Юлчето порасна вече, стана палаво човече!

  • 82 730
  • 589
  •   1
Отговори
# 315
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Да дам отчет от днешния преглед 😉
Малката е хванала вирус,но не е толкова зле ,колкото си мислех-гърдите са чисти,но гърлото е зачервено.Изписаха ни отново изопринозин+спрей за нос(назик кидс)+вит.с.В четвъртък сме на проверка.

# 316
  • Русе
  • Мнения: 311
Ох с тези вируси ми писна вече. От два месеца редуваме една седмица болна едва здрава. Цяла зима изкара здрава
иначе. Даже преди малко бяхме при лидната да и чуе сърдите.  Чисти са поне, но ще сменим сиропа за кашлица че си кашля доста.

# 317
  • Мнения: 46
Здравейте и от мен. Не съм чела всички коментари. Ще разкажа накратко моите притеснения. На 03.02 малката се разболя. Месец и половина мъки с течащ нос. Пуснах изследване за бактерия в нослето-нищо. Оправи се с капки коларгол. Преди 2седмици в четвъртък вдигна близо 40° Т°(а трябваше да тръгне на ясла в понеделник за първи път). Т° 3дни и след това прояви реакция към антибиотика ,който ни бяха изписали. Още 4дни лечение на алергичната реакция. Сега ще тръгва на ясла във вторник. Вчера пуснах повторно изследванията. Обаче! От вчера на обяд вкл.и днес малко й хърка нослето. Получава се ,след като е плакала повечко. Носа й се запушва. Тя тези дни е доста крива и си мрънка. Взела съм превантивни мерки: дърпане с аспиратор за прахосмукачка и капки виброцил 3х2к. И от утре 3х5мл Изопринозин(сега давам само вечер профилактично по 5мл,лекарката каза при настинка да е 3пъти). Ужасно съм объркана! Не знам дали е пак някаква настинка или е от постоянното й хленчене. Дали с тези превантивни мерки ще се оправи и малко поне да й се имунитета за яслата?! Днес ми казаха,че е възможно и да е вид алергична реакция към нещо,щом няма бактерия и си го повтаря през кратък интервал от време. Да вметна само: В момента съм в платен отпуск и на 11.05 трябва да тръгна на работа.

# 318
  • Мнения: 1 750
След АБ едва ли има някакъв имунитет...нека се оправи добре и тогава я пусни.

# 319
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Petionka и ние бяхме по същия начин болни-имаше само сополи и зачервено гърло.Уж ни мина .Даже я  водих на проверка и и беше минало.Още същата вечер започнаха сополите с нова сила.Заведох я пак и в момента още капвам правени капки(но не са коларгол)и вече е добре.Самия вирус е такъв.Бързо оправяне

# 320
  • Мнения: 46
Petionka и ние бяхме по същия начин болни-имаше само сополи и зачервено гърло.Уж ни мина .Даже я  водих на проверка и и беше минало.Още същата вечер започнаха сополите с нова сила.Заведох я пак и в момента още капвам правени капки(но не са коларгол)и вече е добре.Самия вирус е такъв.Бързо оправяне
Благодаря. Направих току що консултация с педиатър-алерголог. Каза ми 2х5мл изопринозин и капки виброцил. Бързо оправяне и на вас

# 321
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
В момента има много вируси със сополи. Баткото през седмица носи по някакъв. Тъкмо се оправи малката и пак наново започва да се сополиви. И се изреждаме всичките без пропуска. В яслите е още по-зле. Аз бих изчакала, ако има възможност поне до началото на май. Тогава става по-топло и сякаш не боледуват толкова много. Така беше с баткото, малката още не съм я пуснала на ясли. Ако въобще реша да я пусна  Confused
Изопринозина за повишаване на имунитета се приема по схема-20 дена пие, 10 почива и така до 3 поредни месеца. Аз бих опитала с нещо по-леко за момента- Биозин, Имунобор кидс, имунокинд. За мен изопринозина си е сериозен имуно модулатор и не бива да се приема често. Peace

