Днес се роди синът ми в Родния си (а не родилния) дом

  • 44 609
  • 525
  •   1
Отговори
# 60
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Ей, страхотно, да сте живи и здрави и бебето също, ще ми се и аз така да родя.

МамаКапи, защо смяташ, че всички жени трябва да се разкъсат при раждането. Да, при почти насилствените раждания, практикувани в Шейново, може би, но това не е естествения ход на нещата.

Майка ми е родила и мен (2300гр) и брат ми (4500гр) без нито един шев. И това не е единствения пример. Но в болница, в която ти крещят измежду краката и те дърпат и ти скачат на корема, ами нормално е да те съдерат.

Не мерси, и аз бих предпочела у дома на музика, ако можех!

Последна редакция: пт, 21 апр 2006, 09:39 от Iggiberry

# 61
  • Мнения: 161
Някой не може ли да махне снимката....лошо ми стана, наистина..

Изпревари ме.
 Людмиле редактирай си постинга. Видяхме доказателството ти. Стига гнусотии

# 62
  • Мнения: 5 500
Разбира се, нали всяко новородено се повива ...

 #Crazy Нямам думи ...
И аз ама ще се спра до тука, щото от удивления темата ще стане 5 хиляди страници, а не е нужно! Людмил ни взема яко за мезе, нямало кръв дрън-дрън, после остава и жена ти да е била като Светата Дева, да ме прости Господ!

Хахаха....ама вие за първи път ли попадате на Людмил...? Mr. Green

А уж сте отдавна тук Joy
Ми да ти кажа нямала съм работа в Майките и не ми е познат Sick

# 63
  • Мнения: 1 161
Да е здраво и щастливо детето виSimple Smile
Ваше право е да изберете кое е най-добро за вашето здраве, но в случая е ставало въпрос за здравето на някой друг - едно дете. Което е ваше ,разбира се,но това не ви дава право да рискувате живота му. Надявам се ако някога се наложи ,недай си боже кръвопреливане или някоя друга интервенция  да не я откажете поради сблъсък с вашите убеждения. Не мога да разбера защо живота на едно дете ни принадлежи само ,защото това дете поради някоя случайност е наше.
В раждането няма нищо свещено. Свещен обаче е всеки един живот. И неговото опазване.
Надявам се жена ти да е добре. И се питам ,ако ти трябваше да раждаш как би го направил?Simple Smile
Не съм против раждането в къщи , а против липсата на лекарски надзор.
Всъщност до последно имахме обещанието на един лекар. В деня преди раждането ни поиска 800 лв. и го отпратихме. Така остана един избор... мен ако питаш, по-гнусно нещо от това няма, да правиш бизнес с безпомощността на родилката...

# 64
  • София
  • Мнения: 9 892
Честито бебе.Да е здраво и дано всичко да е наред!
Аз съм раждала два пъти и мислех,че вече нищо не можеда ме изненада...Ама тази снимка... Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 1 161
Ей, страхотно, да сте живи и здрави и бебето също, ще ми се и аз така да родя.

МамаКапи, защо смяташ, че всички жени трябва да се разкъсат при раждането. Да, при почти насилствените раждания, практикувани в Шейново, може би, но това не е естествения ход на нещата.

Майка ми е родила и мен (2300гр) и брат ми (4500гр) без нито един шеф. И това не е единствения пример. Но в болница, в която ти крещят измежду краката и те дърпат и ти скачат на корема, ами нормално е да те съдерат.

Не мерси, и аз бих предпочела у дома на музика, ако можех!
Сестра ми е разпрана точно така при раждане -- скачали са върху корема й. Моето братче е било удушено, пристягали са майка ми с чаршаф за да излезе... А колко по-лесно би било да я оставят да роди в клекнала поза в която детето естествено ще излезе...

