Организация на сватбата - сами или агенция?

  • 6 151
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 41
Здравйте,нашата сватба ще е на есен,но все пак вече мисля за организацията.Мисля,че ще успеем и сами да се справим,свекито ще ми помогне с поканите,табелките за масите,подаръчетата,може би агенция ще ползваме само за украсата в ресторанта,но ще видим Simple Smile

# 16
  • Мнения: 206
Ние решихме, че ще се женим януари, насрочихме сватбата за юни. Работех на две места и оставих повечето неща за последния момент. Април забременях, но и това не ми попречи да си направя чудесна сватба. Всичко се случи месец преди събитието. Стигна ми перфектно, въпреки ангажираността ми.
Беше стандартна сватба по българските обичаи, 80 човека.
Успех!

# 17
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 163
И за нашата не сме наемали агенция.Дори не я организирах аз, а оставих всичко да свърши майката на ММ(ние се женихме в неговия роден град и тя най-добре знаеше къде,какво и как да направи).Поканите ги направи сестра ми, т.нар. подаръчета не съм взимала, защото ММ не пожела, а и на мен не ми допадаха чак толкова.Имахме водеща,оператор и диджей, без никаква музика и хора при тръгването от вкъщи-с ММ спахме в стаята на майкаму вечерта, на сутринта той посрещаше гостии ходи да вземе кумовете, а през това време на мен ми правиха прическа и грим. Не съжалявам, стана много хубава сватба с около 50 души гости, предимно приятели, без безкрайни лели,чичовци и братовчеди, дето никога не сме виждали.После аз помогнах на няколко приятелки с организацията на техните сватби и също беше хубаво.

# 18
  • Мнения: 1 756
И аз си организирам всичко сама с мъжа ми. По списък се падам май първа за 2017г. - след 3 седмици. Организацията започна октомври 2016г. Според мен е много важна подредбата в главата и да имаш ясна представа какво и как го идкате. Тогава всичко се случва и нарежа много лесно - я в обедни почивки, я преди или след работа. И не тежи, напротив - отново в главата си виждаш как пъзелът малко по малко се нарежда и изпитваш удовлетворение Simple Smile В тази връзка аз вече си имам всичко и само подготвяме танца, с който весело да се изложим пред 100 човека  Joy

# 19
  • Мнения: 661
Моя приятелка нае агенция. Аз бях първа шаферка и бях в течение с процеса на подготовка.
Всъщност агенцията само украси ресторанта и сложи арка на терасата на която се сключи брака.
За всичко тичаше булката, агентката присъства само на пазаренето за ресторанта+хотел и после се оказа, че има тайна уговорка със собствениците за да изцедят повече пари от такива кандидати... Confused
Всъщност взе 1000лв комисионна(за това, че дава съвети на булката - какво да се наеме, коя след кое да бъде, даде примерни имена  на фотографи, диджеи, водещи и т.н.(всичката тази информация може и сам да си я издириш)) и 600 за допълнителна украса -вази с цветя, сатенени покривки и калъфи за столовете. Арката мисля беше 100 лв наем. Булката тичаше навсякъде, агентката имаше 5-6 срещи с нея в офиса си. Това с агентите дето се занимават с всичко, май е само по филмите.  Peace

Аз за себе си ВЕЧЕ знам, че не бих наела агенция.

Общи условия

Активация на акаунт