Kак да науча бебе на 3 месеца на залъгалка?

  • 4 409
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, извинявам се ако съм нарушила някои от правилата, но бих искала да попитам как да науча 3 месечно бебе на залъгалка? От две седмици явно я мъчат венците и постоянно си смуче пръстите, когато е будна постоянно плаче, иска да е почти постоянно на гърдата и не знам какво да правя,а за разходка в будно състояние да не става дума. Моля ви дайте някакъв съвет!

# 1
  • Мнения: 6 627
по-добре ѝ вземи от чесалките за зъби, има всякакви размери и видове, има и такива с гел, които се пъхат в хладилника и след като се охладят, се дават на детето. ако не се е научила на залъгалка, по-добре недей, много деца после трудно се разделят с тях.  Peace

# 2
  • Мнения: 46 641
Ако отказва не мисля, че има как да я научиш...
Предлагай я, ако не ще, не насилвай. И не прави грешката да мажеш с нещо сладко. Вредно е!

# 3
  • Мнения: 2 718
не е ли малко мъничка за зъбчета- на няма и три месеца? Провери ли за други причини за неспокойството- например може кърмата да е намаляла или да е влошила качеството си и да й е недостатъчна? Прави ли пробно кърмене с претегляне?

# 4
  • Мнения: 6
Не мисля да е от кърмата, тъй като преди 6 дни навърши три месеца, ходихме за теглене и беше наддала 1,300 за един месец. И доктора ми каза,че това неспокойство може да е от зъбчетата. Не знам и аз мисля, че е твърде рано, но гледам горните венци са малко побелели и постоянно си смуче ръчичките и дори почти не спи постоянно е неспокойна!

# 5
  • Мнения: 2 718
горката бебка... наистина напоследък подраняват със зъбчетата.

# 6
  • Мнения: 6
Даа Sad пробвахме и с чесалка за зъбчета, но и от това не беше много впечатлена затова и аз не знам вече какво да направя!  Cry

Последна редакция: чт, 29 сеп 2016, 19:23 от adelina_boyanova

# 7
  • Мнения: 10 758
Аз положих и продължавам да полагам неимоверни усилия да приуча моя син на залъгалка.
Не, не и не. Не я иска и това е! Какви ли не по форма залъгалки не купих, не се получава при нас.
За зъбките - днес една мама ми каза, че на сина й на два месеца и половина вече са тръгнали две зъбчета.

# 8
  • Мнения: 6
И ние така взехме 5 различни залъгалки по форми и размери. Но никоя не я хареса направо и се повдига от тях!

# 9
  • Мнения: 2 515
От една страна е хубаво, че не искат биберон, ако знаете колко трудно отказах дъщеря ми от него, не можеше да заспива без това проклето нещо в устата, а вече си имаше всички 20 броя налице.. А ползвате ли гелчета за зъбките? Аз мажех с Калгел преди сън в най-критичните моменти и вършеше чудесна работа.

# 10
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 689
Радвайте се,че не искат залъгалки.По късно трудно се отказват.Иначе може и да са зъби.На някои деца рано излизат.Гелчета има както и хомеопатични лекарства.Забравих как се казваха.При моето нямаше особен успех с тях,но на него и първото зъбче се показа чак на година и почти месец.До три години никнеха.Може и това да има значение. newsm78

# 11
  • Мнения: 6
Не, не сме пробвали гелчета все още, но ще пробвам и с това, надявам се да има ефект ✌

# 12
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 689
Забравих да кажа,че моето беше с биберон.Трудно го отказа след това.Не му помагаше определено.Не мисля,че болка от никнещ зъб ще мине със залъгалка.Вас примерно,ако ви боли и пъхнете в устат биба ще мине ли? Laughing При едни деца излизат бавно и болезнено,на други родителите дори не разбират.Не възлагайте големи надежди и на гелчетата.Те действат охлаждащо.Лично изпробвано.Това им действие е краткотрайно.После пак си я има болката.Гризалки също няма да облекчат болката.Те са само,за да се чешат.Отчайвам ви много,но факт е,че докато не избият ще има трудни моменти както за вас така и за децата.Личен опит.Нямах късмета да не разбера кога излиза поредният зъб.Денем беше поносимо.Нощем съм ставала по 123658 пъти.Минава само търпение. Hug Hug

# 13
  • Мнения: 30 068
Не, не сме пробвали гелчета все още, но ще пробвам и с това, надявам се да има ефект ✌

Има едно - Дологел, но не знам дали е подходящо за толкова малко бебе.
Моят син признаваше само залъгалките на Авент. Бях му купила едни други - много хубави, с анатомична форма и т.н. екстри, но само и единствено Авент. Много бебета ги предпочитат.
Някои майки не препоръчват залъгалката, но аз съм много доволна. Успокояват бебето, не стои прекалено дълго на гърда, чеше си зъбите.

# 14
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 447
Гушкане, кърмене, масажчета с пръст на венеца и търпение... Peace

Общи условия

Активация на акаунт