Как слизате с количката по стълбите!?

  • 11 514
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 200
В нашия блок асансьора спира на 1-я етаж и после има стълби до самия вход. На стълбите които няма улей за количка и сама до сега не съм слизала, все някой ми помага, ама няма винаги да е така. Та се чудя как да я сваля по стълбите, страх ме е да я нося или да я спускам по стълбите като бебето е в нея!?
Вие как се справяте? Все трябва са има някакъв начин  Shocked

# 1
  • Мнения: 5 255
Живеем на трети етаж в 4-етажна кооперация без асансьор.
Мъкна си количката всеки ден нагоре - надолу  Flutter.
Добре, че е с лека конструкция (Neonato).

# 2
  • Мнения: 90
Със мускули:-))).Аз бях в същата ситуация и с голяма количка( става въпрос за преди 5 години).Мъка е ама постепенно свикваш и си намираш техника на слизане и качване .Успех.

# 3
Аз съм в къща и нося количката от и до -3тия етаж. В началото много ме беше страх да не я изпусна, но се свиква. Разбира се страшно много внимавам. По същия начин минавам и през подлезите. На мен лично не ми е удобно да слизам стъпало по стъпало, а и не знам въобще дали става. Носи смело, няма страшно.

# 4
  • Мнения: 3 042
вече съм свикнала да я нося, хващам я под мишница и щурмувам стълбите - лятна, на Бертони. Предполагам че със зимна, голяма и комбинирана ще се озоря Shocked  1stroller

# 5
  • Мнения: 17 407
Ами натискаш дръжката и на задни гуми слизаш, като внимаваш да не разтресеш много.Качване-пак така, само че дърпаш нагоре и веднага като изкачиш стъпалото натискаш дръжката надолу, иначе ще изтървеш количката. Супер лесно е, дано ме разбра.

# 6
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Налага ми се само, когато спре токът.

# 7
  • Мнения: 934
Цитат на: beep
Ами натискаш дръжката и на задни гуми слизаш, като внимаваш да не разтресеш много.Качване-пак така, само че дърпаш нагоре и веднага като изкачиш стъпалото натискаш дръжката надолу, иначе ще изтървеш количката. Супер лесно е, дано ме разбра.


И аз така....става лесно на задни гуми...особено надолу. Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 6 559
при нас откъдето и да го погледнеш трябват двама  Laughing  Laughing , решила съм да я заключвам при метлите на чистачката, ама ако разбият вратата - а не е и моя. абе голам проблем е  Rolling Eyes . май зимата ще сме с кошниците навън ...

# 9
  • Мнения: 1 425
Цитат на: beep
Ами натискаш дръжката и на задни гуми слизаш, като внимаваш да не разтресеш много.Качване-пак така, само че дърпаш нагоре и веднага като изкачиш стъпалото натискаш дръжката надолу, иначе ще изтървеш количката. Супер лесно е, дано ме разбра.



И аз свалям количката по този начин.


# 10
  • Мнения: 3 562
Цитат на: beep
Ами натискаш дръжката и на задни гуми слизаш, като внимаваш да не разтресеш много......

И аз така ...  Laughing
За качване - предните колела на втората стълба, повдигаш задните и буташ - така задните вече стъпват на първата стълба и отново повдигаш предните, за да "захапеш" следващата стълба. Много е лесно, но както се вижда е трудно за обяснение  Embarassed Изкачването е бавно, но лесно.
Дано да си ме разбрала аз живея на 6-тия етаж и нямаме асансьор  Laughing

# 11
  • Мнения: X
И аз на задни гуми я свалям от 4-ия етаж Close  обаче свикваш, нагаждаш се и ти става лесно. А качването - първо бебка, после катеря количката по стълбите Wink

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Цитат на: beep
Ами натискаш дръжката и на задни гуми слизаш, като внимаваш да не разтресеш много.Качване-пак така, само че дърпаш нагоре и веднага като изкачиш стъпалото натискаш дръжката надолу, иначе ще изтървеш количката. Супер лесно е, дано ме разбра.


Точно така и аз (комбинирана, Mag England Princess) Целта е количката да се държи постоянно хоризонтална.
Отначало се бях ошашавила, че няма да мога, но правих "сухи тренировки" с един куфар 8 кг вътре  Wink

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 123
[quote="..[/quote]
И аз така ...  Laughing
За качване - предните колела на втората стълба, повдигаш задните и буташ - така задните вече стъпват на първата стълба и отново повдигаш предните, за да "захапеш" следващата стълба.   Laughing[/quote]
това е възможно само с колички, които са по-издължени...

# 14
  • Мнения: 2 609
Цитат на: malina_m
Цитат на: beep
Ами натискаш дръжката и на задни гуми слизаш, като внимаваш да не разтресеш много.Качване-пак така, само че дърпаш нагоре и веднага като изкачиш стъпалото натискаш дръжката надолу, иначе ще изтървеш количката. Супер лесно е, дано ме разбра.


Точно така и аз (комбинирана, Mag England Princess) Целта е количката да се държи постоянно хоризонтална.
Отначало се бях ошашавила, че няма да мога, но правих "сухи тренировки" с един куфар 8 кг вътре  Wink

И аз така слизам,с Princes,но много ми е трудно качването,пробвах така,но при издърпването много тресе Imp

# 15
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
На 5 етаж сме и асансьор няма. Нося количката сгъната, бебо в другата ръка и долу разгъвам количка с една ръка и с един крак.
Когато е за няколко стъпала, нося бебо заедна с количката, странично хваната под мишница. Така правя и по подлезите. Като купувах количка за първото, не мислех за стълбите и после доста зор видях. За второто си купих възможно най-леката количка. Въпреки това доста се заяква от подобно упражнение... като почна да връзвам арматурно желязо на възел, ще ме вземат в цирка...  Wink

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Хайде сега ми дайте и рецепта за лятна количка. Този номер горе не можах да го приложа с комбинираната...
Но сега пак ми се налага да свалям-качвам количка+ритащо въртящо се 10 кг бебе... Как?

# 17
  • Мнения: 7 821
Цитат на: beep
Ами натискаш дръжката и на задни гуми слизаш, като внимаваш да не разтресеш много.Качване-пак така, само че дърпаш нагоре и веднага като изкачиш стъпалото натискаш дръжката надолу, иначе ще изтървеш количката. Супер лесно е, дано ме разбра.


И според мен това е най-лесния начин, особено когато съкровището натежи  Grinning .

# 18
  • Мнения: 1 734
Ох тази тема ми е болна защото вече мускули развих да вдигам и свалям. А количката ми е комбинирана и с бебе вътре доста се озорвах Tired Face . За щастие бебе порастна и ми се наложи посред зима да минем на летния вариат. Сега количката е по-лека, но бебе по-тежко. Май няма разлика Wink

# 19
  • Мнения: 3 153
Ние сме с триколка с помпащи се гуми и я свалям стъпало по стъпало с бебо вътре. Качването го правя на заден ход, като издърпвам количката пак стъпало по стъпало, добре че съм на партера....За стълбите у нас както и да е, но с тази триколка не мога да превземам подлези, защото не влиза в релсите и ми е мноооооггоооо трудно!

# 20
  • София
  • Мнения: 15 219
Цитат на: boo
Хайде сега ми дайте и рецепта за лятна количка. Този номер горе не можах да го приложа с комбинираната...
Но сега пак ми се налага да свалям-качвам количка+ритащо въртящо се 10 кг бебе... Как?


Аз живея на 4-ти етаж, без асансьор. Тактиката ми за зимната количка не е особено приложима (имаме 2 коли-количката беше в багажника на едната и я вадех за разходките, а таткото сутрин караше колата пред блока, а вечер-обратно на паркинга), но пък лятната количка си я разнасям по 2 пъти на ден по етажите. Моята е Фламинго на Маg England. Гушвам Иво в едната ръка, а с другата хващам дръжката на количката и я мятам на рамо-понякога я нося перпендикуларно на рамото, понякога гърбът на количката е успореден на моя гръб (ама че геометрия Shocked , не знам дали ме разбра Embarassed  Rolling Eyes ). Пробвах и с превземането стъпало по стъпало с разни комбинации на предни и задни гуми, докато не видях, че мъжът ми така я носи и се оказа доста по-лесно.

# 21
  • Мнения: 1 194
Ами като чета тук мненията май аз съм единствената, която най-напред сваля количката сгъната по стълбите-моята е комбинирана на Gracco. След като наглася количката тичам горе и свалям бебка, която през това време съм сложила да ме чака в леглото. Живеем на първия етаж , но в една стара парижка сграда с вити дървени стълби и няма как да я свалям разгъната и с бебето вътре. На връщане -обратната гимнастика-качвам бебето, оставям го в леглото и после количката. Не знам като порасне и започне да шава и ходи как ще е -тогава сигурно няма да мога да я оставям сама в апартамента. Sad

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Цитат на: mariakara
Ами като чета тук мненията май аз съм единствената, която най-напред сваля количката сгъната по стълбите-моята е комбинирана на Gracco. След като наглася количката тичам горе и свалям бебка, която през това време съм сложила да ме чака в леглото. Живеем на първия етаж , но в една стара парижка сграда с вити дървени стълби и няма как да я свалям разгъната и с бебето вътре. На връщане -обратната гимнастика-качвам бебето, оставям го в леглото и после количката. Не знам като порасне и започне да шава и ходи как ще е -тогава сигурно няма да мога да я оставям сама в апартамента. Sad

ПРобвала съм и това, ама Мая е голяма... Пищи, плаче, думка по вратата... Не искам да я стресирам по този начин и след първия път се отказах. Сега мъкна и двете, ама зор!

# 23
  • Мнения: 7 821
Цитат на: Petinka
Ние сме с триколка с помпащи се гуми и я свалям стъпало по стъпало с бебо вътре. Качването го правя на заден ход, като издърпвам количката пак стъпало по стъпало, добре че съм на партера....За стълбите у нас както и да е, но с тази триколка не мога да превземам подлези, защото не влиза в релсите и ми е мноооооггоооо трудно!


Здравей,
Аз нямам триколка, но когато свалям количката по релсата аз я издърпвам и предните гуми не са в релсата и бебето е перпендикулярно, а не наклонено. Не знам дали ме разбра, мисля, че по този начин и с триколка няма проблем да се слиза в подлез. Обаче качването пак ще е на ръка, за съжаление  Sad .

# 24
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Ellypr
Цитат на: Petinka
Ние сме с триколка с помпащи се гуми и я свалям стъпало по стъпало с бебо вътре. Качването го правя на заден ход, като издърпвам количката пак стъпало по стъпало, добре че съм на партера....За стълбите у нас както и да е, но с тази триколка не мога да превземам подлези, защото не влиза в релсите и ми е мноооооггоооо трудно!


Здравей,
Аз нямам триколка, но когато свалям количката по релсата аз я издърпвам и предните гуми не са в релсата и бебето е перпендикулярно, а не наклонено. Не знам дали ме разбра, мисля, че по този начин и с триколка няма проблем да се слиза в подлез. Обаче качването пак ще е на ръка, за съжаление  Sad .


Аз те разбрах, но проблемът не ми е в предното колело, а в това, че релсите са по-тесни от задните колела Neutral Face Иначе твоят вариант е добър, ама......тия релси са слагани вероятно, когато в Детмаг се е продавал един вид количка и по неин размер са наслагани всички:) Добре че има около нас (аз живея срещу Борисовата градина) още един подлез, който си има отделна част само нанадолнище, а и на Орлов мост слагат асансьор в първия подлез-гъзария:)
Все пак мерси за съвета!

