Домакини 57/ И есента си има чар

  • 59 948
  • 737
  •   1
Отговори
# 630
  • Великобритания
  • Мнения: 1 976
мерси момичета , сложих го на сол във фурната и айдее готово
Купих картичките днес , ще чакам списъка и почвам да надписвам
нЯмам търпение вече за Коледа , ихууу

# 631
  • Мнения: 2 169
Супер, Мимка, и аз много го обичам на сол  Peace
Абе нещо Ангелчето ми се губи тия дни...Ейнджъл, как сте, всичко наред ли е?

# 632
  • На север
  • Мнения: 1 377
Благодаря за топлото посрещане на mariat, ма ко, mimmito, Валенцето, Хортензия Мушкатова,vio и LadyBird_  Hug

LadyBird_, права си, че се чувствам виновно, а може би не бива Simple Smile Аз имам приятели и българи и не българи. Просто като дойдох тук не познавах никой и ми е липсвал контакта на български език. Това, което описах за този Господин не означава, че аз разсъждавам по същия начин. Под "балкански субект" имах предвид точно онзи тип мъже, които очакват жената да върши всичко вкъщи. За тях това е нейно задължение едва ли не. Очаква както сама писа да му е сервирано, изчистено, сготвено всеки ден, а ако жена му работи и носи пари вкъщи още по-добре. Аз въобще ама въобще не съм подобен тип жена, защото просто не понасям да ме командват или третират като слугиня едва ли не, така че не не съм такава "домакиня". За мен всичко трябва да се прави с желание, любов и взаимност.Разбира се че има и други мъже и слава Богу иначе сигурно щях да си остана сама Simple Smile Моят приятел например не че да го хваля, но и за сандвич направен от мен ще ми благодари. Колкото до мен и моето "балканско възпитание" аз идвам от семейство, в което жената прави всичко буквално. Баща ми не знае и солта вкъщи къде е. Майка ми работеше наравно с него и като се прибереше пак работеше. Двамата са очаквали аз да постигна големи неща и страхотна кариера. Може би за това вътре в мен го има това чувство на все едно съм виновна. За щастие съм с чудесен мъж, който ме разбира и подкрепя. Една от причините да пиша тук е за да се оттърся от това чувство на комплекс за малоценност и да видя, че нито съм единствената, нито има нещо лошо в това да не ходиш на работа. А и аз съм си жена рак и на нас ни е заложено да сме чудесни домакини Simple Smile
Днес тук е страшен студ и само като се сетя, че едва започва... Заредила съм се с много домашен чай с лимон и доста плодове, че вкъщи сме на 90 дневната диета, а днес е ден за плодове. Готвим се да сме като манекенчета за сватбата  Laughing Разбира се той въобще не може да кара на плодове понеже щял да припадне  Joy За това този ден аз ям плодове, а той кара на салати с месо. Днес си купихме прясна рибка за утре и съм се заканила много на нея  chef

# 633
  • при късмета
  • Мнения: 24 136
Момичета, започвам да разпращам списъка. Ако някой се включи допълнително ще разпратя и неговия адрес. Пращам на всички един и същи списък, така, че не се чудете, че и вашето име е там. По-трудно ми е да вадя адреса на този, на който пращам, че ще затрия някой адрес.

Ако съм пропуснала някого, а е казал, че ще се включи, се извинявам и моля да бъда наритана да поправя списъка. То стана малко, като "кой го няма да си каже"  hahaha
Ако някой не получи ЛС с адресите да ми пише

