Колики?!?

  • 19 227
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 30 142
"Lefax" продават ли се в аптеките в БГ?

# 16
  • Мнения: 443
Преди 10 месеца ги нямаше,  сега не знам, има обяви в нета, продават лефакс, но не бих се доверила така.  Лефакс има в Германия, Холандия, Австрия и незнам къде още..
Много майки казват, че oсновната съставка на Инфакол и Еспумизан е една и съща (за другите лекарства не знам) и би трябвало да действат по един и същи начин,  но aз не съм обръщала внимание.

# 17
  • София
  • Мнения: 30 142
Преди 10 месеца ги нямаше,  сега не знам, има обяви в нета, продават лефакс, но не бих се доверила така.  Лефакс има в Германия, Холандия, Австрия и незнам къде още..
Много майки казват, че oсновната съставка на Инфакол и Еспумизан е една и съща (за другите лекарства не знам) и би трябвало да действат по един и същи начин,  но aз не съм обръщала внимание.
Мерси! Peace Ако се наложи, ще поръчам от Германия.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 114
Преди 10 месеца ги нямаше,  сега не знам, има обяви в нета, продават лефакс, но не бих се доверила така.  Лефакс има в Германия, Холандия, Австрия и незнам къде още..
Много майки казват, че oсновната съставка на Инфакол и Еспумизан е една и съща (за другите лекарства не знам) и би трябвало да действат по един и същи начин,  но aз не съм обръщала внимание.
Мерси! Peace Ако се наложи, ще поръчам от Германия.

Да, наистина основаната съставка е еднква, а именно симетикон. Той се съдържа в Еспумизан и Сан Симплекс, които са в пъти по евтини. Аз лично изпробвах какво ли не: лефакс, лефаксин, щатски сироп (хомеопатия),но Еспумизан L ни помогна бай много. А и не тежи на бюджета. Сещам се също така за биогая.

# 19
  • Мнения: 443
Преди 10 месеца ги нямаше,  сега не знам, има обяви в нета, продават лефакс, но не бих се доверила така.  Лефакс има в Германия, Холандия, Австрия и незнам къде още..
Много майки казват, че oсновната съставка на Инфакол и Еспумизан е една и съща (за другите лекарства не знам) и би трябвало да действат по един и същи начин,  но aз не съм обръщала внимание.
Мерси! Peace Ако се наложи, ще поръчам от Германия.

 Няма защо, дано ви помогнат.  Всяко детенце е индивидуално,  може и други да го успокояват. Дано намерите най доброто решение за вас!  Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 30 142
Скрит текст:
Преди 10 месеца ги нямаше,  сега не знам, има обяви в нета, продават лефакс, но не бих се доверила така.  Лефакс има в Германия, Холандия, Австрия и незнам къде още..
Много майки казват, че oсновната съставка на Инфакол и Еспумизан е една и съща (за другите лекарства не знам) и би трябвало да действат по един и същи начин,  но aз не съм обръщала внимание.
Мерси! Peace Ако се наложи, ще поръчам от Германия.
Няма защо, дано ви помогнат.  Всяко детенце е индивидуално,  може и други да го успокояват. Дано намерите най доброто решение за вас!  Wink
Да, всяко дете е индивидуално. С големия ми син бях много доволна от "Колийф", много помагаха. Сега нещо не виждам резултат, но ще упорствам още малко и после ще пробвам други капки.

# 21
  • Мнения: 443
Скрит текст:
Преди 10 месеца ги нямаше,  сега не знам, има обяви в нета, продават лефакс, но не бих се доверила така.  Лефакс има в Германия, Холандия, Австрия и незнам къде още..
Много майки казват, че oсновната съставка на Инфакол и Еспумизан е една и съща (за другите лекарства не знам) и би трябвало да действат по един и същи начин,  но aз не съм обръщала внимание.
Мерси! Peace Ако се наложи, ще поръчам от Германия.
Няма защо, дано ви помогнат.  Всяко детенце е индивидуално,  може и други да го успокояват. Дано намерите най доброто решение за вас!  Wink
Да, всяко дете е индивидуално. С големия ми син бях много доволна от "Колийф", много помагаха. Сега нещо не виждам резултат, но ще упорствам още малко и после ще пробвам други капки.

Стискам палци, дано намериш най- доброто за твоето бебче. Между дргото Еспумизан комфорт не бяха лоши, ползвала съм и тях. Може би след Лефакса, те са следващите, които ми харесаха.

# 22
  • Мнения: 10
Някой ползвал ли е капките на ABO koliken??? Дали причиняват запек?

# 23
  • Мнения: 3
Някой ползвал ли е капките на ABO koliken??? Дали причиняват запек?

Здравейте, и мен живо ме интересува това.

Също така как е правилно да се дават капките, след като детето се кърми?
Да се капе в устата, лъжичка или да се прави/изцеди малко кърма/АМ за да се приемат капките?

# 24
  • Мнения: 67
Някой ползвал ли е капките на ABO koliken??? Дали причиняват запек?

Здравейте, и мен живо ме интересува това.

Също така как е правилно да се дават капките, след като детето се кърми?
Да се капе в устата, лъжичка или да се прави/изцеди малко кърма/АМ за да се приемат капките?
Аз ги ползвал. изцеждам малко кърма и слагам 5 капки ( педиатърката ни определи количхеството и ми каза да е с кърма) и му ги даввм 10-тина минути преди кърмене, тъй като ако е след - може да върне и все едно не съм му давала.

# 25
  • София
  • Мнения: 30 142
И има ли ефект? Аз давам "Колийф", но ще ги сменям с "Лефакс". Да видим.

# 26
  • Мнения: 67
И има ли ефект? Аз давам "Колийф", но ще ги сменям с "Лефакс". Да видим.
освен тях. давам и инфакол/ Бебо е  на месец и половина и за сега сме супер/

# 27
  • Мнения: 14
Лефакс, еспумизан, инфакол, чай на ХИП,  анасоново вода... нищо от това не ни помогна.
Решението дойде, когато вече ми беше писнало да го тъпча с различни лекарства и като минахме на АМ, както и 5 лв месечно чай от копър на Ганчев. Както и смених водата от бебелан на Девин с розов етикет.

# 28
  • София
  • Мнения: 30 142
Минахте от кърма на АМ и коликите спряха, така ли? Или сменихте АМ просто?

# 29
  • Мнения: 14
Минах от кърма на АМ.
Първо смесено ( като само веднъж сутрин кърмех), след което изцяло на АМ.
Една седмица давах аптамил но не му понасяше добре и започна да се запича.  Минах на фризолак ( защото е един от най - леките ).
От тогава в комбинация с чай от копър + Филипс авент,  коликите ни спряха.

Общи условия

Активация на акаунт