Юлчето порасна вече, стана палаво човече!

  • 82 780
  • 589
  •   1
Отговори
# 165
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
То ако са само 6 месеца пак добре. Синковеца е за 4-та година в системата-2 на ясли и 2-ра на градина. Вярно,че вече ги кара много по-леко, за разлика от първата година, когато беше с някакъв срив на имунитета и за 40 дена изкара вирусна ангина,  грип с бронхит, грип с пневмония и още един вирус, но пък влачи вкъщи и ако при него е само запушен нос ние се редим със сополи, кашлици и не знам си още какво. Когато не ходи никой от нас не боледува.  ooooh! ooooh!

# 166
  • Мнения: 1 602
ние сме вече 3 група в дг не боледува сериозно , но през седмица е болна. Миналата седмица ходи сега си е вкъщи. Почна с 2 дни Т мина с едно повръщане и сега има задна хрема.

# 167
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
а вие с какво я лекувате тая задна хрема  newsm78 нашата докторица изписва некви капки, дето се правят, но не кафявите и му слагат физиологичен разтвор и толкоз  newsm78

# 168
  • Мнения: 851
Ами според скромния ми опит най-добри са Цилоксан, но при нас започвам Офтакуикс, защото е стафилокок. А за времето - то е много относително и въпросът е точно да изкарат задължителните и после само въртят щамовете. Светлината в тунела идва около четвърта група и първи клас.

# 169
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Гентазон и изписа днес педиатърката ни. Има заден секрет и започна да кашля. Иначе сме капали Тобрадекс. На баткото съм капала и Макситрол, Сперзадекс. Най- голям ефект видях обаче от мазането с мупироназал-бактериален крем за в носа. Изписан по антибиограма след посявка и изолирани стафилококи.

# 170
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Писах,писах и всичко се изтри😂
Как сте ,маминки?
Ние сме добре,озлязоха зъб 11и12без особенни драми.Беснее по цял ден.Направо е луда работа,едвам смогвам с ней и с домакинската работа,но колкото мога толкова😀.
Какво ще донесе Дядо Коледа на вашите мъници ,че аз още не съм решила?

# 171
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Не само сме решили ами и от черните петъци се възползвахме. Поръчах и кукленска количка, ей това http://www.hippoland.net/produkti/detski-igrachki/interaktivni-i … -s-s-zvuci-l-vche, плюшен Мечо Пух и един конструктор, че с батко и се дърпат много за неговия.  Whistling Whistling
Иначе пак е болна. Тоя път в съчетание със никнещ кътник и снощи беше с над 39 градуса температура. Тая зима ще е още по-кофти и от предната май ooooh!

# 172
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Здравейте, и при Сами излезе трети кътник - явно от него беше температурата и сополите  Crazy
за Коледа ще получи играчки, всичко друго си има  Mr. Green

# 173
  • Мнения: 851
Ние вече трета седмица се борим с тия сополи. Два-три дни е добре, после вдига Т и остава вкъщи. И така нон стоп. Днес вече пуснах и кръвни изследвания и ще видим какво ще ни изпишат. Това стафилокока е голяма гад и хич не се изтребва. Три вида антибиотични капки и нищо. А като чета в нета и лошо ми става. Аз съм се изнервила страшно, защото ако има нещо, с което не мога да се справя то това е децата да са болни. Тогава тотално откачам и съм си за успокоителни. Чудя се защо аджеба това изключително кърмено дете се тръшна така, а дечица, които не са кърмени са си здрави като пушки. И сама си отговарям, че явно и това си е до дете. Жалко за всичките ми усилия. Така се надявах да мине леко, а то е агония. Cry
И за не ви се оплаквам само, да кажа, че още нищо не съм мислила за Коледа. Вероятно ще й взема играчка, макар че имаме всякакви от кака й. Виж на голямата обаче ми е мъка какво да взема. Тя вече не е за играчки, дрехи си има, книги не чете твърде и съм в патова ситуация.

# 174
  • Мнения: 1 602
Здравейте мами и бебочета  Hug
Аз също вече съм готова за коледа. Купих им на мойте моми роклички еднакви , спортни комплекти пак еднакви. За беболинка едно светещо и говорещо телефонче, а на кака тунели за хамстери, когато наближи времето и хамстер ще купим , а и една нощна лампа костенурка за детската стая.

