Бебешката количка - цяла наука за второ висше №35

  • 106 780
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 501
Благодаря за отзивите! Единственото, което ме спира да поръчам е, че ще се ползва чак май месец  Simple Smile
Това ме спираше и мен, още повече, че ние ще я ползваме чак от юли, живот и здраве Laughing Но после ще ме е яд, че ще трябва да дам двойно повече пари, вместо за разликата да си купя нещо друго за бебето Peace Та реших, че покупката сега си струва, пък каквото и да стане или реша до тогава, винаги мога да я продам.
Само не разбрах с гаранциите как стои въпроса, някой знае ли newsm78
И мен само това ме спира, тъй като ще я ползвам чак юни месец, и мислим да я купим началото на май, защото гаранциите са обикновено 2 години, и да можем да се възползваме от нея максимално, а не да загубим 4 месеца.

# 706
  • Anywhere
  • Мнения: 1 104
На база с опита ми с пазаруване от чужбина....гаранцията в Бг няма да ви я признаят, особенно като няма официален представител на Мамас и Папас. Аз ползвам Сола МТХ, купена от Англия и имаше дребен проблем със спирачката. Обаждах се в Малечко,но отказаха да признаят гаранцията. Проблема беше отстранен в серзвиз за велосипеди срещу смешна сума.
Евентуално може да попитате Mothercare България, дали при тях ще важи гаранцията.
Обаче разликата в цената определено си заслужава. Количката е супер!

# 707
  • Мнения: 8 997
Питала съм в Mothercare, имах Mothercare Nanu plus, прецаха за се задните гуми, не пожелаха да ми обърнат внимание, писах в Англия, нямали такива колела изобщо, което е странно. Накрая в сервиза на Лорели ми ги смениха с чисто нови за без пари.

# 708
  • Мнения: X
Аз съм със Сола, купена от Англия. Счупи ми се закопчалката на колана. В сервиз на Чиполино ми сложиха нов, някакъв техен, срещу 10 лв.

# 709
  • Мнения: 80
Мамита аз днес си купих количка. Втора ръка e но не е ползвана изобщо, марката е PEg Perego book plus completo искам само да ви кажа, че ако има къде да я видите тази количка не я подминавайте.... толкова е маневрена така добре се сгъва толкова лесно се сгъва.. легналото положение е страхотно, до тотално легнало ( направо си е като легло, а аз държах на това). Според мен е изключително подходяща за майки които не искат да си купуват 2 в 1 или 3 в 1  заради самото легнало положение. Бутала съм Jane muum Муtsy и всички скъпарски марки които намерих по-магазините. Тази количка е много по-широка отколкото всички които изброих. Надявам се да съм била полезна на някой.

# 710
  • Мнения: 2 721
Преди 5 дни пристигна и моята Нуна Лукс , първоначално от магазина ми пратиха друга но оправихме проблема Mr. Green .Влюбена съм в тази количка, лека маневрена с поставка за крачета легнало положение  , голям сенник + допълнителен който се вади от основния. Лесно сгъване, вдигам я с една ръка и се отваря само с разгъване, общо взето е всичко което търсих. Лекичка е и ми е сташно удобна. На бебчо му харесва да зяпа и заспива по някое време. Това че е с малки гуми изобщо не повлиява на возенето като се има впредвид че все още има сняг . А и те са си доста здрявички. Оправдава си паричките. Взех и чувалче на марката и то топли доста добре.   Heart Eyes

Последна редакция: пн, 06 фев 2017, 22:37 от __Magi

# 711
  • София
  • Мнения: 691
В крайна сметка и аз поръчах Chicco Liteway от сайта им. Днес ходих в Хиполенд пак да я гледам и сравнявам с Maclaren Techno XT. Втората ми хареса повече, но цената ѝ е безумна за мен и то за втора количка, която най-вероятно ще ползвам само това лято. Предпочетох да купя нова количка, отколкото втора ръка за същите пари. А и вашите коментари, както и добрите отзиви по чужди сайтове ме убедиха. alina_si, искай си процент от Чико.  Wink

Като дойде и я пробвам в реални условия, ще дам отзиви.  Peace

# 712
  • Мнения: 10 735
В крайна сметка и аз поръчах Chicco Liteway от сайта им. Днес ходих в Хиполенд пак да я гледам и сравнявам с Maclaren Techno XT. Втората ми хареса повече, но цената ѝ е безумна за мен и то за втора количка, която най-вероятно ще ползвам само това лято. Предпочетох да купя нова количка, отколкото втора ръка за същите пари. А и вашите коментари, както и добрите отзиви по чужди сайтове ме убедиха. alina_si, искай си процент от Чико.  Wink

Като дойде и я пробвам в реални условия, ще дам отзиви.  Peace

Честито и на теб  bouquet Дано да останем доволни!
Аз нашата днес я чакам  Flutter

# 713
  • Мнения: 8 997
Хе хе, много се радвам. Simple Smile
Ще останете доволни Simple Smile

# 714
  • Мнения: 10 735
Аз пък още неполучила количката съм се закахърила за друго  Joy
Какви чанти ползвате при колички тип *чадърче*? Има ли някакви специални?

