Отговори
  • София
  • Мнения: 449
В унисон с темата за връщане на казармата - има и друго предложение:

"Хайде да върнем задължителните студентски бригади - там жените ставаха истински жени"


Забелязали ли сте, че днешните момичета не са като едно време? Днешните - едни такива, лигави, нескопосни - една филия с лютеница не могат да намажат, какво остава за мусака и малки с'рмички?
Принудителния физически труд и общуването с по-възрастни наставнички ще направи днешните момичета повече жени.

Последна редакция: пт, 02 сеп 2016, 15:38 от Ясен Нешов

# 1
  • Мнения: 136
То понеже по бригадите много се работеше..  hahaha

# 2
  • Мнения: 46 524
Само за жените ли са били?
Питам, че съм малка и не ги хванах  Embarassed

# 3
  • Мнения: 30 802
Хм, приискали му се студентки:) щом помни бригадите и какви са били жените, Ясен Нешов, значи хич не ти е работа да коментираш новите поколения жени. И без това не би трябвало да се занимаваш с тях, освен ако не искаш да ставаш за смях. Остави ги да си бият главите с новите поколения мъже.

Щото пък аз познавам цяло поколение супер скопосни жени, обаче извадиха душите на мъжете си с перфектното си до садистичност домакинстване.

Де да знам, странно е да се събираш с млада жена заради плюскането. Мусака и малки сърмички, моля ви се!

# 4
  • София
  • Мнения: 3 414
Айде пак тъпотии. Ако ще и родовообщинния строй да върнат, младостта се не връща...

# 5
  • Мнения: 46 524
Много бързаш, he Siren of Titan. Чакай да каже дали не са ходили и момчетата, т.е. и тях да са ги обучавали да готвят вкъщи.
А това някакви кулинарни бригади ли са били?
Чувала съм по разни заводи, на полето и подобни, но да въртят мусаки и да завиват сармички  Rolling Eyes

Сармичките ме подсетиха, че ще е хубаво да има и задължителни правописни курсове  Whistling

# 6
  • Мнения: 860

Де да знам, странно е да се събираш с млада жена заради плюскането. Мусака и малки сърмички, моля ви се!

Това е, защото е...ането е до време, а пък "еденето"- цял живот...  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 30 802
Аз пък мислех, че в родилния дом е "казармата на жените" и истинска жена се става от родилната болка.

По разкази на моите родители по бригадите е наставало естествено разделение на половете- момчетата вършат по-трудната и тежка работа на момичетата, а те от своя страна издирват и приготвят допълнително храна.

Е до 40-50 все ще ги усвои няколкото манджи, че и баклава може да се научи да прави. Защо ти е да ги може тия неща още на 22?

# 8
  • Мнения: 46 524
Защо ти е да ги може тия неща още на 22?
Щото след мама трябва да го поеме някоя друга, не може сам да си сготви  Laughing

# 9
  • Мнения: 245


"Хайде да върнем задължителните студентски бригади - там жените ставаха истински жени"


Тц,не става . липсва "Първият".
http://socbg.com/2015/10/първият-дава-напътствия-на-бригадири.html
 А ,ако товаhttp://socbg.com/2015/08/моторизираните-пуйкогледачки.html е представата за "истинска жена",мисля,че си сбъркал форума  Laughing.

# 10
  • Мнения: 532
The Siren, човекът се шегува с тази тема. Надявам се. А в другата на нито една мацка не ѝ пречеше да говори за днешните момчета без значение на колко години е.

# 11
  • Мнения: 1 306
Само за жените ли са били?
Питам, че съм малка и не ги хванах  Embarassed
Общи бяха бригадите. Както и ученическите. И по добре, че не си ги хванала, Не се сърди човече. Що ли не ми е хич мъчно за тях.
Към автора- каква е идеята на темата, развлекателна или опресняваше спомените? Щото освен да белиш лук, береш грозде, домати и т.п. неща, кой знае какво друго не съм научила. Аа, да- да спя с много хора заедно  в едно помещение и да се чудя как да се изкъпя.

# 12
  • Мнения: 3 390


"Хайде да върнем задължителните студентски бригади - там жените ставаха истински жени"



Хайде !
Ама пу първо ти да ни покажеш как се прави .
За целта свали бялата ризка, махни скъпата вратовръзка , разроши зализания перчем,
навий ръкавите и се залавяй за работа

# 13
  • София
  • Мнения: 449
Хм, приискали му се студентки:) щом помни бригадите и какви са били жените, Ясен Нешов, значи хич не ти е работа да коментираш новите поколения жени. И без това не би трябвало да се занимаваш с тях, освен ако не искаш да ставаш за смях. Остави ги да си бият главите с новите поколения мъже.

Щото пък аз познавам цяло поколение супер скопосни жени, обаче извадиха душите на мъжете си с перфектното си до садистичност домакинстване.

Де да знам, странно е да се събираш с млада жена заради плюскането. Мусака и малки сърмички, моля ви се!



Навремето като строихме Хаинбоаз жените въртяха кирката наравно с мъжете. Какви жени, какви времена, пък сега?

# 14
  • Мнения: 46 524
За тогава не знам, но сега определено опъват заедно с мъжете. И слава богу, защото мъжките неща са пъти по-лесни от женските, много се радвам, че живея във време, в което не е нужно да върша "женска" работа, а имам свободата да избирам  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт