Сватба или не

  • 6 131
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 002
Хубаво де, след като на мъжа до теб му е толкова важно, да я плати тази сватба.
Той как точно си представя финансово да се случи тази сватба?

Можете да правите каквото вие искате, само ако сте финансово независими.

# 16
  • София
  • Мнения: 8 718
Темата в крайна сметка опира до парите.Аз лично не бих искала , нито бих приела родителите ни да ни платят сватбата.
10 години сте заедно, това означава, че поне наближавате 30, ако не сте ги направили.В състояние сте да си платите сватбата.Може бу, не каквато мечтаете, но ще е такава, каквато може да си позволите като семейство.
В крайна сметка е важен бракът след това и отношенията, които имате досега.
Бих казала на мъжа си истината-баща ми ни е взел апартамент и не може да финансира сватба.Ако толкова му се празнува на бъдещия младоженец-да отдели пари.

# 17
  • Мнения: 25 884
Мъжът до нея явно очаква родителите им да платят сватбата или поне тъстът да се бръкне.  Laughing

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 4 110
ако приятелят ти иска сватба - направо му се чудя на акъла, ама хора всякакви... и ако има парите -правете си сватбата и си я организирайте и платете, баща ти няма да се набутва и не би трябвало да се сърди
ама ако мрънка за сватба, а се ослушва за пари от твоето семейство - не е честно

# 19
  • Мнения: 27
Вие ме разбрахте грешно мъжът ми иска да плати цялата сватба,но казвам че баща ми е такъв ,че винаги ще ни помогне и не сме на 30 много по- малки просто ученическа  любов

# 20
  • София
  • Мнения: 23 152
Вие ме разбрахте грешно мъжът ми иска да плати цялата сватба,но казвам че баща ми е такъв ,че винаги ще ни помогне и не сме на 30 много по- малки просто ученическа  любов


Aми аз лично това го разбирам,чак в този пост,щом приятелят ти иска и ти си по-скоро "за' въобще не виждам защо се чудиш още.

# 21
  • Мнения: 25 884
Да бе, направо ти повярвах. Мъжът ти ще плати сватбата, а баща ти ще го набие и ще му натика парите в ръцете? Още повече, че самият той е казал, че това е глупост и иска да ви ги даде за бизнес?
Овъртоли се яко май.  Laughing

ПП Като не са ви проблем парите, организирате си сватбата и пращате покани на мама и тати. Официални.
Пък да видим дали ще откажат да дойдат.  Laughing

# 22
  • Мнения: 832
Вие ме разбрахте грешно мъжът ми иска да плати цялата сватба,но казвам че баща ми е такъв ,че винаги ще ни помогне и не сме на 30 много по- малки просто ученическа  любов
Тогава просто няма да взимаш пари от баща ти, целуни го и му благодари за апартамента и му кажи,че сега сватбата ще я поеме мъжа ти и повече от него не искате да взимате - цял апартамент ви е дал -напълно достатъчно е,ред е и на ,,другата страна,,!!!

# 23
  • Мнения: 27
Няма да е лошо да пораснете, преди да се ожените.
Peace

Създаваш собствено семейство. По въпроси, които него ти е нужна подкрепата на човека до теб. Ако и занапред се съобразявате с родителите си, а не един с друг с мъжа ти, ще ви бъде доста трудно.
В никакъв случай не говоря за неуважение или пренебрегване на родителите, но по въпросите за неща, които касаят пряко двойката им покажете, че сте достатъчно пораснали, за да вземате сами решенията. Ако са свестни хора ще се усетят и ще покажат с поведението си, че уважават връзката ви, а няма да го приемат като обида.


Може би тя ме разбра най -добре . Точно това е кое е по-правилното  да се съобразя с родителите си или с мъжа до себе си

# 24
  • Мнения: 25 884
Става въпрос , че с приятелят ми се сгодихме в началото на 2015 , тогава неговите родители нямаха възможност да направим сватба и решихме да я отложим.Когато дойде 2016 почнахме да говорим за сватба отново,но този път моите родители ясно ми казаха ,че не желаят сватба ,защото за тях е един безсмислен празник, събран със изключително много напрежение за подготовката му. За баща ми по-скоро е по-добре да сключим брак да се съберем с нашите си приятели да се почерпим ,без всичките традиционни неща и да ни даде парите за да направим някакъв бизнес или др.  / тъй като той ни купи жилище /

Та къде в картинката са парите на приятеля ти?
А той на колко години е изобщо?

# 25
  • Мнения: 27
Да бе, направо ти повярвах. Мъжът ти ще плати сватбата, а баща ти ще го набие и ще му натика парите в ръцете? Още повече, че самият той е казал, че това е глупост и иска да ви ги даде за бизнес?
Овъртоли се яко май.  Laughing

ПП Като не са ви проблем парите, организирате си сватбата и пращате покани на мама и тати. Официални.
Пък да видим дали ще откажат да дойдат.  Laughing

 Joy Joy олеле защо така момиче ,Баща ми има доста по-голяма финансова възможност от нас и за него е съвсем нормално , че като има възможност трябва да ни помага за да живеем по-добре ,какво лошо има в това всеки родител цели след време неговите деца да живеят по-добре от него.Не виждам нищо смешно и странно

# 26
  • Мнения: 25 884
Ох, а ти защо не вземеш първо да пораснеш, пък тогава да мислиш за сватби и как да харчиш парите на баща си? Ако наистина си на 22 и си с този мъж от 12-годишна.
Май правилно ти е казал баща ти, че мислиш само за глупости...

# 27
  • Мнения: 821
Този въпрос не трябва да касае родителите ти в случая. Ако изцяло премахнем финансовата страна, щом като парите не са проблем, а принципите... те са ти били семейство досега, оттук насетне най-близкото ти семейство ще бъде той. С което не казвам, че не трябва да ги уважаваш, но ако се съобразявш повече с тях, отколкото с бъдещия си съпруг, това е класическа предпоставка за бъдещи много сериозни проблеми. Основното е да разбереш какво искаш самата ти. Също така, от профила ти виждам, че си на 22. Сигурна ли си, че те не се опитват да отклонят идеята за сватбата, защото смятат, че ви е рано да се жените? 10 години звучат много, но ако го сметнеш от 12 до 22, нещата стоят доста по-различно, отколкото от 20 до 30 например. Ако ти го искаш силно (което само ти можеш да разбереш) и той го иска силно, не трябва да оставяш родителите да диктуват кое е глупост и кое не. Млади сте, но сте пълнолетни все пак. Така мисля, ако извадим от уравнението парите. Обаче ако ги сложим... наистина няма как да се очаква от тях да плащат за сватба, с която не са съгласни. Обясни им, че държите на сватбата, че е много важно за вас и че ще си я платите. А те ако желаят, и само ако желаят, могат да се включат с някаква част. Така бих разсъждавала аз поне.

# 28
  • Мнения: 2 513
Теса,който плаща ,той поръчва музиката.След като мъжът ти ще плати Вашата сватба,какъв е проблемът.А вашите родители ще бъдат гости на вашето тържество.Баща ти е имал сватба и е можел да решава тогава ,сега вие ще решите.Той е възрастен /не стар/ и това не го интересува,но за вас това е емоция.
От тук нататък вие ще вземате решение за семейството си.
Но все пак,баща ти иска да подпомогне бизнес,който ще е във ваша полза.Тук вече като зрели хора си поговорете с баща ти и обсъдете предложението.Но преди това- с мъжа ти. Или след разговор с баща ти си оставете вратичка да го уведомите за решението си по-късно.

# 29
  • Мнения: 12 690
Почна да става интересно.

Общи условия

Активация на акаунт