Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 233 093
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 2 295
  • Seattle-USA
  • Мнения: 192
И аз си мислех преди време, че так наречените режими са "тигрови" докато не се сблъсках с истинските азиатски тигрици. Оттогава бих казала че това което Титина и Контесата правят е само леко "котешко" Laughing аз съм се сблъсквала с такива тигрици мами и след разговор с тях се чуствам като прегазена от влак:)
Азиатските тигрици не работят, децата им започват поне 2 часа преди училище да преговарят по листовки приготвени от кръг на тигрови мами и бащи, събират се след училище пак в клубове организирани от същите родители тигри нищо общо с училището да се подготвят не знам за какво- за Марс сигурно, въвлечени са в няколко спорта на най високото ниво и ако не стигат до там се пращат на тренировки допълнително за да стигнат до най високото ниво, свирят на инструмент, и и обикновено са 3-4 години напред академично от връстниците им. Това е само на повърхостта, какво още правят още даже не искам да знам. И затова като погледнеш кой са приели в университета в "истински" специалности, не ала-бала,  99% са децата на азиатските тигрици и тигри. И тук това което съм видяла става за деца 8-9-10 годишни. Даже не искам да си мисля какво е по нататък..... аз си мислех че ние българите сме така, ооо не, доста сме далече:)

# 2 296
  • София
  • Мнения: 12 374
Това не е детство, а филм на ужасите.

# 2 297
  • София
  • Мнения: 62 595
KUMON е туй, дето те превръща от човек в роботизиран азиатец, готов за пазара на труда.

Не знам как може да си математик и да не разбираш разликата между пари и истински активи. Може би Титина е пропуснала ранните уроци...

Ако е към мен второто изречение - не съм математик. Обаче ти знаеш ли разликата между пари и "истински активи"? Откога има истински активи? И какво имаш педвид под пари? Изобщо, такава велика глупост си написала, че е язък.

# 2 298
  • Русе
  • Мнения: 11 925
   Кумон не е ли стара система вече. Май извадиха нещо ново от този сорт. Сега не мога да се сетя името

Детето ми е в 7 клас. Национален състезател - един от най-добрите в света за младежи в спорта , в който се състезава и тренира всеки ден. В момента се подготвя вече и за мъже.В 7 клас е. Подготвя се за матури. Иска да влиза в паралелката с най-висок бал в града. Всеки ден има средно по два часа за собствени занимания - музика и приятели. Събота и неделя поне половината ден е изцяло негова.

# 2 299
  • Мнения: 30 802
Fiat money? срещу примерно земя, дето може да те храни? Или други means of production?

Експерт на заплата скоро води до бърнаут и заместване с нов умник.

# 2 300
  • София
  • Мнения: 62 595
Земята си е актив и има оценка в пари - така се заприходява и се води - актив на стойност.

# 2 301
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
KUMON е туй, дето те превръща от човек в роботизиран азиатец, готов за пазара на труда.
Нещо, което превръща хората в пчелички. "Пчеличката" е средство на успелия човек.

# 2 302
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 888
Колкото повече чета Контеса и Титина, толкова повече си мисля, че българските деца - имам предвид тези, които живеят тук, разполагат с твърде много свободно време. За добро или зло.
Съгласна съм. Детето като се прибере в България лятото го забелязва също.  Laughing

За помагане в къщи пари не давам. Никога не е имал съпротивление. Предполагам, че това е от Монтесорито. Там ги учеха, че сам трябва да си почистваш след себе си. Така и започна, разлее нещо, взема парцала и чисти (предупредиха ни да не им се караме, а да оставим да се справят със ситуацията).

Barefoot Kontesa, кумонът го направи много организиран. Освен това има самочувствие, че сам си изкарва пари и може да си купи каквото пожелае. Другото което е, че дава добра основа, даже много добра.
Методът го наблюдавам още от Канада, всъщност наблюдавам деца минали през школата му. Научи ги да са самостоятелни, научи ги да разбират материалът ( щом на професор по математика детето му ходеше на Кумон, явно и той го е оценил). Бъди подготвена да я върнат едно ниво назад, но явно го правят с определена цел. В началото бъди готова да мрънка, да плаче, но като усвоят концепцията им е много лесно.

Цеца, децата ни са и деца. Не е лишен от нищо, което е за възрастта му, че даже и над нея. Да не кажа и колко време прекарва навън, с другите деца. Като казах, че не е лишен от нищо, това не озн., че всичко е разрешено. Но да, не гледа телевизия и не играе на игри през седмицата, а само уйкенда , и то контролирано. Има детство, което и аз съм имала, с бягане по улиците, катерене по дърветата, ако го оставя няма да излезе и от басейна.

# 2 303
  • Мнения: 30 802
Земята си е актив и има оценка в пари - така се заприходява и се води - актив на стойност.

Именно. Парите са само оценката на нещо.

# 2 304
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, така е - оценка на нещо - земя, труд, идея...

# 2 305
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Освен успехи в кариерата, пари, образование, човек трябва и да живее. Иначе за какво са ти всичките активи, ако си постоянно като навита пружинка.
Поне българите са доста добре умеят живеенето. Mr. Green

# 2 306
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 888
Освен успехи в кариерата, пари, образование, човек трябва и да живее.
Да но за да живееш ти трябват пари, нали? А парите с лежане в къщи не стават, и да стават то е при много малък % от населението.

# 2 307
  • Мнения: X
Но да, не гледа телевизия и не играе на игри през седмицата, а само уйкенда , и то контролирано. Има детство, което и аз съм имала, с бягане по улиците, катерене по дърветата, ако го оставя няма да излезе и от басейна.
Двете изречения си противоречат взаимно.

# 2 308
  • София
  • Мнения: 62 595
защо да не може и двете? Ние като възрастни нито само работим, нито само сме по фъна, а ги редуваме.

# 2 309
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Освен успехи в кариерата, пари, образование, човек трябва и да живее.
Да но за да живееш ти трябват пари, нали? А парите с лежане в къщи не стават, и да стават то е при много малък % от населението.
Никой не говори с лежане вкъщи.
Ама да се вживяваш в ролята на майка-тигрица е вредно и осакатяващо.

Азиатците ги разбирам, там да изпъкнеш сред милиони е трудно. Обаче ние не сме китайци.
От сега да мислиш какви пари ще изкарва навръсно дете е шантаво. То може да има супер образование и пак да не може да наскочи средната заплата или пък въобще да не може да си намери работа.

Общи условия

Активация на акаунт