Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 737
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 5 198
Има и проблемни деца идващи от проблемни семейства.
Познавам читави хора, които са израснали без единия родител.
Но аз мога ли да знам какво прикриват?

# 676
  • София
  • Мнения: 38 521
Аз говоря за това, което виждам в момента при 10-11-12-13-14 годишни. После може и да го израстат. Или да се сдобият с двама родители даже. Времето ще покаже.

# 677
  • Мнения: 1 414
Wind, под "читави" какво визираш  hahaha 
Аз съм с един родител от бебе ме е отгледала майка ми, тя е много стойностен човек, възпитанието ми е толкова премерено, че мама понякога казва, че не е и очаквала. Евала на жената. От както съм родител оценявам какво е направила за мен. Шамари съм хапвала, заслужено  Peace сега го оценявам и е говорила много жената, но определено не мисля, че от семейство с един родител излизат кофти хора. По-скоро от кофти хора излизат кофти възпитани деца.

# 678
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
По-скоро от кофти хора излизат кофти възпитани деца.
А, ето това е вярно. В тоя смисъл - бас държа какви са били децата от хотела на Рокси, с невъзпитаните възрастни. Нищо, че не ги е забелязала, 0 % вероятно е да са били ангелчетата с простите си родители.

# 679
  • Мнения: 46 520
А ако имаше момче?
Каква е ситуацията- женствен мъж или мъжествена жена?
Много са ти промили главата с тези полове Simple Smile
Нито аз съм мъжествена, нито мъжът ми женствен. Авторитетът няма връзка с това.
Има родители джуджета, които са авторитет за децата си с висок ръст, както и инвалиди, хора с проблеми.
Не е нужно всеки ден да демонстрира 24/7, авторитетът или го има, или го няма. Това, че днес няма сили или си болна по никакъв начин не оказва влияние.

В пубертета нещата загрубяват, не не правят всички глупости и да се опитат да се измъкнат, но ако нямаш авторитет пред децата на едноцифрена възраст хич не им правиш услуга. А прехвърлянето на отговорност им дава доста смелост за дивотии. Имат родител пред себе си, който им показва, че е безсилен, вика друг, който евентуално ще дойде след време, защото не е на линия в момента.

За мен това схващане е от едно време, когато мъжете ги мързеше да гледат и за да кажат все пак, че имат някаква роля от време на време шибваха по един шамар, викаха и гледаха лошо. Ама да ги питаш за какво точно и те не знаят.

Не можем едновременно да сме навсякъде с децата си, понякога са с бащата, понякога с майката. Всеки от тях трябва да има авторитет, иначе излиза, че когато са с майката правят каквото си искат. А това дава грешни сигнали за правилно и грешно.

Другото основно е винаги да са на едно мнение. Естествено винаги е възможно да имат разминавания, но те се обсъждат насаме и чиито аргументи са по-разумни, приема се неговата позиция или някакъв друг вариант, приемлив и за двете страни. И тогава се излиза с решението пред детето.

# 680
  • София
  • Мнения: 5 198
Жоржи не съм искала да прозвучи като обида.

В моето семейство имаше страшно много проблеми.
И в крайна сметка,кой може да каже дали съм "читава".
Всеки си знае.
При децата,може би е по изразено. Възрастните по -лесно могат да прикрият,замаскират,забравят и пр.


Последна редакция: ср, 14 сеп 2016, 14:42 от Wind .

# 681
  • София
  • Мнения: 12 374
Wind, под "читави" какво визираш  hahaha  
Аз съм с един родител от бебе ме е отгледала майка ми, тя е много стойностен човек, възпитанието ми е толкова премерено, че мама понякога казва, че не е и очаквала. Евала на жената. От както съм родител оценявам какво е направила за мен. Шамари съм хапвала, заслужено  Peace сега го оценявам и е говорила много жената, но определено не мисля, че от семейство с един родител излизат кофти хора. По-скоро от кофти хора излизат кофти възпитани деца.
Няма заслужено. Майка ти е била насилник и точка  Crossing Arms  Laughing

Познавам деца на самотни родители, мои набори, които са в пъти по-читави от мен, която до 15-тата година растеше с двама прекрасни мама и тате. Имам и приятели, продукт на родители, които с години воюваха и се мразеха..еми резултатът не е добър.

# 682
  • Мнения: 1 414
Wind  Peace, казах го иронично.

Няма заслужено. Майка ти е била насилник и точка  Crossing Arms  Laughing
smile3521

Във връзка с родителите, които воюват, мразят се и т.н. според мен това тотално е ужасяващо, не може бащата да бие майката, да я обижда и прочее, пък после иди обяснявай ни синковеца, че това не е правилно поведение  :о:

# 683
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Колкото и да съм изморена скастрям лошото поведение  на детето.
При нас няма изчакване, има кой първи е забелязал дивотията.  Никой не изчаква реакцията на другия или пък да го използва като плашило.
При майка ми и баща ми - майка ми беше авторитета, сега при нас аз съм авторитета. Явно съм бясна, знам ли?!? Не се церемоня да нашмуля всеки, който заслужава у дома, даже и котките. Mr. Green

# 684
  • Мнения: 14 478
Брей, много ме бива в развеселяването! Задобрявам, задобрявам!

Това с боленето на сърцето ми напомня на реплика от един филм снощи - един беше вързан за един стол, а друг му казва $да не мислиш, че ми е приятно да те удрям, сърцето ме боли$ и го смля от бой. Човекът си имаше мисия - и той възпитаваше.


