Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 43

  • 149 657
  • 802
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 10 783
Благодаря!

# 541
  • Мнения: 1 726
Дами , кога ни смятат за сървайвъри, 5г.след операцията или при 5г.хормонална терапия. При мен разликата е 6м.и затова питам.

# 542
  • Мнения: 4 586
  Хеви метъл, мили майчици!
Четох, четох, и се опитлярках, като пиле в кълчища. Ще изчакам 15.02 и пак ще чета, ако трябва, ще Ви питам. Лека вечер!

# 543
  • София
  • Мнения: 5 074
Вълчо, какво се е случило ?

# 544
  • Мнения: 4 586
Премахнаха ми едно топче от езика, колкото бобено зърно. Днес ме изписаха, на 15-ти ще кажат какво е.

# 545
  • София
  • Мнения: 5 074
Да не забравиш да споделиш. Има топчета и топчета. Нищо не се знае.

# 546
  • Мнения: 19
Моля някой ако е наясно нека коментира моите резултати!
Обща категоризация:
Отрицателна за интраепителна лезия или малигнен процес- NIL

Описателна диагноза:
Материал от влагалищна цитонамазка
Р- плосък епител с реактивни промени
Възпалителни клетки
Слуз

C- Плоскоепителни клетки и клетки от жлезист епител с реактивни промени
Възпалителни клетки
Слуз

PAP II C

# 547
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 025
Моля някой ако е наясно нека коментира моите резултати!
Обща категоризация:
Отрицателна за интраепителна лезия или малигнен процес- NIL

Описателна диагноза:
Материал от влагалищна цитонамазка
Р- плосък епител с реактивни промени
Възпалителни клетки
Слуз

C- Плоскоепителни клетки и клетки от жлезист епител с реактивни промени
Според моето скромно мнение, нищо ти няма Peace
Възпалителни клетки
Слуз

PAP II C

# 548
  • Мнения: X
Доколкото знам РАР група II е ОК, споко  Simple Smile
тук например пише подробно и описателно - http://www.hera.bg/s.php?n=3663

# 549
  • Мнения: 2 495
Здравейте,
Лятото правиха на баща ми операция, като му остраниха простата-беше рак в първи стадий, Слава Богу и сега е добре.Въпроса ми към вас е по-скоро счетоводен и ми простете, че не питам в подходящата тема. EmbarassedТози месец му изтича 6-месечния период от болнични и ме интересува какво следва?!Той е пенсионер, но работи-назначен е на трудов договор и има голямо желание да се връща на работа.Лекарка от Онкото му е казала, че трябва да подаде документи за ТЕЛК, и в периода на чакането на решение фирмата трябвало да го пусне в неплатен отпуск.Оттам насетне, в зависимост какво е становището, фирмата щяла да си решава дали да връща обратно или не.... newsm78 На мен лично тези обяснения не ми звучат много добре, но знам ли-може да има нови неща с които и аз не съм запозната.Сега вкъщи се притесняват, че са само на баща ми доходите... Tired Моля за мнения и насоки от тези от вас, минали по този път. Praynig

# 550
  • Мнения: 1 894
Докато излезе решението на ТЕЛК, баща ти, ако е в състояние, нека си ходи на работа. Като излезе решението, в него ще пише % инвалидност с право на работа.И ще продължи да си работи. Пенсията няма да се промени от това, а от фирмата при добро желание и при справяне от негова страна, го оставят да си работи.

# 551
  • Мнения: 2 495
Докато излезе решението на ТЕЛК, баща ти, ако е в състояние, нека си ходи на работа. Като излезе решението, в него ще пише % инвалидност с право на работа.И ще продължи да си работи. Пенсията няма да се промени от това, а от фирмата при добро желание и при справяне от негова страна, го оставят да си работи.
Да, благодаря за съвета, но ми се искаше да знаем стъпките-т.е болничния му изтича на 24.02-той на 25.02 трябва да е на работа, нали така?Те нали нямат право да не го вземат обратно на работа, след като е на постоянен ТД?И кога подава за ТЕЛК?

# 552
  • Мнения: 1 894
Щом е с онкологично заболяване, получава   минимум 50% инвалидност. Може и да не чака да изтекат 6 мес., а да подаде док. Нямат право да не го вземат на работа. Нека си подготви необх. док. и да ги подаде. Може и да звънне един тел. до ТЕЛК.

# 553
  • София
  • Мнения: 5 074
Като си вземе % инвалидност и е с право на работа, нямат право да го уволнят. Процента инвалидност се плаща от социалните и не касае работодателите.

# 554
  • София
  • Мнения: 856
Хули,
Тя може би имаше предвид , че ако работата му е несъвместима със състоянието му, може да го освободят от работа
Но той е пенсионер , предполагам , че не копае камъни в мина Simple Smile
След болничния се връща на работа и си чака решението от ТеЛк. Не знам защо са ти казали да седи в отпуска , няма никаква логика
Късмет и здраве Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт