Година измина на радост взаимна, септемврийче е вече голямо човече! тема №9

  • 55 560
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 037
Събуди се в 5, много се въртеше.
Изпи 150 мл мляко, гладен беше. И още искаше ама не посмях да му давам. Май ще увеличавам дозата на детската кухня.

# 691
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
 Леле, мале, пак сте изписали толкова много  Simple Smile Моите деца още влачат сополи  Crazy Кате, прочетох, че са те обвинили, че си простудила децата, но май бабата с навличането и изпотяването го е направила  Wink  Майка ми е същата история! Иначе за реакцията на Митко от голотата на каката е нормална и няма от какво да се притесняваш. Поне до 2,5г няма много да му прави впечатление, че са различни. Просто му е интересно да опознава тялото.
 Аз снощи приключих с кърменето и дори не беше голяма драма за мое щастие  Simple Smile
Вкъщи като е запалено парното и става около 25градуса, всички сме по тениски. Важно за мен е крачетата да са обути в пантофи с подметка, за да има изолация от теракота. През нощта Т е окола 21-22 гр. и Емето спи с пижама от 2 части и зимен чувал. Каката пък е по-голям проблем, защото вече не иска да спи с чувал, а и постоянно се отвива. Тя спи с пижама и чорапи и почти винаги е отвита.

# 692
  • София
  • Мнения: 186
Леле колко много сте изписали за няколко дни само #Crazy
За всички които искаха да разберат какво спечелих от играта на ФИЛИПС.
Леко казано изумена съм,това е някаква подигравка направо.
Шишенце, едно към едно с тези стъклените от сокчетата на КУИНС дето като си изпиеш сока го изхвърляш, само че на моето пише филипс 250 мл. не мога да му намеря никакво приложение...ама никакво.
Филипс е голяма световна марка и честно да ви кажа ако ми бяха подарили рекламна химикалка по-щеше да ми върши работа отколкото това стъклено никакво шишенце. Rolling Eyes
Както и да е.
Бях  се притеснила по-назад в темата и бях писала,защо моя син като се ядоса си удря главата където намери и попитах педи онзи ден, и тя  ми отговори:
Това не е притеснително,била нормална реакция,  на която не  трябва да обръщам вниманите.Все едно не  го забелязвам!

# 693
  • Мнения: 584
Момичета, това със спането е изпуснато още от времето когато са били бебета. Аз много четях за всяко едно нещо и препоръките бяха следните още когато стана на 3 месеца започнах да следя кога си търка очите. Спеше по 3 пъти на ден като гледах да има по 2 часа разлика между спанетата. Като се събудеше сутрин след 2 часа го слагам да спи и така. Едва като стана на 10 месеца започна да спи по два пъти на ден и сега гледам да има средно 3 часа между спанетата. Предполагам че към 1,5 год. ще започне със само една дрямка на ден. Иначе за часовете не съм толкова стриктна, ако го видя да търка очи и да се прозява заминава в кошарата. Вечер ляга винаги в 19:30-20 часа. Като беше бебе имаше период в който още в 18 часа беше заспал и спеше до 6 сутринта с будения за кърмене разбира се. Децата които вече имат проблем със спането са натрупали хронична умора и вече им е мн по трудно да заспят и спят дълго и пълноценно. За стжаление в България смешните ни педиатри не засягат такива обширни теми за децата и техните режими и как да ги приспиваме и при нас децата страдат от хронично недоспиване.

# 694
  • Мнения: 584
За децата които само преследват другите и им гледат в ръцете какви са им играчките мисля че в детската градина/ясла постоянно се бият за играчки и този маниер остава и извън градината. Мн ме дразнят такива деца и гледам да не играе с тях.

# 695
  • София
  • Мнения: 1 538
За децата които само преследват другите и им гледат в ръцете какви са им играчките мисля че в детската градина/ясла постоянно се бият за играчки и този маниер остава и извън градината. Мн ме дразнят такива деца и гледам да не играе с тях.

