Девети клас 2016/17 - тема 76

  • 77 442
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 6 321
На детето входните минаха, без химията.
Засега са им върнали само по физика и там има 6.
Със смесени чувства чака резултатите по математика и история. По история на другата група било по-лесно. Само по география е спокойна. 
Днес започнаха с корейския.  Crazy Показва ми буквите, които са взели, издава някакви звуци.  Crazy Учителката им е корейка и знае български, но звукът "Ц" ѝ се опира.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 611
Моят се "оплака" , че входните по физика и история били "обидно лесни"  ooooh! По мат. е направил глупава грешка на една задача и се ядосва, а по БЕЛ днес въпросите били с повече от един верен отговор и няма никаква идея какво да очаква  newsm78

# 32
  • Варна
  • Мнения: 6 321
Попълвах вчера декларация, че съм съгласна детето да участва в анонимна анкета на тема"Насилието между учениците в училище".
То според мен няма нужда от декларация на такава тема. Нека ги питат децата.
Засега нямам притеснения-класът е добър. И моята не се сеща за акт на насилие между ученици в тяхното училище.

# 33
  • София
  • Мнения: 11 998
А моят дзвер е болен, днес и утре пропуска училище Sad
Така става, когато се ходи леко облечен в това променливо време.

# 34
  • Мнения: 642
А моят дзвер е болен, днес и утре пропуска училище Sad
Така става, когато се ходи леко облечен в това променливо време.

Да оздравява бързо момчето. И моят син по къси панталони до онзи ден ходеше на училище, ама кой да чуе като говоря. Минаха някакви контролни,не се оплака да са били кой знае колко трудни. Резултат още нямаме. Днес много потискащо времето при нас. "Вече свърши хубавото време. И навън вали, и навън валиии"...

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 9 715
При нас поне слънцето се показва, но сутрин и вечер си е студено.
Вчера мина първата родителска среща за годината. Голяма хвалба падна на класа като цяло. Чак и учителят по БЕЛ, с когото никак не се разбират, каза, че са с най-добри входни нива. Класната още от вратата ни благодари, че сме имали такива хубави деца.  Laughing Учителката по физика грееше, толкова била щастлива да работи с класа. /Моят дзвер едва докопа 4 миналата година, издънката на групата  ooooh! /. Абе чудесия. Такова нещо не ми се беше случвало на родителска среща.
Аз чак се замислих дали не съм объркала класната стая, че то моето не е от най-ученолюбивите.
Ама не бях, моята е в списъка.  Mr. Green
Сподели с една приятелка от стария клас, че са ги хвалили, и онова дете й каза: Лошо, сега очакванията ще са по-големи.  Laughing
Та нищо ново откъм изисквания няма, те си познават учителите от миналата година. Повечето де. Господинът по АЕ е нов, симпатяга отвсякъде. И психоложката изглежда супер. Дзверо каза, че много я харесва /след два часа при нея/. Та така. Чакаме резултатите от входните.

# 36
  • София
  • Мнения: 39 785
Сподели с една приятелка от стария клас, че са ги хвалили, и онова дете й каза: Лошо, сега очакванията ще са по-големи.  Laughing
Навремето и при нас беше така. "Щом "А" клас не знае - ще го предавам наново".

Никакви входни не съм виждала все още.
Мисля че трябва да я запиша на уроци по немски. Да ми препоръчате школа?!

# 37
  • Мнения: 1 269
И при нас ги похвалиха, но те повечето учители не ги познават, та хвалбите според мен касаят основно дисциплината.
Утре, ще обиколя да взема и останалите сборници и учебници, че тази година напълно съм го зарязала човека Simple Smile

# 38
  • Мнения: 10
Здравейте! Някой да Знае нещо повече за приема/преместването в езикова гимназия след 8клас? Много ще ми помогнете. Уча в 31СУЧЕМ ИЕ/АЕ. Учим по системата на испанската само, че имаме 3часа по-малко испански от тях. Искам в края на 8ми клас да се преместя в езиковата гимназия, също ако можете да ми препоръчате курсове по испански, ще съм ви изключително благодарна. Мислех да се запиша в Леника или в лингваклас. Поздрави!:)

