Бременност след аборт

  • 5 130
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
здравейте момичета много ми е притеснено моля някой ако е  преживял това което преживявам в момента да пише.Бях бременна на 1 юли направих спонтанен аборт мисед следва кюртаж гинеколожката ми каза да се пазим поне 3 месеца но още след първия ми цикъл мисля че забременях.Много ми е притеснено не мога да се зарадвам много го искам това бебе .

# 1
  • Мнения: 1 923
По принцип се препоръчва от 3 до 6 месеца пауза за да се възстанови матката, но при мен например казаха да изчакаме един цикъл и да опитаме пак. Не се притеснявай bouquet Ако си била в първите седмици, няма особени проблеми. Повече е добре да се изчака, при напреднала бременност и последващ аборт.

П.П. Как да не може да забременее, точно след аборт и раждане веднага се забременява, ако не се внимава.

# 2
# 3
  • Мнения: 25 568
Аз бих послушала лекарката. След аборт може лесно да се забременява, но също така лесно се абортира още веднъж. Дай шанс на организма си да се възстанови и тогава пробвай пак.
Успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 861
Аз доколкото разбирам от поста, новата бременност вече е факт, въпреки съветите на лекаря. Може пък така да е било писано. Пази се повече и иди на преглед да се види как са нещата. Simple Smile Успех! Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 1 411
Какво значи  "мисля, че забременях" newsm78...тест положителен, кръвен, някакъв?

Докторите казват от 3 до 6 месеца не за да си чешат езиците, ами защото има медицинска причина... много се извинявам ама това е безотговорно.

# 6
  • Мнения: X
Ако тестът за бременност е положителен, спокойно.
Повече пазене и отличен лекар, който да наблюдава състоянието на шийката.
Ако се налага правят на време серклаж, рутинна продцедура и бременността се развива нормално.
Медицината е модерна и напреднала, няма повод за паника.

# 7
  • Мнения: 10 874
Ако правилно разбирам - не си сигурна дали си бременна. Хубаво е да се провери дали е така, да се обсъди с лекар и тогава да се реши какво да се предприеме. Защото иначе всичко е в сферата на вероятностите. А вероятности има много - от успешна бременност до нов спонтанен аборт и/или някакви други усложнения. Желая ти успех и се надявам всичко да бъде наред! bouquet

# 8
  • Мнения: 316
Здравейте момичета.  Аз направих спонтанен аборт на 21.04т.г. Доктора ми каза да изчакам два месеца преди да правя нови опити.  Аз изчаках три и сега съм отново бременна  но също така не смея да се зарадвам защото не знам дали е минало достатъчно време.  Уточнявам че не ми е правен кюртаж а бях на антибиотици и ми казаха че няма проблем.  Дано е така.  Времето ще покаже. Или най добре преглед при гинеколог ☺☺☺

# 9
  • София
  • Мнения: 11 464
Достатъчно време е минало.
След аборта ходи ли на преглед, за да се види дали матката се е изчистила добре?

# 10
  • Мнения: 316
Достатъчно време е минало.
След аборта ходи ли на преглед, за да се види дали матката се е изчистила добре?
като направих аборта след седмица отидох на преглед и доктора ми каза че всичко е наред и матката се е изчистила.  Но оттогава не съм ходила на лекар.  Затова сега като съм отново бременна изпитвам малко страх

Общи условия

Активация на акаунт