Ами точно това правят и майките. Връзват децата на стола и почват.
Не само задобряваш, ами направо излетя в облаците.
Винаги съм се кефила на псевдоинтелигентщината ....в съвременния живот е издигнага в култ

# 685
  • Мнения: 30 802
Хайде да разграничим "авторитет" от "изнервена лошавина". Едно е детето да знае, че "тоя човек не се бара, щото е луд". Друго е да усеща отсреща стабилност, заредени батерии, разумност.

Сори, ама изтрещяла в края на деня майка НЕ става за възпитател. Може да вика, може да налага граници, но както казах- излиза истерично. Излиза скастрящо. Детето го надушва като акулата- кръв. Вижда, че уж мама е лоша, ама сме й влезли неприятничко под кожата. Ей затова в тия моменти и чакам, и делегирам, и понякога се отказвам да възпитавам.

НСЧ, напротив, промиването на мозъка в моя случай беше, че половете са равни и колкото повече се вглеждам, толкова виждам, че не са.

# 686
  • Мнения: 46 520
НСЧ, напротив, промиването на мозъка в моя случай беше, че половете са равни и колкото повече се вглеждам, толкова виждам, че не са.
Почти ти повярвах.

# 687
  • Мнения: 30 802
Брей, много ме бива в развеселяването! Задобрявам, задобрявам!

Това с боленето на сърцето ми напомня на реплика от един филм снощи - един беше вързан за един стол, а друг му казва $да не мислиш, че ми е приятно да те удрям, сърцето ме боли$ и го смля от бой. Човекът си имаше мисия - и той възпитаваше.


Ами точно това правят и майките. Връзват децата на стола и почват.
Не само задобряваш, ами направо излетя в облаците.
Винаги съм се кефила на псевдоинтелигентщината ....в съвременния живот е издигнага в култ

А кой й даде да бърка в главите на деца...

# 688
  • София
  • Мнения: 19 249
Хайде да разграничим "авторитет" от "изнервена лошавина". Едно е детето да знае, че "тоя човек не се бара, щото е луд". Друго е да усеща отсреща стабилност, заредени батерии, разумност.
Сори, ама изтрещяла в края на деня майка НЕ става за възпитател. Може да вика, може да налага граници, но както казах- излиза истерично. Излиза скастрящо. Детето го надушва като акулата- кръв. Вижда, че уж мама е лоша, ама сме й влезли неприятничко под кожата. Ей затова в тия моменти и чакам, и делегирам, и понякога се отказвам да възпитавам.
НСЧ, напротив, промиването на мозъка в моя случай беше, че половете са равни и колкото повече се вглеждам, толкова виждам, че не са.

Тук определено съм съгласна напълно. Момчетата си искат баща за авторитет, при наличие на двама родители - те слушат него.
И аз оставям моя син понякога нарочно да ядоса баща си и да се оправят, защото иначе рискувам да се скарам и с двамата. Но при нас си има други трески за дялане, детето не е виновно

# 689
  • Мнения: 14 478

НСЧ, напротив, промиването на мозъка в моя случай беше, че половете са равни и колкото повече се вглеждам, толкова виждам, че не са.
Ти не знаеше ли, че в къщата на НСЧ чиниите се мият точно  50% от мъжа и 50 от жената-не знам как успяват да ги разделят толкова точно.... Laughing
Сигурно при тях единият като се кара на децата се кара 50%, после спира и продължава следващия, защото между мъжът и жената в семейството всичко трябва да е точ в точ разделено иначе няма равенство...
Брей, много ме бива в развеселяването! Задобрявам, задобрявам!

Това с боленето на сърцето ми напомня на реплика от един филм снощи - един беше вързан за един стол, а друг му казва $да не мислиш, че ми е приятно да те удрям, сърцето ме боли$ и го смля от бой. Човекът си имаше мисия - и той възпитаваше.


Ами точно това правят и майките. Връзват децата на стола и почват.
Не само задобряваш, ами направо излетя в облаците.
Винаги съм се кефила на псевдоинтелигентщината ....в съвременния живот е издигнага в култ

А кой й даде да бърка в главите на деца...
Ами то за да бръкнеш трябва поне малко да си наясно какво ще намериш там, а за това трябва и  инстинкт и здрав разум повече, отколкото учебници, писани от руски професори...

Общи условия

Активация на акаунт