Чекмеджета под спалня- на водачи или с колелца?

  • 1 212
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Правят ми спалня от масив -170 широка за матрак 164/190. Ще има 4 чекмеджета отдолу.

Ако чекмеджетата са на водачи могат да са само 60 см дълги и остава неизползвано място. Ако са на колелца, тогава ще лежат на земята но ще са по-дълги (80см вместо 60см. Дълбочината и в двата случая е 35см, ширина 73см.

Въпросът ми е кое е по-добре- чекмеджетата да са на водачи или на колелца? Заслужава ли си да са на колелца за да са по-дълги и да събират повече?

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 4 306
Нашите са на колелца, само че спалнята е 164/200. Доста по-удобно е. Ако е на водачи, все пак зависи от механизмите, но като се натовари чекмеджето доста трудно се отварят и прибират. Поне на децата детските легла бяха така, да не говорим, че отдолу беше с шпертплат и той провисна.
Неудобство леко е, че ако имаш килим близо до леглото, като отваряш с колелцата може да го закачаш.

# 2
  • Мнения: 2
Благодаря! Аз от това се опасявам също, че ще натежат много ако са на водачи и провиснат във въздуха като се отворят. Само се чудя дали вашите чекмеджета на колелца се отаварят и затварят без клатушкане настрани. Аз имах легло с такива чекмеджета и трудно се затваряха и не пасваха лесно при затваряне.

# 3
  • Мнения: 5 018
Ако ми позволиш да предложа трета опция извън двете зададени - за мен най-удобно е повдижащ механизъм с амортисьори. По този начин пространството под матрака се използва напълно и е много удобно за неща, които не се плозват ежедневно - например извънсезонни дрехи, завивки за гости и пр.

Общи условия

Активация на акаунт