# 25
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
И моята е Принцес, но аз гушвам бебето и бутам количката надолу по стълбите, малко дрънка, ама к`во от това  Laughing . Става бързо и лесно, за 10 месеца нищо и няма от това "екстремно" слизане  Grinning .
Нагоре не свалям бебето от нея, подпирам я на всяко следващо стъпало и си помагам при повдигането с крак (облягам я на бедрото ми и така кракът поема голяма част от тежестта при качването). Имам доста познати, които вдигат целите колички с все бебето вътре на ръце, но аз не мога, кекава съм в ръцете  Wink . Всичко е въпрос на навик.

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: mam@
Живеем на трети етаж в 4-етажна кооперация без асансьор.
Мъкна си количката всеки ден нагоре - надолу  Flutter.


 Arrow такъв е и моят случай.

Само, че комбинирана количка я съсипах от катеренето на стълбите (не я носех, а катерех с нея - стъпало по стъпало с бебето вътре  Close ). Сега, когато купихме 5 -та количка не смея да я пробвам по описаният начин и си я мъкна до 3-я етаж на 'гръб'.... като бат'Шварци съм вече... Wink
Успех  Grinning - имаш само някакви си 9 стъпала - все ще му намериш цаката.  Sunglasses

# 27
  • Мнения: 1 263
Цитат на: beep
Ами натискаш дръжката и на задни гуми слизаш, като внимаваш да не разтресеш много.Качване-пак така, само че дърпаш нагоре и веднага като изкачиш стъпалото натискаш дръжката надолу, иначе ще изтървеш количката. Супер лесно е, дано ме разбра.

Много точно описание!

Цитат на: malina_m

Точно така и аз (комбинирана, Mag England Princess) Целта е количката да се държи постоянно хоризонтална.

И моята количка е същата. Много е стабилна!

Цитат на: buubinka

И аз така слизам,с Princes,но много ми е трудно качването,пробвах така,но при издърпването много тресе Imp

Превърташ ли дръжката към сенника (или както там се казва)? Така основната тежест на количката е към ръцете ти и по-лесно се контролира.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 856
nosq na race de4ko v koli4kata i koli4kata na xalboka kak ina4e Shocked e pone porastnaxme ve4e za koli4ka sega makna samo deteto  Laughing

# 29
  • Мнения: 4 358
Цитат на: beep
Ами натискаш дръжката и на задни гуми слизаш, като внимаваш да не разтресеш много.Качване-пак така, само че дърпаш нагоре и веднага като изкачиш стъпалото натискаш дръжката надолу, иначе ще изтървеш количката.

И аз така слизах.
Ние живеехме на втори етаж и още преди да се роди Оги твърдо бяхме решили, че количката ще има големи гуми, за да ми е по-удобно да я свалям по стълбите.

# 30
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз отначало свалях количката, после Таня. Обаче установих, че много лесно я спускам по стълбите с бебка вътре и вече така практикувам - не на задни гуми ами направо. Е, малко тресе, обаче пък Таня се радва и даже с глас се смее като слизаме. На връщане качвам първо Таня и после количката - няколко пъти съм пробвала накуп и двете обаче какъв кръст ме боля...не е истина. И вече не рискувам.
Живеем в кооперация без асансьор, на 2-ия етаж, обаче хубавото е, че са ни много широки стълбищата  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 175
Аз първите три месеца правех така - първо свалям количката, после бебето, а като се прибираме - обратно. Едва след това таткото се накани да изчисти гаража и сега я държа там. Направо се родих.

# 32
  • Мнения: 717
Пробвах първо и аз така - в едната ръка бебето, с другата влача количката по стълбите ама не си е работа, почва едно завиване наново....Та събираш сили и носиш количката - първия път (2 седмици след като родих) имах чувството, че ще ми спре сърцето, но сега да ме видиш ...свиква се.

