По пътя на мечтите - обща дискусионна тема 10

  • 46 890
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Ех, Нандинче, как ти се радвам.
Понеделник и аз ще съм из клиниката.

Стискайте ми палци, утре минавам за второ мнение през онкологията в Пловдив, че съм за сега  с няккаво недиагностицирано предраково на матката, та ще пусна още една цитонамазка и мб, защото ще стане по-бързо от тази в Надежда.
Не ми е ясно, защо цитонамазката в Надежда я правят за 3 седмици, но ми е изключително важно какво ще покаже тя, и да чакам толкова много време ми е изключително тежко.

Странното е че мб в Надежда показва, че всичко е ок, пък доктор Еленчев, каза че се очаква някакъв проблем.

# 706
  • София
  • Мнения: 10 642
Герда стискаме палци, тревогите да са били напразно.

# 707
  • Мнения: X
Е, няма да е напразно, то се вижда, че имало изменение в клетките на шийката.

То можело да премине в злокачествено а може и да не . А може вече и да  е станало.

Окончателна диагноза на предраково състояние може да се диагностицира само след хистологично изследване на биопсия на шийката на матката
Всъщност февруари месец правих цитонамазка, която е показала проблем в клетките и възпалителен процес,
но нито Тихомирова, нито Стаменов са й обърнали внимание.
Стаменов реши, че става въпрос за проблем с мб, за това имало възпалителен процес.

После някаква от администраторките ме пита защо съм отишла при Еленчев, като и Стаменов взимал цитонамазки. Пък аз й казах, че последната цитонамазка ми я взела Тихомирова.
Еленчев каза, че това което вижда не може да го остави така и в зависимост от резултата на цитонамазката ще го обсъжда със Стаменов. Ако резултатът не е добър, ще коментира LLETZ продцедура, която ще забави забременяване и инвитро с 2 месеца.
 Но аз не съм навита да си правя нищо на матката преди да родя.

Последна редакция: чт, 27 окт 2016, 23:58 от Анонимен

# 708
  • София
  • Мнения: 10 642
E все пак има възможност нещата да се развият в добра посока.

# 709
  • Мнения: X
Има, на това се надявам, ама си е каляване на нерви.
В крайна сметка има проблем с матката и ако имам късмет да не са  съвсем зле нещата няма как да отлагам повече забременяването.
 Няма как да толерирам мотаенето и  губенето на време и говоренето ала-бала.

# 710
  • Мнения: 6 573
Герда, дано е фалшива тревога Praynig

# 711
  • Мнения: 7 281
Стела, не е точно така- трябва да се лекуват. Аз провеждах лечение, когато плазмите бяха в голямо количество и активни, сега трябва организма ми да се справи сам с остатъка, дотолкова, че да не ги хващат тестовете.

За пръв път си пускам изследване на плазми и на моите пише положителни/отрицателни. Няма стойности. В Геника съм ги пускала. В такъв случай как може да се засече какво им е количеството и дали са активни? И при малко, и при голямо количество предполагам, че все ще дава положителен титър. При това положение аз как да знам дали въобще антибиотика е повлиял?  newsm78

# 712
  • Мнения: 1 849
Кристи, много се радвам! Дано трудностите останат в миналото и да се радвате на здраво юначе  Heart Eyes
Нандин, аз се вълнувам за прегледа ти, представям си ти как си  Hug  Доцента наистина е много готин, отговори ми на всички въпроси, обясни ми, постара се човека да се почувствам спокойна.
Герда, стискам палци  Praynig
Стела, на мен също ми е сложно да го разбера, но май трябва да се доверя на лекарите, да беше един- да се съмнявам, но 4-ма са на едно мнение. Пожелавам ти да видиш отрицателен резултат.
След работа ще пусна новата тема.

# 713
  • Мнения: 117
Момичета, помагайте. Някоя от вас започвала ли е опит със задържан фоликул? Започнах стимулация по къс протокол с евентуален свеж трансфер. Трябва ли да ме притеснява този задържан фоликул?

Здравей, аз започнах стимулация така, даже си беше кистичка направо. Следяха ме честичко на ехограф и изследваха хормоните. После на самата пункция ми я махнаха. Нямах проблеми и всичко беше наред.

# 714
  • Мнения: 402
Момичета, помагайте. Някоя от вас започвала ли е опит със задържан фоликул? Започнах стимулация по къс протокол с евентуален свеж трансфер. Трябва ли да ме притеснява този задържан фоликул?

Здравей, аз започнах стимулация така, даже си беше кистичка направо. Следяха ме честичко на ехограф и изследваха хормоните. После на самата пункция ми я махнаха. Нямах проблеми и всичко беше наред.
Благодаря, Ивка Hugуспокои ме
Герда, много се надявам всичко лошо да е вече зад гърба ти, да се справите с проблемната цитинамазка и скоро да гушкаш бебешок : Praynig Praynig Praynig Вече ти и Тара би трябвало да сте наред за хубави новини bouquet

# 715
  • Мнения: 1 721
Таричка, много се радвам за тези новини  Hug кога предвиждаш трансфер?

# 716
  • Мнения: 1 849
Ели, започвам подготовка за тройна биопсия. Прозореца сигурно е изместен, няма да се изненадам ако има проблем в имунологичната, само дано микробиологичната е наред, да няма и там гадина  Whistling  И след това ще планираме трансфера, док каза, че е крайно време да успеем  Flutter
Ти как си  Hug
Рейн, успех и на теб  Peace
Шакира ми се губи нещо, да няма радост? Wink

# 717
  • Мнения: 2 999
Шакира, роди и си имам принцеса.

# 718
  • София
  • Мнения: 1 152
Таричка, много се радвам.  Hug И аз бих се доверила на лекарите и то щом не един ти го казва. Аз имах уреплазма преди години, но с един курс на АБ я преманахме. И ММ я имаше. Сега стискам палци за другите неща и трансфера вече да наближава.  Hug

Нандин, използвам момента да ти честитя. Всичко да е наред до термин, а ти да си спокойна и усмихната. Вярвам, че всичко ще е наред. Много ме зарадва.  Simple Smile

Честита принцеса на Шакира. Изпуснала съм, че е родила! Ех...много голямо щастие.  Heart Eyes

# 719
  • Мнения: 1 849
Шакира, роди и си имам принцеса.
Ехаа  Heart Eyes  Ще я чакаме да се похвали  Wink
Люксен  Hug  Как си, расте ли коремчето   Grinning

Общи условия

Активация на акаунт