Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте, мили хора!

Имам нужда от помощ!
От 1 година имам салпингит и оофорит, но съм младо момиче и по никакъв начин не можех да отида на гинеколог. За мен това е по-страшно и ужасяващо от смъртта. Аз винаги съм била много срамежлива, страхлива, плаха, чувствителна и нежна, и въобще не разбирам този свят, не се интересувам от почти нищо в него, страхувам се от всичко и всички в него, нито пък живея както повечето хора на този свят..
От дете съм много, много различна, духовна, объркана, ранима и чувствителна. От малка плача всеки ден. И от малка боледувам много и пия задължително поне 1-2 антибиотика всяка година. Без изключение. Както и да е.. Въпросът е, че с този ужас сега, положението, разбира се, се усложни и влоши. В средата на тази година получих и възпаление на бъбреците, предписаха ми Цитерал 500. Пих го, но не ми помогна..
После аз сама поисках Аугментин 1000, пих и него и той не ми помогна.. Получих реактивен артрит, задух, тахикардия. Не можех да изкачвам стълбите. Дори не можех да стоя права. Задушавах се и в легнало положение. Мислех, че имам Системна Кандидоза и спрях да ям каквото и да било друго освен салата от домати, лук, чесън, маслини и авокадо. И сок от лимон. Толкова много се притеснявах.. Предписаха ми Оспексин 1000 и пих и него. А по време на предишния цикъл получих гърчове, китките ми и сърцето ми щяха да се пръснат, вероятно сърцето ми биеше с 120 удара в минута. Помислих, че получавам инфаркт, буквално чувството беше сякаш умираш. Буквално се приготвих да видя Господ Исус Христос.. Напълно сериозна съм. Не спрях да се моля през цялото време, защото помислих, че ще получа инфаркт.. И някак си това отмина..
Повикахме бърза помощ и казаха, че е на нервна почва. Бях при кардиолог и тя каза, че сърцето ми е наред, тахикардично е, но това е от нещо друго..
Положението беше много зле, цяла година това е някакъв ад за мен. Четях в интернет какво може да причини салпингит и оофорит и ставаше дума за някакви хламидии и т.н., които аз просто няма как да хвана по обясними причини.. Но съм толкова хипохондрична и уплашена, че умирах от ужас, да не би да имам хламидии или нещо друго смъртоносно, въпреки, че умът и логиката ми казваха, че хламидиите не се хващат от въздуха, съответно е невъзможно това да е причината. Но въпреки това нервната ми система не разбираше и просто умирах всеки ден от ужас. В гърлен секрет откриха Клебсиела пнеумониа (Klebsiella Pneumoniae) и пих още един антибиотик- Таваник. Но и след него нямаше никакъв ефект. А положението е сериозно. Отдясно всичко, яйчници, тръби, и двата бъбрека, но повече левият, дори и левият яйчник, всичко ме боли и из цялото ми тяло се появиха балончета, нещо като бълбукане, мехурчета.. Както къркоренето на червата.. Преди това къркорене и балончета бяха само от дясно в тръбата и яйчника, а сега са навсякъде.. Включително около бъбреците и под сърцето.. Ужасявам се да не получа ендокардит, перикардит, миокардит или нещо такова.. Опазил Бог!!! Имам и ужасно бяло течение, което понякога е жълто! И ужасен сърбеж.
След 1 година разбрах, че трябва да отида поне да се посъветвам с гинеколог. Колкото и да не издържам на такъв ужас и стрес.. Въпреки, че само щяхме да говорим и да ме погледне на ехограф не спрях да плача истерично и да треперя цялата като лист в чакалнята, бях вцепенена и преживявах истински ужас, и сестрата от рецепцията ме успокояваше..

Ето какво показа ехографа:

Матка с размери:
-надлъжен- 41 мм
-предно-заден- 31 мм
-напречен- 37 мм
-сагитален- 32мм

Ендометриум- 14,44 мм
Десен  яйчник с размери: 43 мм/ 24 мм
Ляв яйчник с размери: 29 мм/19 мм

Диагноза: Дисфункцио оварии. Колпитис.

Не разбирам нищо от това, но лекарят не каза друго, освен, че единият ми яйчник, десният (там където ме боли повече) е двойно по-голям от другия. (това го знаех и сама, защото и тръбата и яйчника буквално могат да се напипат ако натисна с пръст коремчето си, и са твърди като камъни)
И каза, че за този салпингит и оофорит трябва да се направи микробиологично изследване, което нямаше как да се случи при мен.
Затова лекарят ми даде нещо като клечка за уши с която сама да си взема секрет у дома и да я оставя за микробиологично изследване. Дори това беше такъв ужас и стрес за мен, че мисля, че цял живот ще ми остане психическа травма от това. Аз съм напълно невинна и непорочна и най-големият ми ужас е да не наруша тази непорочност по някакъв начин. Това за мен е равностойно на смърт. За мен на този свят няма нищо по-важно от Бог, невиността, непорочността, непоквареността, красотата, вечната младост и вечното детство.
Едва успях да взема някаква проба, защото там няма никаква дупка, само парче кожа, която я покрива.. и беше много трудно да разбера как да постъпя. Успях да се справя без да засегна нищо. Но после плаках. Пълен ужас. Както и да е.. ето какво показаха изследванията:

Изолирани микроорганизми: Ентерококи фекалис
ед. Lev (единични левкоцити), плоски епителни клетки, отсъствие на лактобацили, дб(+) коки

Ето това е причината за всичко.. Ентерококи.. И сега ми изписаха отново Цитерал 500 (който не ми помогна), но за по-дълго време.. А гинекологът ми изписа Азатрил (който също съм пила по-рано) и куп други неща Дифлукан, Флажил и някакви глобули, които просто няма начин да ползвам и мама каза на лекаря, че няма да искам да ги ползвам и той каза, че може и без тях. Искаха да ми предписват Аугментин, защото той съдържа ампицилин, но аз буквално пих Цитерал и после Аугментин един след друг и нямаше никакъв ефект. Ужасена съм и плача постоянно!!! Не мисля, че има смисъл да пия пак Цитерал или Азатрил. Тях дори ги няма в антибиограмата, която ми направиха.. Но има Ампицилин.. И тези ентерококи са чувствителни към него.

Ето какъв е проблемът ми:
Навсякъде всички, които са имали ентерококова инфекция казват, че само Ампицилина я оправя. Въпросът е, че в България отдавна не се произвежда/продава. И сега мама и татко отчаяно търсят хора, които да попитат в Сърбия и Румъния за ампицилин..
Но всички в интернет, които са се лекували с него казват, че са го купили от Русия. Но ние нямаме никакви познати в Русия! А положението е наистина сериозно и не търпи повече отлагане. Имам тази ентерококова инфекция от 1 година. Задушавам се и лекарят каза, че е възможно това да е от тези ентерококи.. Бъбреците ме болят, всички органи в малкият таз ме болят, особено десният яйчник и дясната тръба..
И лекарите казаха, че тези ентерококи са много упорити и най-доброто за тях е ампицилина, но просто го няма.. И в интернет четох за много хора, които са се оправили с ампицилин 250 мг, през 6 часа, за 2 седмици, понякога 3 седмици.. Но са го купили от Русия. Но ние от къде да го намерим??? Проверихме в руски онлайн аптеки и наистина го има! И е ужасно ефтин! Буквално стотинки! Но не може да се поръча от друга държава!!! Какво да правя?

Много Ви моля, ако някой, който живее в Русия прочете това, или в друга държава където се продава антибиотикът Ампицилин (дори не изисква рецепта, поне така беше в руските онлайн аптеки) моля Ви помогнете ми! Ще Ви изпратим парите по начин по който Вие изберете! Paypal, запис, както пожелаете!!!

Спешно се нуждаем от Ампицилин 500 мг ( или Ампицилин 250 мг), поне 5-6-7 опаковки за всеки случай.. За 2-3 седмици лечение! Ще сме Ви безкрайно благодарни и задължени! Много се надявам някой да може да ни помогне! Или ако някой знае от къде можем да го купим??? Моля Ви, помогнете ми!!!

Благодаря предварително!

Последна редакция: пт, 16 сеп 2016, 22:13 от cherryblossomangel

# 1
  • Мнения: 306
Бързо оздравявяне. Горе главата у не се предавай. Как си взела секрет сама - ти си знаеш, без да засегнеш нощо.

