Най-добрата и най-лошата майка

  • 28 843
  • 215
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 24 467
По- добре е "синът" или "дъщерята", отколкото "наследникът" обаче.   Sunglasses
Е, да, разбира се зависи на каква основа са поставени роднинските отношения - на икономическа, на инфантилна или на някаква по- различна, характерна за възрастни зрели хора.

Последна редакция: ср, 30 ное 2016, 17:29 от Judy

# 211
  • София
  • Мнения: 30 279
Ето, в момента седя и се чудя, жената над нас, дали е добра или лоша майка? Не съм аз тази, която ще ѝ давам оценка, но детето ѝ реве денем и нощем (буквално, не преувеличавам). Така жално реве, че просто не мога да си намеря място. В момента тя вика нещо. Не мога да чуя добре, но ми се къса сърцето и понякога излизам в друга стая, за да не го чувам. Такъв терор на това дете. Онази нощ ми идваше да отида посред нощ у тях и да попитам, дали мога да помогна с нещо. Blush Не ми пречи детето, а ми е жал. Дали не съм станала прекалено чувствителна след раждането?! Rolling Eyes

# 212
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
Ето, в момента седя и се чудя, жената над нас, дали е добра или лоша майка? Не съм аз тази, която ще ѝ давам оценка, но детето ѝ реве денем и нощем (буквално, не преувеличавам).

Същото с детето над нас. Толкова съм се притеснявала да не го тероризират нещо, накрая реших, че то нещо не е добре. В крайна сметка излезе, че просто е било ревливо като по-малко, сега почти не чувам да плаче. Прави бели много, карат му се, но нямам опасения, че майка му е лоша, напротив. Вече я и поопознах.

# 213
  • София
  • Мнения: 24 839
Не ми пречи детето, а ми е жал. Дали не съм станала прекалено чувствителна след раждането?! Rolling Eyes
Сигурно, още повече ако имаш късмет с бебе без силни колики, спокойно и спящо. Hug
Синът ми имаше мощен глас от бебе и силни колики 4 месеца- нищо не помагаше.
Съседката пристигна една нощ да пита дали нещо не може да помогне, но като ѝ предложих да го вземе у тях, офейка с 200. Mr. Green

# 214
  • София
  • Мнения: 30 279
Ето, в момента седя и се чудя, жената над нас, дали е добра или лоша майка? Не съм аз тази, която ще ѝ давам оценка, но детето ѝ реве денем и нощем (буквално, не преувеличавам).

Същото с детето над нас. Толкова съм се притеснявала да не го тероризират нещо, накрая реших, че то нещо не е добре. В крайна сметка излезе, че просто е било ревливо като по-малко, сега почти не чувам да плаче. Прави бели много, карат му се, но нямам опасения, че майка му е лоша, напротив. Вече я и поопознах.
Същите мисли ми минават и на мен през ума, а ММ ми говори да не се излагам. Blush
Дано наистина да е ревливо детето и да отмине.

Не ми пречи детето, а ми е жал. Дали не съм станала прекалено чувствителна след раждането?! Rolling Eyes
Сигурно, още повече ако имаш късмет с бебе без силни колики, спокойно и спящо. Hug
Синът ми имаше мощен глас от бебе и силни колики 4 месеца- нищо не помагаше.
Съседката пристигна една нощ да пита дали нещо не може да помогне, но като ѝ предложих да го вземе у тях, офейка с 200. Mr. Green
Викаш най-много да го прибера и него у нас. Laughing

Скрит текст:
Имаме много силни колики и по цели нощи не спим, но и не плачим силно ..... засега.

# 215
  • Мнения: 1 788
Сигурно, още повече ако имаш късмет с бебе без силни колики, спокойно и спящо. Hug
Синът ми имаше мощен глас от бебе и силни колики 4 месеца- нищо не помагаше.
Съседката пристигна една нощ да пита дали нещо не може да помогне, но като ѝ предложих да го вземе у тях, офейка с 200. Mr. Green
Joy
Това много сладко! Даже си го представих как е офейкала.
От прекалена загриженост на чужди хора понякога ми се повръща.
Но в много случаи от нехайството пък стават и фатални грешки.
Решения за намеса не бива да се вземат прибързано и необмислено, защото последиците може да са ужасно сериозни и негативни.
Никога не бих се наела да определям кой е добър или лош родител. Независимо как ми се струват нещата на мен отстрани.
За мен по-лош родител е онзи, който разглезва детето си, отколкото онзи, който има справедлива оценка и понякога се кара на детето си. За много хора е обратното. Последиците от подобни възпитания също не са ясни и еднозначни - може разглезанкото да израстне и стане много самостоятелен и отговорен човек, а детето, на което се карат - да стане психопат. Но може да бъде и точно обратното.
Обща формула няма. И точно поради тази причина с подобни неща стават грешки и не трябва да се действа прибързано, водени само от емоциите.

Общи условия

Активация на акаунт