АПРИЛче в коремчето расте, скоро пред всички ще ни издаде - Тема 4

  • 29 950
  • 731
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Внимавайте с гроздето, защото е доста калорично. В последните месеци от бременността дори трябва да се изключи напълно, тъй като бебето може да стане много едро.

# 46
  • Мнения: 154
С нашите априлчета няма много шанс точно с грозде да прекалим последните месеци.  Laughing Peace Аз от сега съм се размечтала за тогавашните зеленяши след зимата и набиването на консерви и месо.  Mr. Green

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 644
Внимавайте с гроздето, защото е доста калорично. В последните месеци от бременността дори трябва да се изключи напълно, тъй като бебето може да стане много едро.

Глупости, не се ограничавай от погрешна информация. В 100 гр. грозде има 70 калории. И много повече полезни вещества. Магнезий, калий и витамини. Навремето гърците са го ядяли след тежки болести за бързо възстановяване на организма. Само че има един минус. Образува много газове. Затова трябва да се хапва внимателно по време на бременност, но в никакъв случай да се ограничава, ако след яденето му се чувстваш добре.

# 48
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
Внимавайте с гроздето, защото е доста калорично. В последните месеци от бременността дори трябва да се изключи напълно, тъй като бебето може да стане много едро.
Аз съм изяла 2 чепки малки само до сега, до онзи ден ми ставаше кофти като го гледам, но ще го имам предвид

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Внимавайте с гроздето, защото е доста калорично. В последните месеци от бременността дори трябва да се изключи напълно, тъй като бебето може да стане много едро.

Глупости, не се ограничавай от погрешна информация. В 100 гр. грозде има 70 калории. И много повече полезни вещества. Магнезий, калий и витамини. Навремето гърците са го ядяли след тежки болести за бързо възстановяване на организма. Само че има един минус. Образува много газове. Затова трябва да се хапва внимателно по време на бременност, но в никакъв случай да се ограничава, ако след яденето му се чувстваш добре.
http://www.zdravnitza.com/a/nav/rubrics/raz/3/cat/1/sub/4/rub/12

# 50
  • София
  • Мнения: 18 679
Всички плодове в големи количества стават вредни. Плодовата захар си е захар в крайна сметка. Но има и толкова полезни неща в тях, пък и са толкова вкусни, ммм! Аз ден без плод не мога да изкарам, дори небременна. Ако съм на диета, поне грейпфрут и лимони пия на фреш.

# 51
  • Мнения: 1 149
Аз днес пак съм на работа. Peace Дори и за половин ден, колкото- толкова.
И забравих какво, на кой искам да напиша ooooh!
И аз току що си похапнах грозде Whistling

# 52
  • Мнения: 102
Да се запиша и аз в новата тема, снощи я чаках с нетърпение, пък днес колко съм изпуснала...  Wink
При мен всичко е нормално, освен че докато вървя и имам чувството, че ще заспя - толкова ми е уморено! Постоянно се прозявам, очите си едва държа отворени... вчера си взех почивен ден за първия учебен ден, и до обяд бях капнала от умора. Хем моя е втора група, не първолак или новак, имаха само едно 30мин тържество, после обикалях 2 магазина за тапети. И следобед спах, дори не ми стигна. Доки каза да спра кафето, не знам дали е от това, но нямам търпение да излизам болничен и да се наспивам.
Пожелавам ви енергия и малко, и дори без неразположения  bouquet

# 53
  • Мнения: 154
Петъчно, работно от вкъщи и съответно комбинирано с пет-шестнайсет други домашни гадости, ме сполетя мисъл. Как така на всички ни изпозабраниха пътувания, секс, спорт и Бог знае още какво, а на една досега не съм чула да и е казал доктора: "Баня да не съм чул да миеш минимум до раждането!" Или: "Миенето на чинии е вредно за плода, тъй че трябва да се избягва максимално, особено след 4 следобед."  Thinking  Joy Ей такива съвети някой да даде, негова съм!

# 54
  • Мнения: 54
И на мен ми забраниха всички хубави неща.  Blush  вече почвам да сънувам разни неща... Crazy Иначе се чувствам добре, само дето се изморявам много бързо. Още не мога да свикна с коремчето, сестра ми каза, че не може да,повярва колко се личи Joy личи ми още съвсем в началото. На работа всички ме гледат странно, много е кофти. Само усещам погледите в корема ми... много са нетактични. Дразни ме хорското любопитство.  ooooh! И аз се записвам с +1 кг.

# 55
  • Мнения: 123
Doktor -la голям образ си  Peace аз знам за гроздето че е много полезно и дори при кърмачки се препоръчва защото произвежда много и вкусна кърма Wink пак казвам че съм на мнение че не трябва да се ограничаваме от всичко все едно сме болни

# 56
  • Мнения: 27
Привет и от мен.
Сега се сетих, че за запека исках да ви споделя. Аз винаги съм била с бавен метаболизъм и ходех до тоалетна на 2-3 дена. Няколко месеца преди да забременеея започнах сутрин да ям овесени ядки с кисело мляко, в които слагам по 1 с.л. ленено семе. И така се оправих. Сега си ходя редовно, че понякога и 2 пъти на ден. Активиа с мюсли е другото нещо, което ми помага.
Tiffany, и мен ме избива много на айран, а аз по принцип никога не съм го тачела особено. Всеки ден купувам по 3 кисели млека.  ooooh!
Primera, не си сама. Винаги може да се обадиш за кафе  Hug
Аз вчера направих един шопинг. Накупих страшно много дрехи за бременни. Взех си доста туники и клинчета и смятам така да карам до края. Ама сега ми е удобно и не ми стяга. За зимата пък снаха ми ми е приготвила 2 торби с нейните дрехи, така че май с гардероба вече нямам проблеми. Sunglasses
Ох, утре ми е ФМ и така се вълнувам  Crazy

# 57
  • Мнения: 1 341
Ох и аз вече нямам търпение да ходя на шопинг, искам повярвам наистина. Не съм го изричала на глас, само пред вас, и ми е още едно имагинерно такова.
Но за сега всички дрехи ми стават, и аз като гледам ще се ориентирам и за по студено време с купуването, но искам и бебешки дрешки да трупа  трупам   smile3521
Doktor_la повече позитивизъм ни трябва наистина, права си как тея доктори един път не казаха ето ви по един болничен забраняваме ви да работите, идете на почивка с мъжете и правете само тея три неща  newsm03,

# 58
  • варна
  • Мнения: 262
 bouquet Hug просълзихте ме. А аз и без това от сутринта все рева. Много сте мили всички, благодаря ви.

# 59
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Здравейте и от мен  bouquet
Много е хубаво,че има оживление в темите и бързо ги изписваме  Simple Smile
Аз сякаш се чувствам една идея по-добре,но определено бременността промени коренно начина ми на живот.Още съм в болнични и основно си почивам.Колкото и да не искам в момента нямам сили за друго.
Днес влизам в трети месец.Чак понеделник съм на преглед и нямам търпение да видя дали всичко е наред.
Някой знае ли как мога да си направя линийка на бременността в подписа,че с тази промяна на форума не мога да се ориентирам?

Общи условия

Активация на акаунт