# 2
  • Мнения: 2 755
Е стига я плаши де, сега ще си помисли, че се е дефлорирала с клечка.
Не си ли помислила, че в суматохата около търсенето на дупката, тампона може да е докоснал дупето ти и от там да са бактериите, а не на мястото за което ги набеждаш?

# 3
  • Мнения: 7 325
Вместо да се тъпчеш с всевъзможни АБ и да се самолекуваш защо не посетиш психолог. Проблемите ти са в главата не в тялото.
Ако не си пресолила манджата с това, което си написала имаш спешна нужда от помощ. С най-добри чувства го пиша. Намери си занимание, учи нещо, работи, спортувай, .... общувай с връстниците си. Не е нормално това което правиш.
 
На молбата - АБ без рецепта в чужбина е почти невъзможно да се купи.

# 4
  • Мнения: 12
Последното, от което се нуждая са подигравки и консултации с психолог. Моля Ви, искрено Ви моля за помощ!
Била съм при много психиатри и психолози и никой не ми е помогнал до сега. Да, имам депресия, фобии и страхове, нервите ми са съсипани, всичко което написах е самата истина.. Но положението ми е наистина сериозно и наистина се нуждая от Ампицилин. Лекарите нямаше да ми предписват антибиотици без причина..

Взех проба с жълт секрет.. Не мисля, че е станало грешка. Определено имам страхотна инфекция от 1 година, която засегна и бъбреците ми, а и просто няма какво друго да я причини освен нещо, което си е нормален обитател на тялото ми така или иначе. Но с моите тонове антибиотици от малка, дисбактериоза и липса на лактобактерии ето какво е станало..

Наистина се нуждая от Ампицилин и цялото ми семейство ще бъде безкрайно благодарно и задължено, ако някой може да ни го прати от чужбина! Ще си платим всичко! Колкото е необходимо! Парите не са проблем!

# 5
  • Мнения: 676
И аз мисля, че е наложителна намесата на психолог. Хем искаш да ти се помогне, хем не даваш да те прегледат и ти изписват антибиотици "по твое желание". Е, как да стане? Заради единия срам ще си съсипеш здравето, ако вече не си го направила. Отиди на лекар да те прегледа като хората, кажи му какво си пила и не ти е помогнало и заедно намерете начин.

п.п. Седем опаковки антибиотик? Хмм...  Thinking

# 6
  • Мнения: 1 423
Много съжалявам за здравословните проблеми, които имаш. За съжаление много от евтините и ефикасни лекарства вече ги няма-фармацефтичната ламя не се дава лесно. Дали не може да се намери този ампицилин в съседни страни? също така да се питат мамите, които живеят в Русия. Стискам палци за бързо оздравяване.

# 7
  • Мнения: 19 690
Вземи Уназин.
Скрит текст:
1. КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА УНАЗИН И ЗА КАКВО СЕ ИЗПОЛЗВА
Уназин е лекарство от групата на пеницилиновите антибиотици. Използва се за лечение на бактериални инфекции.
Султамицилин се приема през устата и се променя в организма преди да достигне активната си форма. Той се превръща в две субстанции ампицилин (пеницилинов антибиотик) и сулбактам. Сулбактам подпомага ампицилина в действието му при инфекции, причинени от пеницилин-резистентни бактерии. Това лекарство се използва за лечение на много различни видове инфекции, причинени от чувствителни към него микроорганизми.

# 8
  • Мнения: 2 755
А това микробиологично изследване няма ли антибиограма, тя само Ампицилин ли показа?

# 9
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Авторке, имаш КРЕЩЯЩА нужда от психолог!
Някак си не ми се връзват няколко неща - изброила си ужасяващи за теб болести (които повечето за сефте ги и чувам, а чичо Гугъл ги изкарва и с летален край), но си правиш пас да идеш на нормални изследвания? Аз до колкото разбирам проблемът ти е точно девствеността, да не би да я засегнеш нещо. Религията ли ти изисква непорочност? Защото това, което описваш е вярно, половината ти коремни органи са засегнати, а ти нищо не правиш по въпроса с овладяването или лекуването им. На колко си години? Родителите ти на какво мнение са? И защо аджеба предприемаш лечение от интернет? Едва ли някой Сульо и Пульо от форумите разбира повече от лекари, учили години за тази професия.

