Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама

  • 476 196
  • 1 256
  •   1
Отговори
# 1 185
  • Мнения: 1 516
Напротив - напълно еднакви са ... Както ти казах имат една и съща активна съставка - флуконазол, няма как да са различни! Еднакво лекарство - различен производител - > различна цена!


Можеш сама да се убедиш като видиш листовките на 2-те лекарства

ето ти я на фунголон : http://www.actavis.bg/NR/rdonlyres/8AA868DE-78B7-43C2-87B2-E9E8C … 0/Fungolon_BG.pdf
ето ти я на микомакс:
http://www.zentiva.bg/product_images/S00900000466.pdf


Моята схема беше : 5 дена по 1 капсула 100 мг фунголон и след това след седмица още 1 , после след още 1 - пак , и след 1 пак... От опит знам че с еднократната доза от 150 мг , която е описана и в листовката не минават. Но нищо чудно листовката не е актуализирана от години ...

# 1 186
здравейте момичета и аз съм една от многото която години наред се бори с гъбичките без никакъв ама никакъв резултат, искам да попитам обаче какви други заболявания може да провокира тази постоянна инфекция, защото преди години ми откриха спондилоартрит9 възпаление на хервните окончания на гръбначния стълб) , което е много тежко и сериозно заболяване, хронично , прогресиращо  придружено с много и постоянни болки, открих обаче, че когато пия лекарства ( поредния курс на лечение за кандидите) болките се притъпява и се чувствам доста по-добре. въпроса ми е...възможно ли е хроничната гъбична инфекция да  е предизвикала другото, много сериозно и нелечимо заболяване и възмойно ли е  при излекуване на гъбичната инфекция да се излекува и другото заболяване?

# 1 187
Отчаяна съм вече момичета... От 8 месеца се боря с отвратително течение и възпаление. Лекуваха ме от каквото се сетиха - 8 месеца съм на антибиотици, вече мускулни инжекции Гентамицин. Нямам никакво подобрение - диагнозата ми е стрептококова инфекция. Не знам вече при какъв лекар да отида. Първият упорито ме лекуваше от гъбички, но аз само се влошавах. Вторият ми четеше лекции за безразборния ми полов живот (каквото нещо нямаше - един партньор и с презерватив) и ме лекува с антибиотици за всички венерически болести, за които се сети - не бяха трихомони, не бяха хламидии... Мойта гинеколожка накрая се върна от чужбина и ми каза, че имам бета хемолитичен стрептокок. От там се започна поредната серия лекарства и стигнахме до инжекциите сега. Не че ми пречат, щом трябва и това ще правя, но нямам никакво подобрение. Гадините продължават да излизат на всяка микробиология, вече резистентни към поредния пит антибиотик.
Не знам къде да отида вече да се преглеждам. Докторката днес и тя се видя в чудо - каза, че такова нещо не е виждала. Препоръчайте ми моля ви някакъв специалист или специализирана болница или знам ли и аз вече...
Пила съм до момента - Макмирор, Сумамед, Акцеф, Дотур, Азитрокс, в комбинации с най-различни глобули... сега съм на инжекции Гентамицин.
Надявам се на вашата помощ!

# 1 188
  • Мнения: 569
 
Отчаяна съм вече момичета... От 8 месеца се боря с отвратително течение и възпаление. Лекуваха ме от каквото се сетиха - 8 месеца съм на антибиотици, вече мускулни инжекции Гентамицин. Нямам никакво подобрение - диагнозата ми е стрептококова инфекция. Не знам  Пила съм до момента - Макмирор, Сумамед, Акцеф, Дотур, Азитрокс, в комбинации с най-различни глобули... сега съм на инжекции Гентамицин.
Надявам се на вашата помощ!

Достатъчно си се на тровила вече. Защо не подсилиш малко имунната си система- Сементо или Цитросепт  няколко месеца без прекъсване докато почувстваш подобрение. Това, което описваш звучи страшно.Не може да продължаваш така, ще спрат да ти действат лекарствата.

# 1 189
  • Мнения: 1 516
sugarcult, не мога да си представя в какъв кошмар живееш. Към думите на Nikitita, бих добавила, че големите дози силни антибиотици също повлияват влагалищната флора и могат да бъдат причина за поява на гъбички....

# 1 190
  • Мнения: 144
Radostche, би ли казала кога започна да пиеш първите 5 хапчета от Фунголона. След цикъл или нямаше значение. Аз 6 месеца съм на Микомакс по 1 на месец и до сега бях много доволна. Но този месец, точно преди цикъла  Sick обилно течение, сърбеж.....и се върнах отново в начална фаза.
Знаете ли нормата за хламидия каква е? На мен ми излиза 11.4, а мисля, че трябва да е до 11. И дали тези 4 десети биха могли да значат, че имам хламидия?

# 1 191
  • Мнения: 8
Здравейте! И аз много съм си патила от гъбички, но един стар гинеколог ме посъветва да не се впускам толкова в лечение с глобули, тъй като има и друг евтин и ефикасен начин да се преборя с тях. Става въпрос за млечна киселина, по-точно за промивки с млечна киселина: преварява се литър вода и в хладката вода се добавя 1 ч.л. 100% млечна киселина. Правят се няколко ( до 5-6 ) промивки вечер с дамски душ, ако положението е по-сериозно, а ако е лека инфекцията - 2 промивки вечер и проблемът се решава. Млечната киселина не позволява на гъбичките да растат, киселата среда не е средата, в която гъбичките виреят  #2gunfire! Аз лично съм намирала разредена 3% и след промивката, а и два дни след това усещах едно парене, явно е бил по-силен разтворът, но пък ефектът беше изтрепани до крак гъбички. Проблем е да намерите киселината, защото фармацевтите не печелят от нея, дори производителите се ослушват. Не знам на колко от вас са предписвали промивки с млечна киселина, но при условие че има доста предимства пред редица не дотам ефикасни и скъпи лекарства, сами си направете извод в колко материален свят живеем. Дано да съм била максимално полезна за всички вас, защото целта ми е да помагам, като поднасям изпитана рецепта. Бъдете здрави!

