ВАЖНО! Пристрастяване към капки за нос – лечение!

  • 55 777
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 719
Забравих да спомена, че взимах таблетки синупрет, незнам колко са помогнали. А дексаметазона беше с цел да ме откачи от съдосвиващите, знам че е стероид но за 5 дни не е никакъв проблем. Особено на фона на това, че зспочнах да получавам сериозни аритмии от капките за нос. Да не говорим, че по време на бременност са абсолютно забранени, а да не можеш да дишаш също не е вариант.

# 16
  • Мнения: 4 032
Здравейте,
разболях се на 01.09 тази година и вече 17 дни съм на олинт два пъти на ден. Сутрин и вечер съм все със запушен нос. Чувала съм за пристрастяването, но не знаех, че може така лесно да се получи. Сега се чудя какво да правя, дали е възможно за толкова кратко време да се пристрастя? Ще опитам довечера с физ.разтвор, дано да има ефект и да мога да спя. Забравих да спомена и че съм бременна, което ме притеснява още повече.

# 17
  • Мнения: 719
17 дни не е много , хвърляй ги преди да е станала белята.прочети за нети пот, много помага, пръскане на физ разствор на мен не ми помогна, трябва хубава промивка.Съдосвиващите са строго забранени при бременност, знам че докторите предписват Пиносол на бременни.Те обаченямат никакъв отпушващ ефект.Питай доктора си може ли да пиеш Синупрет таблетки - билкови са.Лягай си на по висока възглавница, на една страна като запушената ноздра да се пада отгоре.При мен така се отпушваше, после се завъртам и се отпушва и другата.Капките вредят на сърцето на бебчето, а и на твоето.Изобщо не се замисляй, а действай по спирането им.Ако мога с нещо да помогна - насреща съм!

# 18
  • Мнения: 547
Сдобих се със същия проблем по времена първата си бременност. Впоследствие прочетох, че запушването на носа е на хормонална основа. Както и да е, изкарах почти 9 месеца с нафазолин. След раждането носът ми се отпуши, като остана силното набъбване на лигавицата  само при боледуване. Сменях капки, но периодите на облекчение се скъсяваха. Стигнах до там, че не можех да капя нищо в носа (включително и физиологичен разтвор!), защото се подуваше не само лигавицата на носа, но отокът отиваше и към гърлото. Беше ужасно- имах чувството, че се задушавам, буквално се опитвах да спя седнала.

За мнооого дълъг период изключих всякакво вътрешно третиране на носа. Много ми помогнаха някакви таблетки, чието име даже вече не си спомням, защото след време изчезнаха от аптеките. Сега, когато съм болна и лигавицата съвсем набъбне си предписвам нещо противоалергично (ако 1 прахче фервекс вечер не помога). Ако и това не помогне си позволявам Олинт (еднократно, нощем, в едната ноздра като ги редувам, за не повече от 3-4 нощи).

За съжаление с времето се появи нощно запушване на едната ноздра (от страната, на която лежа). Когато това ме буди мажа външно носа с балсам срещу простуда на Хималая (загрява и отпушва временно) и се обръщам на другата страна. Не е всяка нощ, но е доста често, независимо че съм здрава и през деня съм без проблеми. Не е перфектното решение, но не съм измислила по-добро.

# 19
  • Мнения: 2 988
Дайте идеи как да се справя със запушен нос при бебе на 1г. и 9м. За съжаление всички зъби му избиват с хрема.  Sad Сега лекарката ни е изписала Lichensed спрей за нос 2х1 впръскване.

http://apteka.framar.bg/30047302/%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%84%D0%B0% … -15-%D0%BC%D0%BB-

Правя го сутрин и вечер, но нощем много му хърка нослето и не спи хич спокойно. От този спрей сополките си изтичат навън, но въпреки това през нощта много се мъчи. Един лекар ни беше изписал еднократно впръскване на Олинт в нослето преди сън и много му помага, но засега се опитвам да удържа положението без тях.