# 10
  • Мнения: 11 363
Мило момиче, не се нуждаеш от Ампицилин.

Трябва да поговориш с втори гинеколог и да обсъдите лечение за възпалението и гъбичките, които си пипнала от толкова антибиотици.

Пробата взета по този начин най-вероятно абсолютно нищо вярно не показва и с този Ампицилин съвсем ще сринеш флората си. Слушай сега - проба за микробиология се взема и на бебенца и малки деца и е много далече от дефлорация. Но това което говориш за "кожа", "няма дупка" ме навежда на мисълта дали нямаш срастване, което е е причина за проблемите ти. Гинеколога си е лекар като лекар и няма какво толкова да смяташ, че прегледа е някакво тайнство или омърсяване. Самата ти е редно да се поитересуваш от тялото си и неговото съвършенство и да си наясно какво ти е дадено. Също така твой дълг пред всяка висша сила е да се грижиш за тялото си добре, а това включва прегледи и лечение.
Разбирам фобията ти и страховете ти, но живота ни поставя изпитания, които ние трябва да преминем, независимо колко ни е шубе.

Относно пристъпите ти - предполагам, че са паник атаки. Трябва да посещаваш редовно психиатър и да пренаредиш живота си.

За хламидиите хич и не се измисляй сама диагнози.

Не стана ясно имаш ли цикъл и всичко с него наред ли е?

Относно хипохондрията - имаш два пътя не чети и не си измисляй болести или ако ще го правиш чети образовай се и имай широки познания, за да си наясно с това, какво ти е Simple Smile

# 11
  • Мнения: 8 810
Прочетох поста на това дете и се втрещих. Ако е истина на 100% написаното, направо съм уплашена сериозно за това момиче, без дори да съм му виждала очите.
Не знам какво да те посъветвам, дете. Confused Имаш много, много сериозен проблем и той не е гинекологичен. Бог да ти е на помощ! Praynig Praynig

# 12
  • Мнения: 12


Вижте, наистина съм много зле, моля Ви, не ме плашете допълнително. Състоянието ми наистина е сериозно. А психиката ми, умът ми, душата ми никога няма да ми позволят да отида на гинеколог. Плача постоянно.. Не е необходимо да ми казвате, че имам проблеми, много добре го знам.
От малка имам страхотни проблеми и никакви психолози или психиатри не успяха да ми помогнат. Но тази инфекция сега не търпи отлагане. Кандида не може да причини салпингит и оофорит..
Ужасно ме боли от дясно яйчникът и тръбата.. бъбреците също.. сърцето ме стяга и се задушавам. Месеци поддържам субфебрилна температура и не спада.. Има голяма опасност и наистина се нуждая от Ампицилин..  Всички лекари ми го казаха.

Много Ви моля, ако някой може да ми помогне, да го направи. Пак казвам- ще си платим. Казах 7 опаковки, не защото ще изпия 7 опаковки, а за да си имаме за всеки случай. Лечението трябва да продължи поне 2 седмици или 3 в случай, че не минава.. У дома сме се видяли в чудо от къде да намерим този антибиотик и какво да правим..

Много, много, много моля, ако някой живее в Русия да ми пише! Готови сме на всичко!!!

# 13
  • Мнения: 19 690
Ама ти май не четеш. Щом си сигурна какъв е проблема, вземи Уназин - ампецилинов препарат е.

# 14
  • Мнения: 11 363
Дори и някой да го купи как ще го изпрати? Лекарства не се допускат в колети и пратки, пратките се проверяват. Трябва да поеме риск за непознат.

Диагнозата ти не е кой знае колко страшна. Възпаление, което доктора е оформил с други думи и това те плаши. Паник атаките са от това, че много се притесняваш какво ти е колко сериозно е то.  

Ама ти май не четеш. Щом си сигурна какъв е проблема, вземи Уназин - ампецилинов препарат е.

И аз не мога да повярвам, че лекарите не предлагат друго лечение ... Може самия Ампицилин да го няма, но има много други медикаменти от същата група.

Общи условия

Активация на акаунт