Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Последните пет книги, които прочетох #3

• 112 207
  • 409
  •   1
Отговори
# 405
1."Еманципирана магия" ("Equal Rites") Тери Пратчет- препрочит след много години 5/5:hearts:
2. "Елегантността на таралежа"- Мюриел Барбери 5/5 Взех си и други на авторката.
3. "Сняг" - Орхан Памук - 4/5 Много ми хареса, но ме и натовари, имах нужда от паузи. Първа среща с автора, ще се запознавам с него постепенно.
4. "Останките от деня" - Казуо Ишигуро - невероятно се впечатлих, и съм във възторг Two Hearts 5/5
5. "Кафка на плажа" - Харуки Мураками - започна много обещаващо, но след половината рязко ми опротивя. Довърших я насила. Не е моят автор май, но ще пробвам и с 1Q86.

Последна редакция: вт, 06 апр 2021, 11:25 от Dez

# 406
Не съм писала отдавна в темата ... понатрупаха ми се.
1. Читателите от Броукън Уийл препоръчват - Катарина Бивалд 2/5 недовършена
Скандинавски чиклит. Не ми издържаха нервите да чета как героинята си чете.
2. Шепнещият - Донато Каризи 5/5
Откритието ми на годината. Превъзходна!
3. Спасителят - Никълъс Спаркс 4/5
Ми .. Спаркс - ред сълзи, ред сополи, ред да ги удариш с тиган по главите.
4. И пета ще умре - Джонатан Баркър 5/5
Уау!
5. Шестото покварено дете - Джонатан Баркър 5/5
Пак Уау!, но с малки два минуса.
6. Влюбени до доказване на противното - Сара Анджелини  3/5
Това вече не го помня, така или иначе беше за отърсване.
7. Нощният ловец - Джеф Линдзи 5/5
Джеф Линдзи ми е също откритие, страхотен хумор. Четеш за оглед на брутално местопрестъпление, а се хилиш. Няма такава комбинация, тепърва ще си го продължавам Декстър.
8. Невинност - Дийн Кунц 2/5 недовършена
Оххх ... А харесвам Кунц всъщност, но това не ми е по вкуса.
9. Галерия на мъртвите - Крис Картър 5/5
Тук няма какво да напиша повече - най-добрият!

# 407
  • Mediterraneo
Погледът на Медуза- Торкил Дамхаук 4/5
Хареса ми, липсваше ми дълбочината на образите

Зовът на кукувицата- Робърт Галбрайт 5/5
Чудесна!

Изпепелени сенки- Камила Шамзи 3/5
Чудесна идея, останала нереализирана. Авторът е направо немощен в усилията си да сътвори нещо, което става за четене.

Последната любов на баба Дуня- Алина Бронски 5/5
Хубава малка книжка, чете се на един дъх.

Никога вече тъй близка- Клаудия Серано 2/5
Боза с претенции.

# 408
  • Wonderland
1. "Психологическо айкидо", Михаил Литвак
"Да увещаваш значи да насилваш."
2. "Правилото 10х", Грант Кардон
"Нещата не се случват на вас, а единствено заради вас."
3. "Клуб "5 сутринта". Грабни утрото. Извиси живота си", Робин Шарма
Всеки от нас има четири вътрешни империи, които да възпитава и затвърждава преди изгрев слънце: умствена нагласа, сърдечна нагласа, здравна нагласа, душевна нагласа.
4. "Подсъзнанието може всичко", Джон Кехоу
Мислите ни създават нашата реалност. Няма опция да стоим "встрани", докато животът ни се случва. Допадна ми също идеята за общуване със собственото ни подсъзнание чрез сънищата.
5. "Силата на навиците", Чарлс Дюиг
Книгата ме впечатли с многоаспектността си - разглежда индивидуалните навици, навиците на организациите, навиците на успелите хора и на хората с проблеми.

# 409
За последния месец:

1. "Бьорнстад" Фредррик Бакман - за мен това е най-силната му книга, и на мили разстояние от останалите. 5/5
2. "Ние срещу всички" (вората част на Бьорнстад") - за съжаление, значително по-слаба от Бьорнстад- преразкази, преразкази, и пак преразкази....3/5
3. "Ледената принцеса" Камила Лекберг 4/5
4. "Проповедникът" Камила Лекберг 3/5
5. "Каменоделецът" Камила Лекберг - много добре представен психологически профил на психопатия от ранна детска възраст. 4/5
6. "Прокоба"  Камила Лекберг- и тук, както в "Проповедникът" прескачах безбройните фамилни драми и мелодрами.
Криминалните случаи са много интересно поднесени, но прекалява с битовизмите, може би за да се хареса на по-широка публика. Мислех след тази книга да не продължавам с поредицата, но изненадах себе си, и ще започвам петата книга.
7. "Червеношийката" Ю Несбьо 4/5. Първа среща с автора, много ми хареса.
8. "Снежния човек" Ю Несбьо- разочарова ме. Голяма мелодрама, страшно нещо. Латиноамериканците имат да се учат. Не е моят автор.
9. "Пепеляшките" Кристина Улсон - попадение! Много силна, но тежка тематика. Екипът обаче е много интересен, и много добре представен. Ще потърся и други на авторката. 4/5

Общи условия

Активация на акаунт