Какво може да се покаже на чужденка за 2-3 дни в София?

  • 13 124
  • 108
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Има истина в казаното от BigCityNights. Често ми се случва да водя приятели и близки из града, в който живея, и само едно нещо е най-важно: от какво се интересува гостът. Най-трудни са гостите, които не си казват направо, а са на принципа "където ни заведеш". На пръв поглед е улеснение, а всъщност е тормоз.

Много хора не се интересуват от музеи и забележителности, а от кръчми и молове. Ако си го признават - добре. Лошото е, когато се стремят да поддържат имидж на културни, дали пред другите, дали пред самите себе си. Само губят своето и чуждото време.

Тъй че бих посъветвала Daylily да проучи добре какво евентуално интересува гостенката.  Peace И да не повтаря моята грешка - в желание да покажа най-най-хубаво от града, накрая да разбера, че човекът се е интересувал просто да се помотае по улиците, да усети атмосферата и всеки ден да пие бира в 3-4 различни заведения.

# 61
  • Мнения: 1 071
@ Charmony, по-скоро на мен би ми било интересно Simple Smile

@ Moin, този хотел не е ли добра идея? Никога не съм била в хотел в София и този помня, че беше сравнително добър?
Препоръки? Имам само резервации.

По-добре изберете друг хотел. В този ценови клас има още няколко и всичките са по-добра алтернатива. Разни познати, които отсядаха там, не повториха. Това, ако ви е важен хотелът, де

# 62
  • София
  • Мнения: 650
Моето предложение е за вечерна разходка пред НДК- фонтаните и в страни от тях градинката с водопада зад паметника 1300 години България, след това по Витошка, която вече е пешеходна зона и има много заведения. Там според мен добре се усеща духа и пъстротата на града и хората. А иначе за ресторант бих препоръчала "Едно време" на островчето в езерото Ариана. Ресторантът е в битов стил.

# 63
  • Мнения: 565
Аз също съм на мнение като потребителките по-горе, че туристическата програма следва да зависи от интересите на госта - какви са нейните интереси/предпочитания относно история, храна, архитектура, бит на дадена страна, обича ли природата или пък обича повече да виси по заведения, или пък обича спорта и т.н.

Иначе моите предложения извън тези в центъра са Камбаните, Боянската църква и ако имате време за разходка на Витоша.

Едно от местата, което по принцип чужденците харесват, но иначе всички дружно заклеймяват, е Женският пазар и района около него. Всъщност, именно тази част на София - бул. Мария Луиза, Лъвов мост, Женски пазар и околните улички са старата част на града и архитектурата там е доста интересна. И на никой нищо няма да му се случи, дори и при наличието на групи, които са маргинални. Аз имам по-особено мнение, че когато показваш града си или страната си, не трябва да се показва само лустросаната част и че истинският туризъм е далеч от туристическите каталози. Не смятам, че тази част трябва да се скрива от гостите на града, още повече, че няма как да се скрие, тъй като е централна и доста знакова. А да не говорим, че и присъства като предложение в туристическата информация за София и то в англоезични публикации.



Последна редакция: пн, 26 сеп 2016, 16:30 от Deya 2

# 64
  • Мнения: 1 071
Да, вярно, съгласна съм с Дея, и аз съм водила туристи на лейдис маркет Simple Smile и вс. са оставали впечатлени. Макар че, той не е ли реновиран вече?

# 65
  • Мнения: 2 843
Тук споменават НДК, което искрено ме учудва: случвало се е с чужденци да минавам покрай сградата; понеже са ми достатъчно близки, са ми казвали директно, че по-странно архитектурно решение (в лошия смисъл) не са виждали; късен, людмиложивковски соц с езотерични елементи. А за паметника там - да не говорим - освен ако не става дума за изследователска разходка, да покажем нещо на чужденец, интересуващ се от социзкуство.
И аз съм съгласна с Deya 2, при все че тази част на София е маргинализирана; ул. Пиротска например винаги е била интересна за приятелите ми чужденци. Може да се покажат Синагогата и Джамията - и двете са архитектурни шедьоври. Също централната минерална баня и сградата на богословския факултет - като образци на опита (много успешен) да се комбинира сецесион с православни елементи. Останалите места са ясни: "Св. София", СУ, "Александър Невски" и пр.

# 66
  • Down south
  • Мнения: 7 767
Разходки до Витоша не предвиждам. Нямаме време, а и не мисля, че тя ще се впечатли от разходка в планината в края на октомври.
Надявам се тези фонтани пред НДК да работят.
Женски пазар и наоколо, също мисля да си го спестя.

# 67
  • Мнения: 3 031
Скоро се прибирах и всички фонтани работеха, големите топки долу също.

# 68
  • Мнения: 19 715
Като захладнее, спират фонтаните горе.

# 69
  • Мнения: 14 759
Да, вярно, съгласна съм с Дея, и аз съм водила туристи на лейдис маркет Simple Smile и вс. са оставали впечатлени. Макар че, той не е ли реновиран вече?
Да.Няма ги вече тълпите шляещи се цигани,от които толкова се притесняват някои,да не се изложим пред чужденците.Нека видят,че сме мулти-култи Mr. GreenИма,но доста по-малко.Никъде не гърми чалга.Сергиите са доста по-малко.Има магазини,заведения тип бира-скара.Малки площадчета с пейки.
Да се отиде специално до НДК,не го разбирам.

# 70
  • Мнения: 3 031
Около НДК е приятно вечер. Впечатляваща сграда, не винаги с добро, но интересна Simple Smile Може да тръгнат оттам и да се разходят по Витошка, да седнат където си харесат и да пият по едно.

Жалко, че ще се прибререш точно в този месец, Daylily. Обожавам града си, но тогава сигурно ще е кофти време, мрачно и мръсно както винаги. Надявам се да усетите най-доброто от него тогава и гостенката ти да остане доволна Heart Eyes

# 71
  • Down south
  • Мнения: 7 767
Това ще бъде едно от нещата, които ще направим със сигурност.
Не възлагам големи надежди за времето.

Последна редакция: вт, 27 сеп 2016, 22:22 от Daylily

# 72
  • София
  • Мнения: 1 494
Е, в края на октомври има всички шансове да е прекрасно времето. Топло, жълто-оранжево и много красиво. Дано да имате късмет да е такова! Simple Smile

# 73
  • Мнения: 990
Добър е, идеята ми не беше да те отказвам Peace
Японският хотел, който за мен е един от символите на София /като Витоша Ню Отани и в последствие Кемпински/, сегашните собственици го омаскариха грубо казано. Промениха вътрешния облик на лобито и заведенията, изтръгнаха японските вишни пред хотела /подарък от Япония и символ на дружбата между държавите ни ooooh!/. Въобще просташки изпълнения и затова така си изразих възмущението/разочарованието. Иначе хотелът си работи, стаите дали са реновирани не знам.
Други варианти са Хилтън /до НДК/, Радисън и въпросния Сенс, за който ти споменах /на Царя/. Също Кристал Палас на Шипка.

Всъщност в момента градината на хотела има много по-японски вид, откогато и да било. Вътрешния облик е доста модерен и луксозен, а преди беше буквално социалистически.
Не знам дали изобщо някоя от тук коментиращите е влизала в хотела или само е чела статиите за него.
Много е подходящ за чужденци, защото представя страната много добре.

Иначе интересно място за чужденци, освен Александър Невски и историческите забележителности, е една разходка по Витошка. След ремонта е приятно да се разходиш там.

# 74
  • Мнения: 1 071

Всъщност в момента градината на хотела има много по-японски вид, откогато и да било. Вътрешния облик е доста модерен и луксозен, а преди беше буквално социалистически.
Не знам дали изобщо някоя от тук коментиращите е влизала в хотела или само е чела статиите за него.
Много е подходящ за чужденци, защото представя страната много добре.


Скрит текст:
От моите познати, които са били там, оплакванията са били относно чистота, отношение на персонала и качества на храната. Не съм била в хотела, т. като като съм си в БГ си спя у дома. Т.е., проблемът не е във интериора/екстериора, а в отношението към гостите.

Общи условия

Активация на акаунт