# 715
  • Мнения: 8 997
Ползвам раничката от 5 лв от декатлон. Имам и разни чанти, но раничката ми е най-лек и удобна,а и не пречи да сгъвам количката заедно с нея.

# 716
  • Мнения: 10 735
Алина, четох в някакво ревю за Чико Лайтуей, че пазарската мрежичка ставала и на раница?  Thinking
Видя ми се странно това. Вярно ли е?

# 717
  • Мнения: 8 997
Не на всички модели. Различни са, чувалите също са различни.

# 718
  • Мнения: 13
Здравейте!

Чакаме бебе през май и сме се ориентирали към Stokke Crusi, Stokke Trailz и Mutsy IGO.
Живеем в Яворов, София. Съответно павета, лоши тротоари, подлези до Борисовата. Имаме и голямо куче, което извеждаме сред природата (оф-роуд), но реално най-често ще се ползва от мен в града и парка. Някой може ли да ми даде информация за предимства и недостатъци на изброените колички.

В магазина ни се стори, че Trailz може да е малко неудобна за града.

Добра идея ли е да се търсят 2-ра ръка?

По спомен в магазина ми казаха, че зимният кош на Крузи може да се ползва от 0-6 като столче за кола, което ми се видя странно, а и в сайта на Stokke пише, че все пак е нужно закупуването на отделно такова.

Кой багажник е най-голям?

Всяка информация би ни била полезна!

Благодаря предварително!!!

Краси

Здравейте!

Благодаря на всички, които ми отговориха на въпроса за Стоке и Мутси, а именно дали се продават някъде и 2та бранда. Накратко отговорът е не. Тоест няма възможност за сравнение на живо на двете колички.
Имах и по-ранен пост, който май не се забеляза. Та ако някой има отговор на въпросите в цитирания пост, ще съм ужасно благодарна!

Имам и нов. Малки ли са кошовете на изброените горе колички? Със съпруга ми сме едри хора (той 185, аз 177). Бебо се очертава също да е висок и едър по последни данни. Притеснявам се да не би кошовете да му отеснеят много бързо.

Някъде четох, че зимният кош на Crusi е по-широк от Xplory. Но не пише нищо сравнено с Nomad.

Благодаря още веднъж!

# 719
  • София
  • Мнения: 2 734
Здравейте!

Чакаме бебе през май и сме се ориентирали към Stokke Crusi, Stokke Trailz и Mutsy IGO.
Живеем в Яворов, София. Съответно павета, лоши тротоари, подлези до Борисовата. Имаме и голямо куче, което извеждаме сред природата (оф-роуд), но реално най-често ще се ползва от мен в града и парка. Някой може ли да ми даде информация за предимства и недостатъци на изброените колички.

В магазина ни се стори, че Trailz може да е малко неудобна за града.

Добра идея ли е да се търсят 2-ра ръка?

По спомен в магазина ми казаха, че зимният кош на Крузи може да се ползва от 0-6 като столче за кола, което ми се видя странно, а и в сайта на Stokke пише, че все пак е нужно закупуването на отделно такова.

Кой багажник е най-голям?

Всяка информация би ни била полезна!

Благодаря предварително!!!

Краси

Здравейте!

Благодаря на всички, които ми отговориха на въпроса за Стоке и Мутси, а именно дали се продават някъде и 2та бранда. Накратко отговорът е не. Тоест няма възможност за сравнение на живо на двете колички.
Имах и по-ранен пост, който май не се забеляза. Та ако някой има отговор на въпросите в цитирания пост, ще съм ужасно благодарна!

Имам и нов. Малки ли са кошовете на изброените горе колички? Със съпруга ми сме едри хора (той 185, аз 177). Бебо се очертава също да е висок и едър по последни данни. Притеснявам се да не би кошовете да му отеснеят много бързо.

Някъде четох, че зимният кош на Crusi е по-широк от Xplory. Но не пише нищо сравнено с Nomad.

Благодаря още веднъж!

Здравей,
аз имам Крузи, което от миналата седмица вече е в експлоатация и мога да кажа, че се справя добре в сегашната ситуация навън- сняг, преспи, киша и т.н. В момента вече не се предлагат двата различни модела- Крузи и Трейлз, а една рама, на която си избираш вида гуми- непомпащи и по- компактни или помпащи големи. Съответно багажникът е един и същ. Преди, когато рамите на двата модела бяха различни, имаше разлики в дръжките и лека разлика в багажниците, която според мен е по- скоро козметична и няма отношение към това колко обем събира багажникът.
Моята рама е предишното Крузи, предпочетох я пред Трейлз заради непомпащите гуми, защото придават по- елегантен и "градски" вид на количката, освен това помпащите винаги има вероятност да се спукат, което ако се случи докато си на разходка е доста неприятно. '
Категорично зимният кош не може да се ползва като столче за кола!
За Мутси не мога да кажа нищо, нямам наблюдения върху марката.

Общи условия

Активация на акаунт