# 66
  • Мнения: 11 578
И още един въпрос имам всъщност - ти как се подготви за раждането? Защото на бабите ни са помагали истински "баби" - т.е. жени, които са се обучили "on the job" да бъдат акушерки, израждали са всички бебета в селото. Та какво чете и прави ти преди да дойде термина? Ако не си медицинско лице, разбира се.
Не съм медицинско лице, но изчетох много материали, говорих с лекари, съветвах се по интернет с акушерки. Приготвихме стерилизирани конци, ножици, антисептични препарати, кръвоспиращи и т.н. Риска е преценен. Видях и статистиките за ражданията в Холандия -- там официално се практикува раждане у дома и най-малко смъртни случаи има не в болниците а в домашните раждания. А и в крайна сметка погледнете само статистиките на загиналите в София -- много повече хора загиват от едно просто действие като пресичане на улицата...
....и как точно мислеше да използваш тези материали,ако се наложи? newsm78

# 67
  • Мнения: 2 978
Доста избирателно отговаряш обаче newsm78

# 68
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Да ви е честито бебенцето  bouquet  bouquet!
Извинявай,но си мисля,че нещо не си наред......

# 69
  • Мнения: 1 161
У нас памперси е нямало 85 година , гледала съм бебета родени 87 и 88 година с пелени към 90 година много трудно с връзки и от чужбина можеха да се намерят  Grinning Искам да попитам как реши , че водят до стерилност при мъжете като всъщност е все още много рано поколението ползвало памперси / у нас / да има деца ?
Информацията ми е от западни източници, там ги ползват от доста по-отдавна.

# 70
  • Мнения: 1 161
И още един въпрос имам всъщност - ти как се подготви за раждането? Защото на бабите ни са помагали истински "баби" - т.е. жени, които са се обучили "on the job" да бъдат акушерки, израждали са всички бебета в селото. Та какво чете и прави ти преди да дойде термина? Ако не си медицинско лице, разбира се.
Не съм медицинско лице, но изчетох много материали, говорих с лекари, съветвах се по интернет с акушерки. Приготвихме стерилизирани конци, ножици, антисептични препарати, кръвоспиращи и т.н. Риска е преценен. Видях и статистиките за ражданията в Холандия -- там официално се практикува раждане у дома и най-малко смъртни случаи има не в болниците а в домашните раждания. А и в крайна сметка погледнете само статистиките на загиналите в София -- много повече хора загиват от едно просто действие като пресичане на улицата...
....и как точно мислеше да използваш тези материали,ако се наложи? newsm78
Честно казано -- незнам. Но съм сигурен, че щях да зная когато се наложи.

# 71
  • Мнения: 161
Сестра ми е разпрана точно така при раждане -- скачали са върху корема й. Моето братче е било удушено, пристягали са майка ми с чаршаф за да излезе... А колко по-лесно би било да я оставят да роди в клекнала поза в която детето естествено ще излезе...

Аре стига глупости.
Майка ми ме е родила преди 30 години и няма шевове. Коментар имаш ли или не ти изнася да отговориш. Разкъсванията до колкото знам не се определят от това кой ще ми скача на корема и с какво ще ме пристягат, а колко е еластична тъканта е важно.

# 72
  • Мнения: 1 264
У нас памперси е нямало 85 година , гледала съм бебета родени 87 и 88 година с пелени към 90 година много трудно с връзки и от чужбина можеха да се намерят  Grinning Искам да попитам как реши , че водят до стерилност при мъжете като всъщност е все още много рано поколението ползвало памперси / у нас / да има деца ?
Информацията ми е от западни източници, там ги ползват от доста по-отдавна.
Може ли да ми кажеш къде мога да прочета информация по въпроса ?

# 73
  • Мнения: 2 936
за мен сте ненормални....това е голяма простотия...

# 74
  • Мнения: 918
Сега остава да кажеш, че сте си сготвили плацентата за обяд Crazy

Да ви е живо и здраво бебчето! Аз не бих имала тази смелост.

Общи условия

Активация на акаунт