Последна редакция: вт, 08 ное 2016, 23:38 от ма ко

# 634
  • Мнения: 2 169
Имам си списък с адреси, о йе  Heart Eyes Благодаря, ма ко!
И добро утро на всички  Hug

# 635
  • Мнения: 11 668
Добро утро!!!
Ние сме побелели от сняг  Nature Snowman moresmile
Ма ко БЛАГОДАРЯ  bouquet

# 636
  • при късмета
  • Мнения: 24 136
Добро утро!
Моля!
Калинче, командировам ти шефа. Тъкмо те прочетох, че имате сняг и той изхленчи "Кога най-после ще дойде тази зима?"
Тук вали и е много смотано.
Шефа сега ме кара да се обличам и да слезем до долу да дадем храна на едни котета бебета. Вчера една съседка им даваше храна и разбрахме, че майка им е сгазена. Шефа като се запъна да ги вземем, едва устоях. От любимите ми, едното е чисто рижаво, другото бяло и рижаво, много са мънички, прояли са друга храна зорлем. Вчера купихме мек салам специално за тях. До блока има кантон, от едната му страна пода е на доста висок бордюр и те влизат от там в една дупка под него. Поне майка им добро място им е намерила. Шефа вчера искаше да вземем едното, после като му казах, че другото ако остане самичко и няма кой да го топли няма да оцелее, тогава каза, че и двете ще вземем. Хем много искам, хем се сещам защо не искам да гледам животно и шефа да не преживява, това което аз съм преживяла с тях.
Та отивам да храня котета

# 637
  • Мнения: 39 775
Добро утро!
Калинкаааа, не те е срам!
И аз имам списък.
Мако, давам съвет да не даваш прясно мляко, че ще почнат да повръщат. Поне така каза свекърва ми, когато нашите бяха малки.

# 638
  • при късмета
  • Мнения: 24 136
Смятам да им дам мортадела. Прясното мляко ще им докара разстройство. На месец и нещо са. Ако успея ще ги снимам, ама надали ще са излязли на този дъжд, пък и се плашат горките. Ще им оставим храната пред дупката.

# 639
  • Мнения: 1 826
Добро утро от мен.
Калинка дръж си още снега там,хем ми се иска ,хем като знам как ще чистят и колко ще е студено брр.
Днес явно е ден за котки.Пред някой е изхвърлил две рижави котета ,но са доста големи и много красиви на 5-6 месеца. Едното е чисто рижаво,а другото има и бяло.Е успяха да влезнат у нас и черното наше избяга.Обаче нямам възможност повече котета да гледам. ooooh! Така жално мяучат ,сега преди малко като бях останало е само едно,другото явно е в нас или някой то е взел,ама хич не ги разбирам тия хора.Гледали са ги до тук и сега са ги изхвърлили,вън до контейнерите са ,вали дъжд идва студ....Ще видя какво да правя,вярно съседите ги хранят всички бездомни и ние също защото нашите са капризи,ама са такива едни чистички... Cry
Ма ко има гранули за малки котета или консерва ,пауч нещо такова им дай.
Аз си подхващам плетката,няма да готвя само едни картофи ще сваря за салата и това е . Ето това свърших не знам дали ви го показах.

# 640
  • при късмета
  • Мнения: 24 136
Писе, ако ги науча на котешки гранули, кой после ще им взима храна? И други съседи ги хранят, а и други котки има пред блока, хранят ги с обикновенна храна. Тук поне котки си имаме, а не кучета

# 641
  • Мнения: 1 826
Писе, ако ги науча на котешки гранули, кой после ще им взима храна? И други съседи ги хранят, а и други котки има пред блока, хранят ги с обикновенна храна. Тук поне котки си имаме, а не кучета
Ами нова къща ,нови обитатели. Wink
Аз не мога вече без котки и морското свинче. Heart Eyes

# 642
  • Мнения: 2 169
Ма ко, снимай ги и ги пусни във Фейса, може и да им се намерят стопани  Peace

# 643
  • при късмета
  • Мнения: 24 136
Ще ги снимам, само да ги видя. Стоят си в дупката и е нормално не излизат на този дъжд. Даже и храна не оставихме, ако я оставя ще стане на нищо от дъжда. Ще чакаме да спре и тогава ще им дадем.
То ще мине време докато ни дадат и да ги пипнем де. Съседката, която ги храни от известно време още не може. Но пък са толкова сладки, че може да им се намери стопанин.

# 644
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 278
Имам си списък и аз.Благодаря, ма ко!
При мен нищо ново.На работа ,вкъщи и така.Ядосвам се с дреб с тоя 7 клас.Ще ме побърка докато дойде май месец.Щерката и тя с нейната неабитуриентска ни лази по нервите.Мисля да резервирам заведението което съм харесала, защото и без да е официално облечена с баща и сме решили да съберем приятелите да се почерпим.И тук идва голяяяяяяяяяям проблем.Броим ,броим и все ги изкарваме над 40човека. Rolling Eyes
Възмущавам се на изборите у нас ,а от днес вече съм втрещена и на хамериканците newsm12Тоя свят съвсем полудя.Май с великата нация беше дотук.

Общи условия

Активация на акаунт