Че те всички деца на детските площадки гледат чуждите играчки. Simple Smile Ако детето види друго да си играе с нещо, според мен е напълно нормална и естествена реакция да иска да види това нещо, защото е ново за него. Тук обаче е ред на родителя да се намеси и да обясни на детето, че не може да вземе играчката на другото дете, да го отклони от целта (това може да се окаже много трудно) или да предложи временно замяна на другото детенце - да му даде някоя от своите играчки за малко, за да може да види играчката на другото дете, ако то се съгласи.

Аз съм виждала така и дечица, които дори самички си носят играчките на другите и им ги дават, за да могат да разгледат чуждите играчки.

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Аз съм не съгласна, че положението е изтървано, ако детето трудно заспива! Ако беше така и детето има проблем със съня заради хронична преумора, то на майките /тук в групата/, чиито бебета спят повече през деня и лягат рано, най-бързо и лесно ще им е да приспят детето и обратно. И през нощта ще са спокойни. А не е така. Практиката е твърде индивидуална и специфична за всяко едно бебе. Аз съм пробвала всякакви варианти при Виктория - и рано, и късно, и под час, и не, и да е по-сита, и по-гладна, и на по-студено, и на по-топло, на по-светло, на по-тъмно ... не съм установила никаква зависимост! На обяд ми заспива за 5 мин на гърдата между 13ч и 14ч, в зависимост от това кога сколасам да й дам обяда, без значение дали е станала в 7ч или в 9ч. А вечер са й нужни доста повече минути, а нощев пък да не говорим. Ето, снощи реших да я оставя, след като се разшава, да си се успокои сама, както са ме съветвали ... постигнах единствено рев, тотално събуждане и после едночасово будувану. При мигновена реакция, Вики заспива веднага.

Катя, много са ти малки децата, за да се притесняваш, че се гледат. А и те са брат и сестра ...

# 697
  • Мнения: X
Only, как е толкова топло за по къс ръкав без да отоплявате??

Ние първите 5-6м, поради адски колики се приспивахме на ръце. Сега го оставям в кошарата с биба и любимото плюшено прасе. Пускам му бейби тв и излизам от стаята. Гушка прасето и заспива, ако ревне давам му вода и пак се махам.
От 2 вечери не му давав АМ, да се похваля. Wink
Но пак мн се буди, аман с тия зъби, мажа, Панадол давам и пак го боли..Sad

Иначе отдавна спи по 1 път на ден, от 2-4, преди смяната на времето от 3-5.

# 698
  • Мнения: 543
При нас заспиването е винаги на гърда, отнема различно време - от 10 до 40-50 мин. Спи сутрин в 10 ч половин час, а следобяд час-час и половина, като за този час-час и половина за
дължително се буди веднъж и пак трябва да я приспивам. И нощем се буди по сто пъти. А и аз като Рейчъл ако не реагирам веднага и край, после един час приспиване не ни мърда.
Бубка преди страшно много се радваше на всички деца и пищеше от радост, а те я гледаха с празен поглед, но след време престана. Играчките сама ходеше да си ги дава, сега май престана. Ако някое дете й дръпне от ръката играчката, в повечето случаи не реагира и не се сърди, но се случва и да иска да си я вземе обратно и да реве. А ако другото детенце се е навело, веднага отива да го гали по главата  Heart Eyes

# 699
  • Мнения: 1 037
Sisi,
спалнята ни е изцяло вътрешна. Peace

# 700
  • Мнения: 9 879
О, пази Боже. Simple Smile Става към 10.
здр, моето заспа току-що, ще се събуди 3-4 пъти, утре в 7,30 сме на крак . какво да ви кажа, не е лесно.
Притеснена съм, племенничето ми е 8месеца, 12 кг. Много ми се вижда. Как да поотслабне? На кърма е само, от около 2 месеца папка плодове и зеленчуци, каши не му дават. Кажете ми инфо. Благодаря, лека нощ на всички беби и мами

# 701
  • Мнения: 5 259

Не мога да повярвам, че нямаш отговор, ти, която знаеш всичко. Такова впечатление оставяш
Едно е да знаеш, друго е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш Simple Smile
Но аз много често още на първо точка имам проблем.


