Възстановяване на изрусена коса

  • 4 592
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте дами, направих огромна грешка.. помагайтеее  Sad
На 20 г. съм, от малка съм руса, с гъста коса до кръста.. когато станах на 16-17 косата ми леко потъмня (стана медено руса) и отново исках да бъда силно руса, започнах да се изрусявам с безамонячни бои, не се е налагало да използвам блондор и всичко беше наред.
Преди три дена изведнъж реших, че искам да бъда тъмно кестенява Cry .. боядисах се.. в салона ми се стори добре, но веднага щом се прибрах осъзнах, че това не е моят цвят, цяла нощ не можах да мигна, колкото и смешно да звучи ooooh! на другия ден, отново посетих фризьорката.. казах и отново да ме направи руса...
Обезцвети ми косата с някаква си процедура ''пране на коса'' , която "УЖ" била щадяща и отново ме боядиса руса... в момента косата ми прилича на слама  Cry  Sad
Моля ви посъветвайте ме какви продукти да използвам, за да я възстановя отново.. ще ви бъда много благодарна.  Hug

Последна редакция: пт, 16 сеп 2016, 13:56 от Helena31

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Първо си смени фризьора. Една разбираща от работата си и отговорна фризьорка не би те изрусила 1 ден след боядисване.
А иначе - купи си качествена, професионална маска и мажи старателно. Прави и домашни маски. На мен много добре ми се отразява маска от жълтък, 2-3 с.л. зехтин и по 1 ч.л. каквито имам масла - бадемово, пшеничен зародиш, жожоба и т.н. Стоиш 2ч. И стискай палци да е само изсушена, а не изгорена, че тогава само израстването ще я оправи.

# 2
  • Мнения: 2 309
Подкрепям смяната на фризьорката! За това няма 5-6!
Аз също съм с много гъста коса и в детството ми беше златисо руса, но с годините потъмня, но не е кестенява! Аз обаче съм минала през всички цветове които съществуват, но никога не съм си увреждала косата! ПОследните няколко месеца обаче реших да пробвам кокосовото олио и съм много въодушевена! Твърдата ми коса я прави мека и копринена, хидратира я и я подхранва! Използвала съм какви ли не маски, балсами и всякакви глупости, но никога не съм имала такъв резултат! Още от първият път се усеща съществена разлика!
Ако искаш да пробваш ще трябва да инвестираш не в балсами и маски (защото се губи смисъла от тях) и си взимаш голяма разфасовка кокосово олио! В зависимост от колко ти е гъста косата и дължината ще ти трябват най-малко 5 супени лъжици втвърдено кокосово олио (аз използвам толкова за моята коса, която е до линията на сутиена) и някой да ти помогне (поне аз имам нужда от човек)! Мажеш първо корените и после останалата коса и седиш минимум 30 минути! След това се къпеш нормално! Аз имам нужда да сложа два пъти шампоан, за да се измие, но има невероятен резултат! Един-два пъти в седмицата е напълно достатъчно да се мажеш, но дори и по-рядко да го правиш пак ще има резултат!
Успех!

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Забравих за маслото след миене - задължително. Мажеш маска преди миене, после миеш с шампоян и балсам и после на влажна коса капваш на ръцете няколко капки олио за коса (арган, макадамия или каквото си харесаш) и разнасяш по цялата коса (повече към върховете и по-малко към корените. Хем подхранва, хем не й личи че е изсушена.

# 4
  • Мнения: 2
Благодаря ви много  Hug

Общи условия

Активация на акаунт