Суха целина - какво да сготвя с нея?

  • 2 273
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 384
Здравейте!
Имам 5 кг целина изсушена на кубчета.
какво да сготвя с нея  Rolling Eyes

За супи и телешко варено ясно. Иска ми се нещо с по-голямо количество от нея  Blush

# 1
  • Мнения: X
Здравейте!
Имам 5 кг целина изсушена на кубчета.
какво да сготвя с нея  Rolling Eyes

За супи и телешко варено ясно. Иска ми се нещо с по-голямо количество от нея  Blush
Хм, интересно... И ГугълЯ не дава много информация за сушена целина. Предполагам, че става въпрос за корен/глава. Аз бих пробвала крем супа от накисната и сварени две-три шепи кубчета целина и картофи, течна сметана, прясно мляко и индийско орехче. Бих ги сложила в гратен с картофи и/или карфиол. Може да се добавят пасирани в картофено пюре - върви към печено крехко телешко или свинско с тъмен сос и тъмна бира. Целината се съчетава много добре с пащърнак, жълта ряпа, карфиол, картофи, сметана и индийско орехче.

Все пак зависи до каква степен омекват кубчетата след накисване или варене. Ако се държат прилично, нямаш никакъв проблем да ги използваш в почти всички рецепти. Целината като зеленчук е популярна в английската кухня - потърси идеи в сайта на Good Food, българския или английския вариант.

# 2
  • Мнения: 10 384
Смятам да импровизирам кюфтета, да видим Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 034
Как я изсушихте?

# 4
  • Мнения: 10 384
Не съм.. фабрично е така Simple Smile .. от Италия

# 5
  • Мнения: 445
Направи си пюре от моркови, праз, тиквички и целина.
Задушава се нарязания праз с лъжица зехтин, добавя се моркова и нарязаната тиквичка. Когато поомекнат, се поръсват и кубчетата целина. Добавя се вода и се разбъркай. Вари се около 30 мин, до готовност на зеленчуците.
Овкусява се и се пасира.

Общи условия

Активация на акаунт