# 1 192
  • Мнения: 1 516
Radostche, би ли казала кога започна да пиеш първите 5 хапчета от Фунголона. След цикъл или нямаше значение. Аз 6 месеца съм на Микомакс по 1 на месец и до сега бях много доволна. Но този месец, точно преди цикъла  Sick обилно течение, сърбеж.....и се върнах отново в начална фаза.
Знаете ли нормата за хламидия каква е? На мен ми излиза 11.4, а мисля, че трябва да е до 11. И дали тези 4 десети биха могли да значат, че имам хламидия?


Нямаше значение, но забележи понеже се пие около 4 седмици, почти е сигурно, че ще хване и цикъла. Схемата е:

5 дена по 1 капсула 100 мг
след 1 седмица - още 1 капсула
след 1 седмица още 1
и след 1 седмица още 1

По време на лечнеито правих и промивки с дамски душ . 40 капки Прополин ( спиртен разтвор на пчелен прополис) има го в аптеките на 1/2 литър вода и промивка всяка вечер.

Отделно ходех при гинеколожката 3 пъти подред да ми прави намазка с млечна киселина , както е казала djel, не знам каква беше концентрацията ....


След това ако са ми се появяли пак съм пила само фунголона без промивки и прополис...

После до колкото знам профилактичната доза е 150 мг 2-пъти годишно... Мисля, че и на листовката пише нещо за профилактика, но щипеше ужасно ....
Дано бързо да се отървеш от гадините!

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 08:35 от Radostche

# 1 193
  • София
  • Мнения: 1 270
И аз няколко месеца безуспешно се боря с гадните гъби , сигурно изпих всичко възможно като лекарства в тази насока и ефекта беше нетраен.Прочетох тук за Цитросепт и реших да пробвам , поне няма да жреди си казах.Предписах си курс 3 пъти по 15 капки . За една седмица имам невероятен резултат , може да се каже , че съм се отървала напълно.Промивки не съм си правила , смятам да продължа да го пия по тази схема поне месец

# 1 194
И аз съм така от доста време. Моята докторка ми предиса Орунгал по схема, правиха ми и крио за раничка и тогава изчезнаха. Скоро се бяха обадили пак и отново Орунгал. Но по принци сам пила всичко, което е на пазара. Лечението на гъбички с различните препарати е индивидуално. На някои жени им действат някои по-стари препарати. Всичи доктори, при които съм ходила са на мнение, че е много трудно да се оцели точното лекарство при всяка пациентка от първия път

# 1 195
Имам едно въпросче, ако може някой да даде съвет. С приятеля ми правихме секс преди няколко дни и много ме боли, нещо като протъркване е. Досега не ми се е случвало обаче да е по-навътре  (точно чувствителната част на  входа на влагалището). Тези презервативи са ми голям кошмар, въпреки , че ползвам и овлажняващи гелове. Казвайте какво да правя. Дали ако си направя промивки със смрадлика щте помогне

# 1 196
  • Мнения: 1 516
Мисля, че смрадиката ще те подсуши още повече... По скоро ти трябва нещо овлажняващо, а най-добре съвет от гинеколог...

# 1 197
Имам едно въпросче, ако може някой да даде съвет. С приятеля ми правихме секс преди няколко дни и много ме боли, нещо като протъркване е. Досега не ми се е случвало обаче да е по-навътре  (точно чувствителната част на  входа на влагалището). Тези презервативи са ми голям кошмар, въпреки , че ползвам и овлажняващи гелове. Казвайте какво да правя. Дали ако си направя промивки със смрадлика щте помогне
Ти имаш ли гъбички, защото аз имам и на мен така ми става след секс.Ужасна болка нетърпима.А може и да си алергична към презервативите!

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 13:29 от ot4aqna_sypruga

# 1 198
Да споделя и аз. От доста време насам (говоря за около 3 години) имам течение. ходих по всякакви лекари и изследвания. Ако отидех при двама различни лекари ми поставяха различни диагнози. то не бяха гъбички, не бяха бактерии, не бяха чудесии. А изследванията на моя приятел не показваха нищо. след като се тъпках с какво ли не минаха на следващата фаза- "нищо то няма". обаче аз съм доста упорита и когато очевидно нещо не е наред не мога да си затворя очите. така поредните няколко лекари и лаборатории ми обясняваха как едва ли не това течение ми се привижда! а вярвайте ми не беше така! след толкова ходене по мъките най-накрая попаднах на свестен лекар, който си разбира от професията и му пука, и който направи това, което никой не беше правил до сега- погледна под микроскоп! Просто микроскопско изследване! така и откри проблема, който се оказа trichomonas vaginalis! оказа се че Ciba lab, лабораториите на поликлиниката и на Шейново не са могли да ги засекат, защото те най-добре се диагностицират с микроскоп. естествено се оказа че и моя приятел ги има и започнахме лечение, което засега върви на добре, макар и бавно. затова моя съвет е да си намерите лекар, който знае за какво е там и който може да гледа през микроскоп!!!!

# 1 199
kum otchaqna_sapruga,
kakvo ti izlezna na posledniter iszledvania? izkarahte li vida na gabichkite?

Общи условия

Активация на акаунт