Аз малко да се оплача от взаимоотношенията на мойте зверчета. До преди известно време се разбираха и си играеха горе долу добре , но от скоро каката има алергия от малката. Заключва се в стаята си , не й дава играчки , вижда , че Габи прави бели , но нищо не й казва и изведнъж почва да вика като луда когато малката вече " плува с рибките в аквариума " когато й се скарам за държанието и , че се държи безотговорно с малката ,тя започва да реве много жално един вид , че само на нея се караме. Това си е чиста ревност според мен , но до скоро нямаше такава и не зная какво да правя. Тя малката наистина я тормози понякога , но чак толкова , че да се заключва от нея  newsm78 хич не знам какво да ги правя. Уж говорим с каката , че Габи е мъничка и не разбира , че я тормози когато например й взима книжките или моливите без да разбира, че така я дразни , но явно й каката ни не е достатъчно голяма , че да разбере какво й говорим. Приемам съвети , защото ако ги оставя " сами да се разбират " според мен ще стане по зле и ще се отделечат една от друга , а аз не искам така.

Последна редакция: пн, 21 ное 2016, 15:38 от stefyyyy

# 175
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Диди лошо нещо са стафилококите.Не искам да те плаша и отчайвам ,но позната УНГ ми каза ,че се израствали към 5-7 год възраст,защото прилагайки лечение било капки или кремове в нослетата на малките деца имало повече гънки на носната лигавица и винаги оставали от стафилококите.И след време пак се разпостраняват докато не пораснат и им се изглади лигавицата и няма как да се задържат.Нали на нас ни откриха стафилококи в акитата когато беше бебе,та тръгнаха и едни спопли ,та като се сетя още ми се разтреперва всичко....
А аз забравих да се похваля- ние вече ядем млечни продукти без проблем ,коеото ще рече,че сме израснали непоносимоста към лактоза😘

# 176
  • Русе
  • Мнения: 311
Да се похвалим с четвъртият ни кътник. beer3 beer3 beer3

# 177
  • Мнения: 1 723
Честито кътниче Hug
Аз да се похваля,че днес сложихме последната ваксина,следващата на 6годинки  Whistling
Вече реди лего и от тези дървените пъзели с формички,които се поставят на  дъска.
И не спира да мрънкя и реве,ама това си го знаете  ooooh!

# 178
  • Мнения: 624
Привет от мен! bowuu

Беболинка е добре, засега я опазвам от вируси. Расте с дни и вече все по-малко е бебе. Все по-самостоятелна е. Иска да се храни сама и с вилица се справя доста добре. С лъжица никак.
Събува и обува всичко сама, включително ботушите си. От няколко дни си отваря сама вратите и е голям кеф. Има 15 зъба, чакам последния кучешки да излезе тия дни.
Искам да говори вече, но не ще. Освен основните думички (мама, тата, кака, баба, аки, пшш и няколко други) не казва почти нищо. Мрънка с ъъъ и сочи, когато иска нещо.
А се е научила да хапе, щипе, удря и пищи неистово,  когато не стане нейното. Не е ли рано за тантрумите? Бързо я успокояваме засега, но щом отсега почва, какво ли ни чака. А и откъде е видяла това, нали си е вкъщи.
И компютърът и телефонът са любимото нещо, включва си компютъра сама, на телефона си пуска ютюб и клипчета, моли се да й го давам и яде всичко, стига да е в ръцете й. Tired
Започна да проявява предпочитания към определени храни, но все още си хапва с желание почти всичко. Днес например изяде няколко големи парчета задушено броколи. С апетит!

За Коледа украсихме преди две седмици още и елхата е голяма радост. Ще получи подарък, какъвто кака й поръча на дядото - количка за яздене и бутане. И като слушам бабите, и куп други неща.

Засега нямам проблем с отношенията между двете.  Намесвам се за кратко и малко. Но те имат 8 години разлика, каката си е голям човек и много ми помага.

# 179
  • Мнения: 851
И при нас между двете има повече ред, отколкото ревност. Все пак когато гушкам малката и голямата се присламчва, явно да не се чувства изолирана. Играят си, гледа я. Абе бива.
За Коледа още се чудя да слагам ли изобщо голямата елха и къде. Има вариант да я сложа на един скрин, но първо не съм сигурна дали ще се събере и второ ме е страх Софи да не се набира в опит да я докопа и да я събори върху себе си. Иначе имаме и една малка елха, но аз много обичам голяма елха за Коледа под която да си наредя подаръците и еленчета и снежни човеци. И си я искаааам Crossing Arms Ще пробвам дали ще стане с голямата като тръгнем да украсяваме другата седмица и ще решим.
И за да ви позабавлявам ви поздравявам с този много любим мой клип за Коледа с бебе /може и да съм ви го пускала миналата година, но не помня Mr. Green/
https://www.vbox7.com/play:e21e8dfb96

Общи условия

Активация на акаунт