 3 ч.л. сол. (Захар може и по-малко, според мен.) Към края една кафена чашка олио.
Пека във фурната като гювеч, разбърквам от време на време. Като стане готово, пасирам. И това е.
После в бурканчета и 10-15 мин. стерилизиране.

В оригинала има 2 глави лук и една глава чесън. Пробвах първия път така, но пО ми бие на манджа и се отказах от тях. Но пак си беше вкусно, де.

# 77
  • Мнения: 1 972
Зимнина не правя и не ям. Преди 15 год свеки ме подкани да правим лютеница, отказах й. В магазина има всякаква зимнина Wink

# 78
  • Мнения: 3 609
Maлко извън темата със зимнината, но да помоля някой от София да ми препоръча нормален фризьор - подстригване и боядисване. Косата ми е по-дълга сега, искам да я скъся на малко по-дълга черта и да боядисам, но след последния път, в който ме е срам да кажа колко пари ми струваше това "удоволствие", вече първо проверявам!

# 79
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
Зимнина приготвям от миналата година по неволя. Преди свекърва ми правеше. Не ми е неприятно, само лютеницата е доста пипкава, но ММ много обича и се включва активно.

Скрит текст:
Другиден заминаваме на море най-сетне, но майка ми не е добре и ми е тегаво и притеснено. Живеят на село  с баща ми, на близо 200 км от нас. Предложих й да я заведа на лекар, трудно се придвижва и не може да отиде сама. Категорично отказа. Сега ще я мисля цялата почивка, а и ще съм още по-далече.

Акаша, хубава емоция е това  Simple Smile

# 80
  • Мнения: 12 473
Захир, къде в Сф те интересува?
Аз ходя до Римската стена от години.

# 81
  • Мнения: 3 609
Захир, къде в Сф те интересува?
Аз ходя до Римската стена от години.

Екс-че, няма значение, но след последното ходене в Дуписима, където дадох 115 лв с намаление!!! за посредствено подстригване и боя Вела.. ooooh! просто внимавам. Искам да ми направят хубава черта и да ми сложат някаква малко по-свежа боя, нищо особено.

# 82
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 249
Важно е за  къде питаш, Захир Simple Smile
Аз от години ходя в Студентски. Само се постригвам, но гледам че има доста боядисващи се при фризьорката.

# 83
  • Мнения: 3 609
в София, големи претенции за квартала нямам. Работя в бизнес сградите по Цариградско шосе, може да е наблизо.. мога и да попътувам, не ми пречи. Просто повече в такива прехвалени салони не ми се ходи. С удоволствие бих си платила за всичко качествено и хубаво, но за нещо посредствено, за което да дам и много пари, не мерси!

# 84
  • Мнения: 12 473
Направо ме убивате с тези цени и прехвалени салони..))
Подстригване + боя и сешоар  - 40-50 лв. макс и то ако искам спец прическа.
Ще ти пратя на лични координатите.

# 85
  • Мнения: 14 374
Болните да оздравяват!
Аз искам да измрънкам, че телефонът ми (на 9 месеца) се скапа. Дисплея огасна тотално. Поръчвала съм го по интернет, но има международна гаранция.  Което не значи, че имам идея къде да го занеса...

# 86
  • София
  • Мнения: 23 125
Алечка, карай, само телефон е това.  Hug
При нас колата ни умря, а преди 3 години я взехме (на старо естествено). На целия ни хал дето теглих потребителски кредит, чака ни огромен ремонт, живеем по приятели (за един месец съм сменила 11 легла!), сега и кола трябва да купуваме.

Моята фризьорка за подстригване, боя и сешоар ми взима точно 20 лв. Така че цените дето ги спрягате, са ми непонятни.

# 87
  • Мнения: 18 037


Моята фризьорка за подстригване, боя и сешоар ми взима точно 20 лв. Така че цените дето ги спрягате, са ми непонятни.

И моята, ама не съм в София все пак  Wink
Тонка...миличка, направо ме връщаш години назад, когато ние минахме през този ад с бебе на всичкото отгоре. Не може ли да се поправи колата?

Между другото дивана си е все още намален...

# 88
  • София
  • Мнения: 23 125
Рая Никол, гледам на нещата като временно затруднение, за да не се натоварвам излишно и да не се сдухвам. Пък и с тръшкане нищо не мога да постигна. Свекърите сега ни пуснаха някаква муха, че ще продават земи и ще ни подпомогнат финансово. А и реално погледнато вноските по кредита не са ни проблем, обаче аз искам да го изплатим за максимално кратък срок, затова ще затегнем коланите. Просто сега не беше времето да се скапе колата. Двигателят й блокира всъщност, а иначе за мен това ни беше най-хубавата и комфортна кола до момента (Шкода Октавиа).

# 89
  • Мнения: 14 374
Тонка, да бели кахъри са това наистина, мен просто ме е яд, защото никога не съм имала телефон, който в рамките на година да не сдаде багажа или аз да не му видя сметката. Просто ми писна. А ми трябва, защото голяма част от работата ми върви там. Успех на вас с ремонти и коли, супер изнервящо е.  Hug
Ако трябва да си купувам и нов телефон няма да ми е приятно. И ние сме в очакване на големи разходи покрай тия ипотеки и покупко продажби, авансови плащания... Като ми казаха днес нотариалните такси и данъците щях да припадна  Laughing Ама пари се изкарват, да сме здрави само.

Ей сега звъннах на Самсунг, казаха ми, че щом е купуван от Китай гаранцията важала само в Азия  Joy Добър ден, аз не го знаех това. Мислех, че международна значи международна... Ще си прочета внимателно довечера документите и ако е така ще им тегля една и няма да си купя повече телефон с тази марка...

Общи условия

Активация на акаунт