# 39
  • София
  • Мнения: 11 998
Здравейте! Някой да Знае нещо повече за приема/преместването в езикова гимназия след 8клас? Много ще ми помогнете. Уча в 31СУЧЕМ ИЕ/АЕ. Учим по системата на испанската само, че имаме 3часа по-малко испански от тях. Искам в края на 8ми клас да се преместя в езиковата гимназия, също ако можете да ми препоръчате курсове по испански, ще съм ви изключително благодарна. Мислех да се запиша в Леника или в лингваклас. Поздрави!:)

Държи се изпит по испански, ако има свободни места.
Тази година има ново момиче в класа на сина ми, кандидатствало е с изпит по испански. Мястото бе освободено от друго момиче, което емигрира със семейството си.

За да бъдат запазени квотите, ако момче е освободило място, се обявява прием за момче. Същото и с момичетата.

Нямам представа кога обявяват свободните места, но на сайта на гимназията редовно се публикуват съобщения.

# 40
  • Мнения: 10
Благодаря ви за информацията и бързият отговор! Simple Smile
Притеснявам се, защото не знам какво съдържа изпитът като материал и дали ще има свободни места. Иначе научаването на езика не смятам за проблем, уча го от 5ти клас в 129оу, което е в сградата на испанската. Днес се обадих в гимназията и ми казаха, че ако се обяват свободни места и подам документите си ще ми бъде даден конспект с това, което трябва да знам и което ще се дадете на изпита.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 6 321
Хайде с още едно входно сме наясно.  Grinning БЕЛ. Девойката имала 6 и 5. Учителят им дава шанс-ако искат, да им се пише само по-високата оценка. Моята си ги поискала и двете.
От утре започва курсът по немски.  Crazy Засега смята това да е с немския, тази година, завинаги. Laughing Има се предвид странично обучение. Почти бях сигурна, че ще откаже, обаче започва.
Не знам за по-натам какъв акъл ще ѝ дойде. Че и още езици чакат.  Laughing

# 42
  • Варна
  • Мнения: 6 321
Изненадваща 5-ца от входното по география. Девойката е бясна. И сега са клетви от типа"аз ще им покажа пък"  Laughing Да видим!
Ходим по зъболекари за почистване на зъбен камък и един кариес, ще я водим и на очен лекар за коригиране на диоптъра-на прегледа при ЛЛ не разпозна ни една цифра или буква с едното око. Личният лекар препоръча упражненията на Норбеков, но аз нещо съм скептична засега.
Рождени дни, сипове, театри, курс по немски(първи урок-неуспешен-девойката не разбрала, че се провежда във Втори корпус на ИУ и в събота чакали с баща ѝ един час залудо), уроци по математика(тях ги отложихме, че няма време).

Днес се прибра чисто мокра в най-големия дъжд. Сутринта решила, че няма място в раницата за чадър.  Confused

# 43
  • Мнения: 642
За чадъра - и при нас така. Човекът бил на курс по език(учебник, учебна тетрадка и друга тетрадка).След това всичко за училище + гуменки и къси панталонки за физическо. Е нямал къде да го сложи и тоз чадър. Раницата е на път да се скъса, а е купена преди по-малко то година. И вашите ли деца си носят всичко за училище? Тук гледам в едно у-ще с по една тетрадка ходят децата. А учебници въобще рядко някой си купува.Вярно че е професионала гимназия, но и те средно образование учат все пак.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 3 742
И раницата на сина ми се пръска по шевовете. Носи учебници и по няколко тетрадки на предмет. Също така в дните, когато е на тренировка допълнително няколко тениски, къси гащи и маратонки, ако тръгне с кецове, например.
Понякога сутрин засичам ученици от някои гимназии, които носят тетрадките си в единия ръкав на якето(вижда се защото е издуто), а в другия крият цигарите. Разполагат се на пейките пред блока зад училището, защото там са далече от даскалския поглед, не че им пука, и до обяд играят карти и пият кафе  #Crazy ooooh!. Тези ми е интересно как си оправдават отсъствията!?

Общи условия

Активация на акаунт