Австрийска тема - №53

  • 125 605
  • 742
  •   2
Отговори
# 270
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Знам за по-малките... отиваш в избраното училище с преведенo на немски свидетелство (Zeugnis) за последия завършен в България клас и го записваш. Първата година е нулева, т.е. без оценки. През нея учи езика, като осигуряват допълнително обучение за чужденците. За 9-ти клас май е по-сложно, защото вече са профилирани. В училището ще ти обяснят какво искат, във всяко има различни изисквания.
За другото- смятам, че в клиниката в Инсбрук извършват тези изследвания и кръвопреливания. Има всякакви отделения.

# 271
  • Мнения: 273
Много благодаря!

# 272
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Здравейте,

Разучавам клубове по художествена гимнастика. Моля препоръки, ако вашите деца посещават този спорт?
Интересуват ме сериозните клубове, където излизат състезатели или поне са едно ниво над аматьори? Руски треньори или български?
ОТВ Turnverein Mariahilf е единият клуб, на който попадам

и още един въпрос: Лятото има ли целодневни занимални/академии (за 7-8годишни) ,от 9 до 17:30, които не са хиляди евро,ами нормална месечна такса?   Joy  Районите 1060, 1070, 1010,1040  ....

# 273
# 274
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
цената е като на повечето,които намерих - седмична, до 12 на обяд около 240 евро. Доста е, мислих за занимални,които са спонсорирани от общината или и аз не знам какво, но на месечна такава цена... Confused

# 275
  • Viena
  • Мнения: 3 582
Не съм чувала за нещо подобно.Има безплатен курс по немски,ако детето незнае езика и е комбинирано с курсове по-плуване.Две седмици е през лятото.

# 276
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
благодаря за идеите, ще продължавам да търся.  bouquet
Цяло лято какво правят учениците в града , когато родителите им работят? Особено малките?
Такава занималня търся,целодневна през ваканцията

# 277
  • Vienna
  • Мнения: 261
Треньорка по художествена гимнастика от школата на Нешка Робева тук е Луция Егерман. Не знам къде, но тя е треньорката на тукашния национален отбор. Българка е.
В Инсбрук има медицински университет, би следвало да има и детска онкохематология. Проф. Милен Минков е детски онколог, българин е, работи във Виена и може да ви е полезен със съвети. Свестен е и помага.
Към общинските занимални (Hort) има и такива, които работят през лятото. Таксите са според доходите. Информирайте се на страницата на кметството. Същата служба като и при детските градини.
За ученика вече има информация

# 278
  • Viena
  • Мнения: 3 582
За Хорта се подават много рано документи.

# 279
  • Мнения: 2 719
Със сигурност хортовете работят и през лятото, ние скоро попълвахме кога ще имаме нужда. Но със сигурност не приемат деца току така. Ние имаме и занималня към работата, струва по 35 евро на ден за външни лица, за нас е значително по-изгодно, но още не ми се е налагало да я ползвам.
Иначе има и някакво Park Betreuung, но не знам подробности.

# 280
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Благодаря, за всички четох, за Хорт и документите също видях, че не става от днес за утре, но такова е положението, че няма как все още от рано да се записваме, първо стъпка по стъпка останалите неща.  Confused
И все пак лятото трябва да измисля вариант, макар и късно вече

# 281
  • Русе
  • Мнения: 658
Здравейте,
много моля за помощ. Какво е подходящо да се подари за първо причастие на 2-годишна госпожица?
Дъщеря ми е студентка във Виена и много се сприятели с една австрийка, която я покани на причастие на дъщеричката си, но няма идея какви са обичаите там.

# 282
  • Мнения: 32
цената е като на повечето,които намерих - седмична, до 12 на обяд около 240 евро. Доста е, мислих за занимални,които са спонсорирани от общината или и аз не знам какво, но на месечна такава цена... Confused



Има едно танцово студио, което прави нещо като лагери на които се танцува. Струват 190 евро на седмица. Пак не е малко, но става като алтернатива ако не се намери нещо друго. Самото студио не е кой знае какво, нивото не е високо, но пък децата се забавляват през ваканцията. Ето адреса:

http://www.arriola-tanzstudio.at/angebot/specials/feriencamp/

Поздрави

# 283
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Мнг благодаря за идеята. Да, хортовете си имат срок, но какво да направя, че сега от лятото реших да се регистрирам и преселя официално...все някакъв начин трябва да има и ще говоря, когато мина през всички институции...просто един период съм си избрала  Laughing
събирам си главата ...и документите  Joy
лятото ще получа ли при регистрацията си и тази на детето, това писмо за училище от следващата учебна година? ще знам ли в кое е? да търся ли такова или те ми "назначават" ? Искам да е начално само, но ако ми дадат друго...какво да направя. 1060 ще бъдем и гледах едно симпатично там : Volksschule Corneliusgasse , което ми е най-близо и на буквално съседната улица...., как да уредя точно него?  Rolling Eyes

# 284
  • Мнения: 32
Да, независимо кога е регистрацията, писмо ще получиш. Но аз бих тръгнала по обратния път. Първо бих отишла да говоря с директора на училището което съм си избрала, дали имат свободно място, а той вече ще обясни всичко за това писмо. Ако пък там няма свободно място, търси сама друго училище в близост. Ако никъде няма, ще ви разпределят където има място.
Ние пък бяхме дошли зимата, януари и много бързо уредихме всичко. Имах късмет, че тъкмо едно момиченце се беше преместило в друго училище и се беше отворило място. Директорката всичко ми обясни и ми помогна много.

Поздрави

Общи условия

Активация на акаунт