Иначе и аз съм сред пристрастените към Ксилометазолин. При мен ситуацията е усложнена от алергичен ринит, а когато бях бременна лекарите се съмняваха и за синузит. Общо взето гледам да си търпя запушения нос и вместо да слагам капки се издухвам хубаво. Но понякога положението е много зле та пак прибягвам до Ксилометазолина, а знам, че не е хубаво.

# 20
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Аз използвам капки за нос муконазал, защото те поне не съдържат ксилометазоли, но за не повече от три-четири дни. Ако продължва да ми е запушен носа след това си слагам виброцил гел. Няколксо години също бях зависима от ксилометазолина и едва се оправих с противоалергични и виброцил гела. Това е един от най-кошмарните ми периоди от живота. Не можех да дишам, беше ад. Чудя се как лекари изписват ксилометазолина ей така. Една идиотка кара мъжа ми вече един месец всеки ден да си капе сутрин и вечер ксилометазолин в носа по ПЕТ капки!!! Имал алергия и я лекува така и с ксизал. Просто откачам, говоря му, той не чува. Но като спред другата седмица капките ще разбере какво си е причинил. Майка му пък от 20 години живее на ксилометазолин. Денонощно. Шишенцето й стига за два-три дни. И това нонстоп. ОТдавна няма обоняние, не усеща никакви миризми, нито пък вкуса на храната. Казаха й, че е за операция, защото лигавицата е безвъзвратно променена, но тя не иска. И хрипти като говори, просто е страшно.

# 21
  • Мнения: 719
Аз използвам капки за нос муконазал, защото те поне не съдържат ксилометазоли, но за не повече от три-четири дни. Ако продължва да ми е запушен носа след това си слагам виброцил гел. Няколксо години също бях зависима от ксилометазолина и едва се оправих с противоалергични и виброцил гела. Това е един от най-кошмарните ми периоди от живота. Не можех да дишам, беше ад. Чудя се как лекари изписват ксилометазолина ей така. Една идиотка кара мъжа ми вече един месец всеки ден да си капе сутрин и вечер ксилометазолин в носа по ПЕТ капки!!! Имал алергия и я лекува така и с ксизал. Просто откачам, говоря му, той не чува. Но като спред другата седмица капките ще разбере какво си е причинил. Майка му пък от 20 години живее на ксилометазолин. Денонощно. Шишенцето й стига за два-три дни. И това нонстоп. ОТдавна няма обоняние, не усеща никакви миризми, нито пък вкуса на храната. Казаха й, че е за операция, защото лигавицата е безвъзвратно променена, но тя не иска. И хрипти като говори, просто е страшно.
Искам всички да разберат, че капките под каквито и имена да си ги купите - ксилометазолин, олинт, виброцил, муконазал, и т.н. , съдържат в тях съдосвиваща съставка, с абсолютно еднакво пристрастяващо действие. Лигавицата свиква с тази съставка, и когато не си я получи се отпуска и носа се запушва.Подобна съставка пак със съдосвиващ ефект - псевдоефедрин се съдържа във  всякакви противогрипни хапчета от сорта на Грипекс. Откачането от тези съставки е адски трудно и изсква много воля и усилия...

# 22
  • Мнения: 719
Дайте идеи как да се справя със запушен нос при бебе на 1г. и 9м. За съжаление всички зъби му избиват с хрема.  Sad Сега лекарката ни е изписала Lichensed спрей за нос 2х1 впръскване.

http://apteka.framar.bg/30047302/%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%84%D0%B0% … -15-%D0%BC%D0%BB-

