Студенти в UK- 7

  • 124 805
  • 766
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14 430
Здравейте!
Да попитам тук,изискването взето от сайта на унито:"Bulgaria - Average of 5.0 in Diploma Za Sredno Obrazovanie with a score of 5.0 in Mathematics and English." Как да се разбира в боднатата част- това оценки от ДЗИ или средната от дипломата е?
Благодаря!

# 46
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
.

# 47
  • Мнения: 203
Хоп-троп и аз в новата тема Simple Smile с благодарност за огромния труд на valha bouquet ! Успех на новите студенти и търпение на родителските тела Simple Smile Прочетох един списък от 25 точки Simple Smile, конкретно за точка 1ва - Здравна Европейска Карта и плащане на осигуровки. Момента с плащането на осигуровките - при първото си завръщане дъщеря ми донесе документ от Унито, който удостоверяваше, че тя е студентка за учебната година. След превода на документа от легализиран преводач, занесах в НОИ и възстанових здравните осигуровки от септември месец до следващия свптември, когато е нужен нов документ за новата учебна година.

# 48
  • UK
  • Мнения: 958
Здравейте!
Да попитам тук,изискването взето от сайта на унито:"Bulgaria - Average of 5.0 in Diploma Za Sredno Obrazovanie with a score of 5.0 in Mathematics and English." Как да се разбира в боднатата част- това оценки от ДЗИ или средната от дипломата е?
Благодаря!

Зададено по този начин, става въпрос за средно-аритметичните оценки по съответните предмети през годината.
В случай, че пише examinations/state examinatios някъде, тогава вече става въпрос за матури.

# 49
  • Мнения: 59
Здравейте и от мен.Благодаря на всички Вас без които сигурно нямаше да доведем нещата до тук.Ние летим на 1.10,уж има много време за подготовка,но май времето доста накъсяло и трябва да се приготвя ме.Успешна нова учебна година за всички,а за мамите здраве и сили.

# 50
  • Мнения: 1 152
Момента с плащането на осигуровките - при първото си завръщане дъщеря ми донесе документ от Унито, който удостоверяваше, че тя е студентка за учебната година. След превода на документа от легализиран преводач, занесах в НОИ и възстанових здравните осигуровки от септември месец до следващия свптември, когато е нужен нов документ за новата учебна година.

Точно това обясниха и на нас за осигуровките (аз платих само за юли, когато дъщеря ми не се водеше на работа). Да направя обаче уточнението, че удостоверението не се носи в НОИ, а в НАП- така е от миналата година. Така ни обясниха в НОИ, където първо отидохме да питаме за ЗО.

 Simple Smile

# 51
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Аз за юли, август и септември си записах да не забравя -  за здравните Simple Smile А питах за формата за доходите,  някой да ми каже попълвам ли си моите вноски за пенсия или не, благодаря предварително.

# 52
  • Мнения: 642
Аз за юли, август и септември си записах да не забравя -  за здравните Simple Smile А питах за формата за доходите,  някой да ми каже попълвам ли си моите вноски за пенсия или не, благодаря предварително.
За септември не се плащат. Вече се водят студенти. Дължат се само за  юли и август.

# 53
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Сигурно ли е,  все пак почват на 1ви октомври.

# 54
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
Ирина Б.  Hug не сме те забравили и момчето ти е нашата гордост. Дано скоро да го прегърнеш. Макар темата да не е презокеанска, ще ни бъде много приятно с rosss да споделяте радостите и тревогите си с нас .  Hug

# 55
  • Мнения: 1 998
Сигурно ли е,  все пак почват на 1ви октомври.
Във вашият случай е за юли, август и септември. Останалите са за 2 месеца, защото започват рез септември.

# 56
  • Мнения: 1 318
Благодарности за valha !!  bouquet
Stelitka, многоооо  успехи и щастие на дъщеря ти, от все сърце !! Peace
На новите студенти бърза адаптация, да не спират да мечтаят и лек път!!!! Peace
 ХУБАВ ДЕН!!!  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 642
Сигурно ли е,  все пак почват на 1ви октомври.

Това, че започват курса на 1 октомври не означава, че са студенти от тази дата. Първата година започнахме на 28 септ., а се води студентка от 22 септ. Защо бързате да внасяте осигуровки? Изчакайте децата при пристигането си да си получат писмата, че са записани студенти.Като ви ги изпратят ги преведете, отидете в НАП, занесете превода и оригинала и тогава на място ще платите липсващите месеци.

# 58
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Не бързам,  записала съм си да не забравя, че изобщо съществува тоз проблем, аз съм неорганизирана и хаотична и ако не си запиша.... Grinning

# 59
  • София
  • Мнения: 752
Аз за юли, август и септември си записах да не забравя -  за здравните Simple Smile А питах за формата за доходите,  някой да ми каже попълвам ли си моите вноски за пенсия или не, благодаря предварително.
Осигуровките за предходния месец се плащат до 25-то число на следващия месец. Ако не сте платили за юли, вече имете начислена лихва. Преди 3 дни беше 10 ст. Mr. Green
Първо се подава декларация 7 в НАП, после се плащат осигуровките. В НАП ще ви кажат колко точно е лихвата към настоящия момент. Моят синковец го карам сам да си върши тези неща, да трупа житейски опит.

Общи условия

Активация на акаунт