# 322
  • Мнения: 851
За мен най-доброто при нос е Умкалор Peace Спира бистрия сопол на втория ден. Това е при мойто дете. А иначе сега не е период за имуностимулатори. Те сега се спират доколкото знам, но като тръгва на ясла може и да е добре. Виж природните неща са подходящи по всяко време. На мен много ми похвалиха сока от бъз, но домашния.
Как сте момичета? Ние бяхме малко на спа. Дребната още я е страх от водата, но е по-добре от миналата година. Почна да си играе, но трябва да съм до нея. То с нея не е точно почивка, но поне е разнообразие. Дано на морето вече си играе и да мога да се попека тая година.
От утре почвам пролетното чистене, макар че повечето неща мога да ги правя само като спи. То по това време ще замеся и козунаците и ще боядисам яйцата, че иначе ще стане голямо мазало. Другото е, че много говори. Всичко повтаря и си казва какво иска. Казва си като иска на гърнето, но сме далеч от махане на памперса. От два дни си я слагам да спи в нейното легло. Буди се поне веднъж на нощ и я взимам за малко, а после пак си я слагам там. Много съм доволна, дано задържим така, че е мъка да спи на спалнята.

# 323
  • София
  • Мнения: 664
Христос Воскресе ! Да сте живи и здрави - Вие и вашите семейства! bouquet

И ние уж се излекувахме - предстоеше ни последната ваксина и предната вечер вдигна Т. Започнаха и едни гадни сополи и аз май също ще ги дърпам. Днес й капах капките в носа и като кихна стана ужас ....  ooooh!

# 324
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Мария тереса аз също дърпах на малката сополите,защото много се давеше ,но нашата лекарка ме посъветва да не ги дърпам(или само в най-краен случай)защото колкото помагат толкова и вредят.И наистина като спрах да дърпам нослето и се оправи.

# 325
  • София
  • Мнения: 664
Мария тереса аз също дърпах на малката сополите,защото много се давеше ,но нашата лекарка ме посъветва да не ги дърпам(или само в най-краен случай)защото колкото помагат толкова и вредят.И наистина като спрах да дърпам нослето и се оправи.

Аспиратора се използва само веднъж и то качествено - толкова много изкара ...

И да Ви се похвалим , че най - накрая успяхме да сложим и последнат ваксина. Минахме и на консултация , защото не бяхме правили от октомври - ноември. Тегло - 12 кг. и ръст 85 см.

# 326
  • Мнения: 1 718
И ние днес бяхме на консултация-ръст 87см. 11.5 кг.
Сложихме една допълнителна ваксина.Задължителните отдаааавна ги минахме.Аз хем съм малко недоверчива към ваксините,хем Вики постоянно обира всякакви боклуци(как не му омръзна!) та се навих за тази хепатитната  Rolling Eyes
Сега чакаме със затаен дъх класирането в яслата.
Утре ще ходим за нови обувки,три номераа смени от есента  Crazy Не мога да му смогна за домашни чехли и маратонки  hahaha Вече задмина племеника ми,който е точно една година по-голям.

# 327
  • София
  • Мнения: 1 732
Сибил, анти-Хеп.А ли сложихте? Личният ли я предложи? Заплаща ли се, при каква условия я слагат?

# 328
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Хм това и мен живо ме интересува. Живеем до една от махалите и миналата есен в съседната ДГ имаше случай на хепатит. Моите обикновено си мият ръцете и не лапат де що им попадне, обачеее племенника е голям мърльо( Не мога да разбера как дете на 10г няма елементарния навик да си мие ръцете след тоалетна, а ако го върнеш лъже че ги е мил. Онзи ден мъжо го върна към тоалетната, той влезе, пусна за секунда чешмата и излезе. Дори не се намокри ooooh!), а те контактуват ежедневно с него Crazy

# 329
  • Мнения: 1 718
Ваксината се казва avaxim,за хепатит А.Личната ни каза за нея миналият път,да си помислим дали искаме.Гледайки как Вики рови навсякъде,да си събира камъчета и после все си бърка в устата(постоянно го гоня с мокри кърпи),решихме да я сложим.48лв. струва.Слага се два пъри,втората доза е след 6-12 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт