Лечение на псориазис 6

  • 139 001
  • 761
  •   2
Отговори
# 645
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
Не знам, през 2008 го диагностицираха след много изследвания с ревматоиден артрит, пи лекарства, влезе в ремисия. Понеже е много отворен не сподели, че излиза от ремисия и се появиха типичните симптоми, но понеже е и герой не отиде на лекар. Миналата година през март беше на ревматолог. Преди месец се появи едино много болезнено зачервяване около гениталиите и ингвиналните гънки и след много заплахи отиде на дерматолог в Александровска, даде му Панцеф за 7 дни, подобри се значително и всичко започна отначало. Няколко дни след спирането на антибиотика дланите започнаха да се белят леко и излязоха червени петна. Пред очите ми започнаха да се разрастват, зачервиха се и лактите, на едната страна се образуваха струпеите, в скалпа също. Снощи мазах скалпа с разреден домашен яълков оцет, ами доволна съм - днес някои места са чисти, а тези с коричките не са зачервени и по яката на халата почти няма "пърхот". Чакаме резултата от биопсията. Болезнените места около гениталиите маже с Дактакорт, знам, че е стероид, обаче момчето ми беше откачило от болките по кожата.

# 646
  • Мнения: X
Не знам, през 2008 го диагностицираха след много изследвания с ревматоиден артрит, пи лекарства, влезе в ремисия. Понеже е много отворен не сподели, че излиза от ремисия и се появиха типичните симптоми, но понеже е и герой не отиде на лекар. Миналата година през март беше на ревматолог. Преди месец се появи едино много болезнено зачервяване около гениталиите и ингвиналните гънки и след много заплахи отиде на дерматолог в Александровска, даде му Панцеф за 7 дни, подобри се значително и всичко започна отначало. Няколко дни след спирането на антибиотика дланите започнаха да се белят леко и излязоха червени петна. Пред очите ми започнаха да се разрастват, зачервиха се и лактите, на едната страна се образуваха струпеите, в скалпа също. Снощи мазах скалпа с разреден домашен яълков оцет, ами доволна съм - днес някои места са чисти, а тези с коричките не са зачервени и по яката на халата почти няма "пърхот". Чакаме резултата от биопсията. Болезнените места около гениталиите маже с Дактакорт, знам, че е стероид, обаче момчето ми беше откачило от болките по кожата.
Болестта се завръща, защото не е отстранена причината.
С каквото и да се маже, не се ли отстрани причината, няма излекуване.
От 7-8 годишна съм с това, сега съм на 52.Мазала съм се с всякакви "ла.на", ефект временен.
Идея нямам какво точно се случи с промяната в храната, дали изчистих черния дроб, дали отстраних компонент от храненето, към който имам непоносимост и плаките изчезнаха, но е факт, няма ги вече 3-4 години без никакви мазила.

# 647
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
О, Франсоаз, само чакам резултатите от биопсията и се захващам с режима на хранене и вътрешното прочистване.  Мисля си за пропускливи черва.
Когато лекувахме РА левият му крак се наду. Ревматоложката каза - може да е червен вятър, бЕгайте в инфекциозното на Пирогов. Отиваме там, лекарката се смя с глас за червения вятър. Изпрати ни на съдов хирург. След 5 часово чакане се добрахме до доктора, а той вика на сестрата: Миме, ела да видиш венозна недостатъчност като по учебник. Започна прегледа - вените и артерията чисти, проходими, незасегнати.
Това е положението.

# 648
  • Мнения: 976

Болестта се завръща, защото не е отстранена причината.
С каквото и да се маже, не се ли отстрани причината, няма излекуване.
От 7-8 годишна съм с това, сега съм на 52.Мазала съм се с всякакви "ла.на", ефект временен.
Идея нямам какво точно се случи с промяната в храната, дали изчистих черния дроб, дали отстраних компонент от храненето, към който имам непоносимост и плаките изчезнаха, но е факт, няма ги вече 3-4 години без никакви мазила.

Да,с мазила не става.Има една поговорка - няма нелечими болести,има недостатъчно знания ! Радвам се искренно за теб,а и за всеки освободил се от това заболяване.Както вече писах,при мен диетите просто не действат.Всъщност аз и нямам нужда от диети,поради факта че ям изключително проста и качественна храна.Правила съм си експерименти с драконовски диети,зеленчукови сокове,продукти без глутен,никакви млечни,без захар....без червено месо..какво ли се не сети и прочете човек - ефект никакъв.Ама абсолютно никакъв,само дето месеци съм се мъчила.Ефект имах единственно когато смених средата, и улисана от преживяванията на пътешествието съвсем забравих за болестта.Въпреки че тогава си спомням че се хранехме само с консерви копърка,русенско варено,бял хляб и някакви кюфтета със заливка,както и мляко на прах .Личното ми мнение е,че механизмът на болестта, по точно the source,e в мозъка а не в черния дроб,или по точно казано в начина на взаимодействие между двата органа.Има доста хора които я отключват без да са измъчвали с никакви медикаменти дроба си,в ранна възраст,В уважавани немски форуми съм чела за храни които не се препоръчват при болестта, докато в други форуми,пак немски + руски,американски и т.н същите храни са позволени.Въобще пълно единодушие няма.На Ким Карадашиан например са и забранили доматите, докато доматите според едно от светилата в материята , немски микробилог (не мога да намеря линка в момента колкото и да го търся) са от храните които се препоръчват.

# 649
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
Псориазис вулгарис е диагнозата на ММ.

# 650
  • София
  • Мнения: 5 740

Мазилата помагат да се излющят плаките, да се облекчи болка, сърбеж, да се въстанови кожата. Толкова. Не отстраняват проблема, но пък са важни за  постигане на физически комфорт.
Диетите помагат да се установи дали човек е алергичен към определен продукт. Затова няма универсална диета. Доматите могат да провокират реакция при един, а да се възприемат добре от друг. Диетите, всъщност, са средство човек максимално да изчисти и опрости храната си, без да се хвърля от една в друга крайност.
Най-важното в лечението е психиката.

# 651
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Искам да попитам някой ползвал ли е крема против белези Контратубекс ?
Аз го прилагах при белег в/у дъщеря ми.Питай,ако с нещо мога да съм полезна.

# 652
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
На моя мъж почти се скриха червените петна от тридневен престой на планинско слънце. Люспите са почти напълно изчезнали, а малкото които има близо до лакътя, са много тънки. Втривам преварен с невен зехтин.

# 653
  • Варна
  • Мнения: 4 108
На моя мъж почти се скриха червените петна от тридневен престой на планинско слънце. Люспите са почти напълно изчезнали, а малкото които има близо до лакътя, са много тънки. Втривам преварен с невен зехтин.
Котьо, и ние сме във тоз филм, пиши ако искаш да споделя.

# 654
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
Знам, Мира, четох те, дори мисля евентуално да пие билките на вашия билкар.
Твърдото ми убеждение е, че  трябва промяна в режима на хранене и прочистване на стомашно-чревния тракт и черния дроб. Засега е изключил напълно хляба и е свалил над 5 килограма, старае се да яде повече зелени салати и плодове, не му е много комфортно, но целите ни са други.
Има лечение с ензими и ниски дози Налтрексон. Тук в Здравния са.
Поразпитай ТМ дали има в рода си хора с този проблем. Няколко пъти срещам мнението, че е и генетично. На свекъра дланите са се белили от време на време, пиел е витамин А и се е оправял, но нещо не ми се връзват нещата да е от липса на витамин А, той дори не е ходил на лекар. Преди да се появят червените петна по лактите на ММ също започна да се лющи кожата по дланите.

Не е зле ТМ да пие по 4 чаши чай от коприва по рецептата на Мария Требен, без захар, копривата чисти кръвта. Чаят е приятен, аз го пих заради анемия.

Ще ти пиша на лични съобщния по-късно.

# 655
  • Мнения: 15 619
Момичета, чета ви от време на време. Темата ме интересува.
Та не знам дали точно за този проблем ще е от помощ, но не вреди да ви дам линк към малко инфо за режима на д-р Макс Герсон, пък вие ще си прецените...
https://gerson.org/pdfs/Bulgarian_Gerson_Therapy_Brochure.pdf
Инфо има и на други места в нета. Линкът е първият, който гугъл ми поднесе. Правила съм режима без добавките. Резултатите по друг повод бяха отлични, а кожата ми беше изчистена.... Тогава, към оня момент, имах плаки на две места колкото стотинки. Изчистиха се и години не бяха се появавали. Утонявам, че няма как да знам със сигурност какво е било, не съм търсила лекар точно затова. Години не съм и спазвала добъ режим на хранене и скоро пак ми се появиха. Сега са леко по-големи.
 

# 656
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
ММ сега се върна от вилата, нито едно петънце няма по предмишниците и дланите, нито едно - чиста кожа. Явно слънцето добре го повлиява.

# 657
  • Мнения: 9 483
Донесоха ми вода от Мъртво море, която ползвах 3 дни на плажа (толкова имах); щипи зверски! Но вероятно и защото плаките ми тази година са много големи (с р-ри на цяла ръка-8 + множество по-малки) и навсякъде Tired
Та водата + слънцето, само за тези 3 дни (като се има предвид че не съм се пържила целодневно), се заличиха тотално малките, а големите са гладки и без гадните люспи.
Надявам се уикенда пак да съм на море и да продължа..

# 658
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
Имам намерение да поръчам кал от Мъртво море. Половин килограм е, може да не е достатъчно, ще видим.
https://---reklamen-spam42---/produkti/lechebni-produkti.html?gc … Lb0caAvOeEALw_wcB

# 659
  • Мнения: 9 483
Имам намерение да поръчам кал от Мъртво море. Половин килограм е, може да не е достатъчно, ще видим.
https://---reklamen-spam42---/produkti/lechebni-produkti.html?gc … Lb0caAvOeEALw_wcB



Може ли да пратите линка на лични, тъй като форума го приема за реклама и не се отваря?

Общи условия

Активация на акаунт