# 33
  • Мнения: 2 609
Цитат на: buubinka

И аз така слизам,с Princes,но много ми е трудно качването,пробвах така,но при издърпването много тресе Imp

eri написа

Превърташ ли дръжката към сенника (или както там се казва)? Така основната тежест на количката е към ръцете ти и по-лесно се контролира.[/quote]
Не не съм така,но ще опитам    Hands Thumbsup

# 34
И аз на мускули-да не говорим,че сме на 1 етаж,но минавам през 4 врати и 15 стълби!Като направя и пазарче+детската кухня-пълно бойно снаряжение в казармите е по-малко килограми...

# 35
  • Мнения: 3 200
Благодаря ви за отговорите момичета, идеята за сухите тренировки ми допадна много, мисля да започна така, че да не изтърся бебо!!

# 36
  • София
  • Мнения: 39 759
ние живеехме в блок, на който асансиора спира на междуетажието, носех си количката Wink

# 37
  • Мнения: 204
и аз съм с принцес на мага
имам да свалям стълби от етажа до асансьора (който е на междуетажието) и от партера до пътя. Свалям и качвам по същия описан вече начин, но без бебето вътре. бебето го нося в кенгуро. Слизаме долу оправям количката от друсането, изваждам бебето от кенгурото и го слагам в количката (кенгурото прибирам в багажника от долу) - разхождаме се..после заставам пред входа, слагам си кенгурото и бебето вътре и издърпвам количката (както бяха описали и другите мами). По този начин и аз и бебето и количката не се разделяме нито за миг. А и количката е по-лека  Laughing

# 38
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Billy
и аз съм с принцес на мага
имам да свалям стълби от етажа до асансьора (който е на междуетажието) и от партера до пътя. Свалям и качвам по същия описан вече начин, но без бебето вътре. бебето го нося в кенгуро. Слизаме долу оправям количката от друсането, изваждам бебето от кенгурото и го слагам в количката (кенгурото прибирам в багажника от долу) - разхождаме се..после заставам пред входа, слагам си кенгурото и бебето вътре и издърпвам количката (както бяха описали и другите мами). По този начин и аз и бебето и количката не се разделяме нито за миг. А и количката е по-лека  Laughing


Това ми хареса с кенгурото, добра идея!! Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 2 186
Цитат на: beep
Ами натискаш дръжката и на задни гуми слизаш, като внимаваш да не разтресеш много.

И аз така. Ние сме на втори етаж и не ползваме асансьор.
Така - надолу. А нагоре качвам като повдигам предните гуми в началото през едно стъпало, подпирам тежестта на тях и избутвам, докато успея да повдигна задните гуми и ги кача едно стъпало нагоре. След това вече - едно стъпало нагоре предните и т.н. същата техника стъпало по стъпало.

# 40
  • Мнения: 1 734
Това за издърпването на количката по стълбите го пробвах днес. Ами не стана, горкото бебе много го разтресох. Уж го направих точно както подробно обяснихте ама... или аз не го правя както трябва или...

# 41
  • Мнения: 2 232
Ами аз я спускам по стълбите на задните колела, по същият начин я и качвам.

# 42
  • Мнения: 3 200
Цитат на: sia
Това за издърпването на количката по стълбите го пробвах днес. Ами не стана, горкото бебе много го разтресох. Уж го направих точно както подробно обяснихте ама... или аз не го правя както трябва или...


Аз утре ще се пробвам, видя ми се , че много добре са обяснили майчетата, и си мислех, че ще успея, ама ти сега ме караш да се замисля

# 43
  • Мнения: 17 407
Цитат на: sia
Това за издърпването на количката по стълбите го пробвах днес. Ами не стана, горкото бебе много го разтресох. Уж го направих точно както подробно обяснихте ама... или аз не го правя както трябва или...


Ами веднага натискаш надолу, ще свикнеш.

# 44
  • Мнения: 8 769
Цитат на: beep
Ами натискаш дръжката и на задни гуми слизаш, като внимаваш да не разтресеш много.Качване-пак така, само че дърпаш нагоре и веднага като изкачиш стъпалото натискаш дръжката надолу, иначе ще изтървеш количката. Супер лесно е, дано ме разбра.

И аз така практикувах!

Общи условия

Активация на акаунт