Правя го сутрин и вечер, но нощем много му хърка нослето и не спи хич спокойно. От този спрей сополките си изтичат навън, но въпреки това през нощта много се мъчи. Един лекар ни беше изписал еднократно впръскване на Олинт в нослето преди сън и много му помага, но засега се опитвам да удържа положението без тях.
Диди погледни това - http://www.vidrax-fishing.com/catalog/product_info.php?products_id=2875
Всеки път вечер когато носът ми се запушваше непоносимо, тази промивка ме спасяваше. Не е скъпо, прави се с разтвор с морска сол, а облекчението е моментално. Правих го всяка вечер, сега вече рядко защото носът ми не се запушва толкова...а след 10 години дори не мога все още да го повярвам..
А за бебчето, четох из форумите че има мами които пръскат сок от алое - Алое активатор. Малко щипело, но явно облекчава възпаленията.
Иначе и аз съм сред пристрастените към Ксилометазолин. При мен ситуацията е усложнена от алергичен ринит, а когато бях бременна лекарите се съмняваха и за синузит. Общо взето гледам да си търпя запушения нос и вместо да слагам капки се издухвам хубаво. Но понякога положението е много зле та пак прибягвам до Ксилометазолина, а знам, че не е хубаво.

# 23
  • Мнения: 2 988
Мерси за съвета за алоето. Алое активатор ли да търся в аптеките?

Аз лятото имах някакво затишие, но пролетта, есента и зимата е някакъв ад. Когато бях бременна бях 3-4 месеца с постоянно запушен нос и оттогава всяка година се повтаря с много кратки периоди на затишие. Ще опитам с тази промивка. bouquet

# 24
  • Мнения: 719
Мерси за съвета за алоето. Алое активатор ли да търся в аптеките?

Аз лятото имах някакво затишие, но пролетта, есента и зимата е някакъв ад. Когато бях бременна бях 3-4 месеца с постоянно запушен нос и оттогава всяка година се повтаря с много кратки периоди на затишие. Ще опитам с тази промивка. bouquet

Ето това представлява http://www.flp.bg/bg/P_Activator_bg.htm, незнам в аптеките има ли го не съм търсила.Но в този сайт има доста информация, оказва се че за много неща помага.

# 25
  • Мнения: 3 161
Съществува пристрастяване, има дори медицински термин - Медикаментозен ринит.
rhinitis medicamentosa.

# 26
  • тук и там
  • Мнения: 11 534
За това Нети Под и промивките със солен разтвор съм чела много добри отзиви от хора със хронични  синузити,но си е неприятна работа тази промивка.Предполагам,че се свиква със времето.

# 27
  • Мнения: 719
За това Нети Под и промивките със солен разтвор съм чела много добри отзиви от хора със хронични  синузити,но си е неприятна работа тази промивка.Предполагам,че се свиква със времето.
Да ти кажа на мен ми беше неприятно само първите 2 пъти защото не знаех правилния наклон на главата и ми влизаше и в гърлото. После обаче се научих, буквално изтича като от чешма през другата ноздра без дори да ми създава дискомфорт. А ефекта е уникален - чувстваш че всичко ти се пречиства вътре в носа. Аз доста време се колебах преди да си го поръчам, първо пробвах с голяма спринцовка, но така не ставаше. И когато взех решението да изхвърля всички капки реших, че и да не помогне , то поне няма да навреди.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 508
Да дам и аз моя лек, имах същия проблем преди години с пристрастяването. Слагах под ноздрите мазило със силен отпушващ ефект с мента. Преди да заспя слагах.След време установих, че дишам свободно.Сега ползвам при нужда Виброцил, бягам като дявол от тамян, видя ли ксиломатазолин като състав.

# 29
  • Мнения: 719
Да дам и аз моя лек, имах същия проблем преди години с пристрастяването. Слагах под ноздрите мазило със силен отпушващ ефект с мента. Преди да заспя слагах.След време установих, че дишам свободно.Сега ползвам при нужда Виброцил, бягам като дявол от тамян, видя ли ксиломатазолин като състав.
Виброцила води също до пристрастяване, просто неговата съставка е малко по слаба, иначе действието е същото - съдосвиващо  Peace

Общи условия

Активация на акаунт