Рязали ли сте ноктите на котките си, за да не дерат мебелите?

  • 19 324
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 245
""С рязано, без рязане, все тая, драскането им е инстинкт. а така нареченото "изваждане" на ноктите е всъщност АМПУТАЦИЯ - нокътчето заедно с първата фаланга на пръста, тоест живо осакатяване."
И на мен ми се струва страшно жстоко спрямо животното.
На кучетата също ли им вадят ноктите- и техните са груби и драскат.
И ние имаме котка, но съм се примирила с това, че мебелите ни парцалеят.
Ако се бях навила достатъчно, щях да й купя чесало/драскало и щях да я приуча, номе мързи.
Ще ги сменяме мебелите в някой друг момент.
Но да тръгна да мъча животинката само защото живее в моята къща, това никога не бих направила.
Същото мнение имам и за кастрирането.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
С какво се мъчи не мога да разбера?  Кастрацията си е пак мъчение, но го правим. На никой не му е приятно къщата да му мирише на котешка пикня, нали?

# 17
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Не съм ги рязала. Увивах въже около краката на кухненската маса, голям кеф им е да си точат ноктите там.
Питате с какво се мъчат - котката е хищник и ноктите й са от първостепенна важност, може да не й се налага да ловува  у дома, но инстинкта я кара да си държи ноктите наточени. Докато кастрацията сама по себе си потушава инстинкта за размножаване.

# 18

Питате с какво се мъчат - котката е хищник и ноктите й са от първостепенна важност, може да не й се налага да ловува  у дома, но инстинкта я кара да си държи ноктите наточени. Докато кастрацията сама по себе си потушава инстинкта за размножаване.

Точно така - не можеш да промениш природата на хищника Sunglasses И за кастрацията съм съгласна, макар че нашия млад хубавец още се пробва от време на време да се качи на баба си Mr. Green Но не маркират, което е и най-важното. По повод на котката с ампутираните нокти - не ми се вярва да се чувства съвсем наред, ама не може да си каже, нали? Жестоко е да осакатяваш едно животно, само защото някои негови основни черти не се връзват с любовта ти към мебелите. И моите са на парцали, но това е защото не сме им сменили дъската от мързел, така че ние сме си виновни, а не животните.

# 19
  • Мнения: 298
"Който го е страх от мечки, не ходи в гората"
Дай сега да изтрагнем  и на децата ни ноктите, че може да се издерат, пък и що не вземем да ги кастрираме, че днешната младеж от рано мислят за "глупости"  smile3515 smile3511

# 20
  • Мнения: 245
"Питате с какво се мъчат - котката е хищник и ноктите й са от първостепенна важност, може да не й се налага да ловува  у дома, но инстинкта я кара да си държи ноктите наточени."
Моето мнение е, че щом природата е създала нещо с всичките му там притурки (рога, копита и т.н.), значи те трябва да са си там и никъде другаде.
Всякакво премахване на тези неща, без съгласието на притежателя им не го приемам.
В къща, където има животно, винаги мирише на животно и не мисля, че кастрирането променя по някакъв начин нещата, може би мъжките не подпикват тук-там, не знам?
Кучета, котки, хамстери, канарчета, усеща се винаги някаква характерна миризма.
Приела съм, че като има котка-мотка-платноходка, ще имам и някои недотам приятни преживявания с нея - повръща напр. където й падне. Но не ме дразни...много:)



# 21
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
момичета, знам, че звучи много зловещо, но наистина е 300 пъти по-добре. НЯма накъсани мебели, голи стени, а и моята котка си е персийка и преди и сега си спи по цял ден.  Психическото и състояние е нормално  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 897
Друг начин да спасиш мебелите си е да потърсиш специален спрей, от който котките бягат. Мисля, че продават в зоомагазините. Ако те интересува, мога да поразуча.

# 23
  • Мнения: 1 382
Винаги ги режа  Flutter

# 24
  • Мнения: 992
и на нашта писана редовно ги режем ноктите т.е. водим е и на фризиор и там е подстригват и режат нокти

# 25
  • Мнения: 4 176
"Който го е страх от мечки, не ходи в гората"
Дай сега да изтрагнем  и на децата ни ноктите, че може да се издерат, пък и що не вземем да ги кастрираме, че днешната младеж от рано мислят за "глупости"  smile3515 smile3511
Абе аз не те питам за мнение и квалификации. Котката е моя и за нейна радост или нещастие, ще правя с нея каквото реша. След като в цял свят кастрират котките и дори е задължително, защото, ако моя котарак забремени чужда котка оптивам на съд, така и след като се предлага тази опция по ветеринарните кабинето, значи е допустимо. Не питам никой за мнение "за" или "против". Питах конкретен въпрос и, ако има желаещи може да отговорят на него. Останалите да си траят!
Виждам, че повечето от вас не са  чели внимателно и ми пишат неща, които не ме интересуват. Съветват ме да купя въжета, дъсчици, подложки. Не мислите ли, че ги имам тези неща? Проблема не е такъв!
Хайде пак, ще повторя, пък дано някой прочете. Нямам проблем с ДРАСКАНЕТО като острене в дивана, а когато котката се разлудее вечер и започне да лети из къщи, като мине през дивана ( кожен) оставя дупки. Иначе за остренето съм донесла от вилата един дебел пън от 1.5м.

# 26
  • Мнения: 4 176

Моето мнение е, че щом природата е създала нещо с всичките му там притурки (рога, копита и т.н.), значи те трябва да са си там и никъде другаде.

А ти обезкосмяваш ли се? И ако отговора е "да". Защо? Нали и космарлаците са даденои от природата?
Сори за оффа.
Моля те, ако нямаш отговор на питането ми по темата -не пиши. Не ми се чете ненужна информация. Споделяй си вижданията и терзанията на мама или мъж. Не ми се четат глупости.

# 27
  • Мнения: 3 760
Не ми се набутва между шамарите, но има голяма разлика между кастрацията и изтръгването на ноктите (то си е точно това!).
Значи, като виден зоофил, от малка бях против кастрациите, но истината е, че ако не можеш да му осигуриш на дзвера редовни полови контакти + редовно размножаване, "кастрирай го, да се не мъчи".  Иначе се получава сериозен хормонален дисбаланс. А ако го пуснеш да се размножава на воля (стига да имаш условия) - женските се изтощават много бързо, а мъжките ти скъсват нервите и ти омирисват къщата.
Аз съм за редовното подрязване на връхчетата на ноктите, комбинирано с качествена чесалка. В къщи един от фотьойлите е "котешки" и, ей богу, му личи (но пък само на него  Mr. Green).
Ясно е, че животното си е твое и ще си го правиш каквото си искаш, но за него е по-добре (меко казано) да не прибягваш до оперативното отстраняване на ноктите. Предполагам, че си го обичаш и просто проверяваш алтернативите.
Надявам се да си опазиш кожените мебели! Пусто, много ги харесвам, но с мъжО решихме, че е безсмислено да рискуваме (с 2 котки сме)!  Laughing

# 28
  • Мнения: 5 317
До сега никога не съм рязала ноктите на Симона.Не че не ми се иска,но е малко проклетичка и не смея. Sick

# 29
  • Мнения: 4 176
До сега никога не съм рязала ноктите на Симона.Не че не ми се иска,но е малко проклетичка и не смея. Sick
Те не се режат в домашни условия.

Общи условия

Активация на акаунт