А как ходиш с нея до тоалетна??  Joy  Joy  Joy


1. Ставам от леглото пълзешком в опит да се изнижа незабелязано.
2. Разкрита съм, тя се вкопчва в мен и заплаква.
3. Вземам я на ръце и тя спира да плаче. Влизаме в тоалетната.
4. Оставям я на килимчето пред себе си. Разплаква се.
5. Сядам по най-бързия начин и пак я вземам у себе си. Спира да плаче.
6. Оставаме така за кратко, след което пак я оставям на земята. Разплаква се.
7. Измивам се по най-бързия начин за 5 сек и 22 стотни и пак я вземам.
8. Връщаме се в леглото.

Понякога успявам да се измъкна без да се събуди, но тогава пък не мога да се върна и да си легна обратно. При всички положения се събужда и пак има приспиване.

Иначе за вечерно спане бързо я приспивам. За 5-10 минути максимум е заспала.
Но докато заспи толкова дълбоко, че да мога да стана, може да мине и час. Това не ми е проблем, защото използвам времето да си цъкам из интернет на телефона. Докато е будна такава възможност нямам.

Относно играчките - децата минават през много фази. Малко са тези, които прескачат моментът с недаването на играчки. По този начин те се учат да си заявяват / отстояват границите, учат концепцията за собственост, която никак не е вродена и не на последно място, възприемат поведение чрез подражание.
Затова изобщо не се впечатлявайте. Децата са в процес на развитие и като цяло са далеч от завършения характер, който имат възрастните, затова не трябва да си правим аналогия със съответното поведение при зрял човек. Детето не си дава играчката не, защото е невъзпитано или скръндза. Причините са други и по-сложни.

Бъдете снизходителни към приятелите си с по-големи деца.



Румка, не мисля, че има проблем с бебето. Особено предвид какво яде. Може да започнат да му дават и месо, но принципно бебе няма как да затлъстее. Все пак не го хранят с KFC и кока кола  Joy
По-добре да му помогнат да се движи повече. Макар че според мен и наддаването и двигателното развитие са естествени неща, които си следват своя ход.

# 702
  • Мнения: 9 879
Ха, ето ни и нас  

Абе не знам, според всички таблици е с кг над максималните. Моето за справка е 10кг. Първоначално не се притеснявах, но като видях колко е пухкав без дрешки, ми стана притеснено. Инак,ръст към 80-82 см.

Последна редакция: пн, 07 ное 2016, 07:45 от rumka833

# 703
  • София
  • Мнения: 1 779
Румка, при този ръст и при това хранене не мисля, че е чак толкова обезпокоително. Дъщеря ми беше 10 кг. на 9 м. и като проходи лека полека отслабна. Аз също не давах каши, следобед за закуска давах само плод. Както е казала и Юна да наблегнат на движението. Ако имат бънджи да го слагат повече да подскача, да правят по-често гимнастика.

# 704
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Румка, и Вики беше и все още е пухкава - 9.900кг на 8 мес. Педи казва, че тези деца се наричали "пастьозни". Изобщо не се притеснявай. До 2 г възраст не може да се говори за затлъстяване и притеснения относно килограмите на бебето са неоснователни, особено ако детето е на кърма. Специално съм се консултирала с ендокринолог по темата, защото и аз бях притеснена за Викче. С движението нещата се нормализират. Спокойно  Peace

Юна, да разбирам ли, че ако детето не мине през периода на "тази играчка е моя", значи няма да отстоява добре "своето" в бъдеще? Казваш, че малко деца не минават през етапа  newsm78 

Общи условия

Активация на акаунт