Ин витро в Истанбул- тема 19

  • 93 372
  • 694
  •   1
Отговори
# 135
  • Ruse
  • Мнения: 111
В Турция изписват овитрел,  а него го има в Русе но срещу заявка и е доста по скъп към 60лв.
кристи0109 на мен точно от Турция ми изписват Прегнил,в Румъния го намерихме но е доста скъп та затова исках да разбера дали има в Турция да знам дали го има че да си го поръчвам оттам да ми го вземат.Благодаря за споделеното мнение.

# 136
  • Мнения: 13
момичета знаете ли коя е тази болница която е затворила в Турция за ин витро процедури в Здравей България Генка Шекерова го каза и много момичета които е трябвало да си направят опитите сега са наникъде

# 137
  • София
  • Мнения: 613
Това е една клиника близо до Таксим, обаче не се сещам за името в момента.

# 138
  • Мнения: 24
Здравейте момичета,ние на 10.10 бяхме на първичен преглед в Мемориал-с мъжки фактор сме и съвсем честно почти нищо не разбрах от прегледа... утре сме отново там за цветна снимка в Echomar ,която както разбрах от вас е 500 тл. не разбрах там поне говорят ли английски и ако не как ще се разберем?Севда ни спомена за генетично изследване на съпруга ми,но нищо не поясни(тя ни го назначи) ако някой е правил би ли споделил и дали в мемориал не правят такова? Другото,което ме изненада беше,че искат да започнем стимулация на следващият ми цикъл,който се пада сега 31.10 - преди това не е ли нужно проследяване на овулация поне,защото дори не ме попитаха дали имам или дали съм следила нещо?Голяма каша ...

# 139
  • Мнения: 119
За съжаление в Ехомар не говорят английски. Ако от болницата са ви пратили за цветна снимка би трябвало да са ви.дали един талон, на който пише HSG,ако ли пък не кажете това на регистратурата, ще ви разберат. Преди процедурата ще ви зададат няколко стандартни въпроса на английски, но всъщност момичето, което ги задава не говори английски. Поне не може да обясни когато я питаш нещо, при мен беше така😀. Ние направихме цитогенетични изследвания и двамата, но ни ги назначи д-т Тургут, направихме ги в Мемориал. Може би.са ви предложили да стартирате стимулация предвид на това, че сте с мъжки фактор, нямам представа. Аз предварително се бях обадила на Севда кога ще съм в Истанбул за цветна снимка, тя ни запази час за коментар в същия ден и тогава уточниха кога можем да започнем и защо ни предлагат точно IMSI.Ако можеш направи и ти така. Успех🤗

# 140
  • Мнения: 24
Не ни дадоха талонче,Севда каза да отидем без час,нямало да чакаме много,но в предвид това,че никой не говори английски и български е много трудно(поне на нас)...а относно защо ИМСИ др Тургут ни обясни миналата седмица..благодаря за отговора,утре след снимката ще пиша как е минало Simple Smile

# 141
  • Мнения: 361
Не ни дадоха талонче,Севда каза да отидем без час,нямало да чакаме много,но в предвид това,че никой не говори английски и български е много трудно(поне на нас)...а относно защо ИМСИ др Тургут ни обясни миналата седмица..благодаря за отговора,утре след снимката ще пиша как е минало Simple Smile
Ако можете се върнете при Севда да ви даде такъв лист,по-лесно ще ви разберат в Ехомар.Иначе има едно момиче,което говори много добре английски език,но май не винаги е там.
А това момиче,което задава въпросчетата и те подготвя за снимката, не отдели очи от моя мъж,гледаше го и му се усмихваше. Има късмет,че не обръщам внимание на такива като тях Simple Smile

# 142
  • Мнения: 119
Не ни дадоха талонче,Севда каза да отидем без час,нямало да чакаме много,но в предвид това,че никой не говори английски и български е много трудно(поне на нас)...а относно защо ИМСИ др Тургут ни обясни миналата седмица..благодаря за отговора,утре след снимката ще пиша как е минало Simple Smile




Не е фатално, ще се справите и без език. Вълшебната дума е HSG😀. Ако и на вас са предложили ИМСИ, това означава, че няма сперматозоиди с нормална морфология, които да оплодят спонтанно яйцеклетката и може би затова не са се заинтересували дали имаш овулация или не пък и по нататък винаги може да зададеш въпросите, които те притесняват. Успех отново😀

# 143
  • Мнения: 24
Благодаря Ви момичета Simple Smile да имаме проблем с морфологията и подвижността е много зле-... въпреки това засега сме положително настроени -като за първи опит ...

# 144
  • Мнения: 148
Момичета има ли някоя от тук с микороаденомон на хипофизата и да е забременяла.

# 145
  • Мнения: 9
Момичета има ли някоя от тук с микороаденомон на хипофизата и да е забременяла.

Аз съм с микроаденом на хипофизата 3 мм.
но все още не съм забременявала. Пия достинекс.

# 146
  • Мнения: 395
Здравейте момичета! Днес ми е 13 ден след лапароскопия+ хистероскопия в Мемориал. Това което ме притеснява, че от сутринта имам болки ниско долу като бодежи в матката. Болки пак като силно пробождане при ходене по малка и голяма нужда! Нямам течение или някаква неприятна миризма която да говори за възпитание. Отделно при натиск с ръка върху корема и по ниско към яйчниците ме боли. Боли и при сядане! Притеснена съм дали е нормално. Писах на Севда и тя ми отговори, че болката била нормално състояние на организма и да пия обезболяващи 3*1 на ден ама ми се струва несериозно! Вие какво ще кажете?

# 147
  • Мнения: 361
Здравейте момичета! Днес ми е 13 ден след лапароскопия+ хистероскопия в Мемориал. Това което ме притеснява, че от сутринта имам болки ниско долу като бодежи в матката. Болки пак като силно пробождане при ходене по малка и голяма нужда! Нямам течение или някаква неприятна миризма която да говори за възпитание. Отделно при натиск с ръка върху корема и по ниско към яйчниците ме боли. Боли и при сядане! Притеснена съм дали е нормално. Писах на Севда и тя ми отговори, че болката била нормално състояние на организма и да пия обезболяващи 3*1 на ден ама ми се струва несериозно! Вие какво ще кажете?
Пихте ли антибиотик ? Аз имах и изписано обезболяващо от доктор Емре. Ако искате мога да ви кажа името.
Защо не пишете емаил на доктора?

# 148
  • Мнения: 395
Да пих антибиотик и обезболяващи. Всичко беше наред.Една седмица съм нямала никакви оплаквания и болежи. Напротив чувствах се страхотно и напълно възтановена....до днес сутринта. Просто силни бодежи най-вече като ходя до тоалетна 😳Мислим да започнем стимулация ако всичко е наред и затова се притеснямам сега дали е нормално това...  😢

# 149
  • Мнения: 361
Да пих антибиотик и обезболяващи. Всичко беше наред.Една седмица съм нямала никакви оплаквания и болежи. Напротив чувствах се страхотно и напълно възтановена....до днес сутринта. Просто силни бодежи най-вече като ходя до тоалетна 😳Мислим да започнем стимулация ако всичко е наред и затова се притеснямам сега дали е нормално това...  😢
Пешете на доктора.Той отговаря вечер в повечето случаи.

Общи условия

Активация на акаунт