Westworld

  • 70 161
  • 790
  •   1
Отговори
# 15
  • ... рееща се.
  • Мнения: 615
Запис.
Когато гледах сцената с мухата, аз също я възприех като начин да ни покажат чувство за усет, дразнение, не ми беше хрумнала възможността за насилие Peace

# 16
  • Мнения: 6 493
 Тук, тук! Много хубав старт.

 За мен си беше чиста проба убийство  Mr. Green
 Непрекъснато акцентираха, че са програмирани да не проявяват насилие към живи същества, а тя не само я прогони, а с прецизността на робот я размаза. Laughing С една муха показаха "срива" в последното обновяване и зараждането на интелект. Поне аз така разбрах.

# 17
  • София
  • Мнения: 27 181
Аз тук мухата не я виждам, но и не разбирам какво искаш да кажеш.

Виж само с какъв кеф я размаза. Ако искаше да я прогони, защо просто не махна с ръка и тя ще си излети, а я уби преднамерено и чак вложи злобичка. В смисъл нарочно натъртиха върху този момент, защото искаха да видим и разберем, че централния персонаж, най-стария робот в парка и най-миличката измежду всички, всъщност има спомени и че не отговаря на 1 ия закон на роботиката  Laughing
п.п. това последното е игра на думи и в кръга на шегата де. Wink

Джо, мерси за темата.  bouquet
Пилотния епизод бе спиращ дъха. Дано, дано да развият сериала по начина по който тръгна всичко и да има колкото се може повече социология, философия, да не бъде в никакъв случай сериал за плакнене на очите и екшън клишета. Искам НФ в класическия си вид. И сериал, който да е на нивото на The Leftovers.

# 18
  • Мнения: 1 992
В спомените е ключът, насилие, точно от нея, може би, не съм убедена още. Но едно стана ясно, тя знае как ще и протече деня, знае и точно кога мухата ще кацне, за да я шляпне и убие.

# 19
  • Мнения: 9 144
Цитатите от Шекспир, които каза таткото са насочващи Simple Smile

Скрит текст:
От Хенри ІV
By most mechanical and dirty hand.
Rouse up revenge from ebon den with fell Alecto's snake,
For Doll is in. Pistol speaks nought but truth.

Алекто е богиня на отмъщението и наказва за престъпления срещу морала и срещу хората, нещо като Немезида, която наказва прегрешилите за престъпления срещу боговете.
Ако приемем, че хората са боговете в WestWorld, то роботите са еквивалент на хората.
Май нищо хубаво не ги чака боговете на роботите.  Twisted Evil


От Крал Лир
I will have such revenges on you both,
That all the world shall--I will do such things,--
What they are, yet I know not: but they shall be
The terrors of the earth.

When we are born, we cry that we are come
To this great stage of fools
: this a good block;
It were a delicate stratagem, to shoe
A troop of horse with felt: I'll put 't in proof;
And when I have stol'n upon these sons-in-law,
Then, kill, kill, kill, kill, kill, kill!



За Розите на Гъртруд Стайн не съм толкова сигурна  Grinning

Може и да изгледам серията втори път за други пропуснати дреболийки от пейзажа  Rolling Eyes

Криста,
Скрит текст:
и аз не бях сигурна затова сложих гифчетата

# 20
  • Мнения: 534
Вълшебна пилотка  Heart Eyes Дано не го разкашкат нататък в амнайсе сезона, иска ми се един единствен стегнат  сезон Thinking (не съм гледала оригиналния филм  Blush, но се изкушавам и май няма да устоя  Crazy Laughing)


Ако "Грешката е вярна"  Thinking, то интелектът, бил той и изкуствен, си е бунтовен по природа и дифолт, инак не би бил такъв въобще  newsm78


Творецът, героят на Антъни, отегчен от послушните си творения и отвратен от хората, които трябва да забавлява може чрез "бъга" да саботира... освобождава творението, дори и с риск да възстане срещу експлоататорите си/създателя си  Mr. Green Корпоративно амбициозните пък ще го саботират, предстои да видим кой ще надделее  newsm78


Бумър е публикувала, докат' си мъдря поста и съм съгласна, че има митологични препратки  Peace, но аз си мислех  Blush ... за оня оня пич, дет' му кълват дроба гаргите, щот' дал на Ората огъня, напук на фукльовците Crazy Thinking

# 21
  • Мнения: 9 144
Вълшебна пилотка  Heart Eyes Дано не го разкашкат нататък в амнайсе сезона, иска ми се един единствен стегнат  сезон Thinking (не съм гледала оригиналния филм  Blush, но се изкушавам и май няма да устоя  Crazy Laughing)

Току що го приключих, пълна загуба на 88 минути... не защото е стар, а защото са наблегнали на безсмисления екшън, само два-три повърхностни намека за морални дилеми.

Последна редакция: чт, 06 окт 2016, 20:37 от Mrs. Swift-Kloss ®

# 22
  • Мнения: 534
Благодарско  за спестеното време и разочарование  Hug  beer


Мислех си, че съм изтървала знаков, култов, концептуален и епохален филм  Blush Crazy   ooooh! hahaha Joy

# 23
  • Мнения: 14 490
Хм, т.е. и из роботската паплач израства един Прометей и открадва огъня от човеците...

# 24
  • Мнения: 9 144
Хм, т.е. и из роботската паплач израства един Прометей и открадва огъня от човеците...

Т.е. ти си ок с това хора да ходят и да убиват андроиди или да ги насилват наред за забавление  newsm78

# 25
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
И аз се записвам в темата,в началото по заглавието си мислех,че е някъв уестърн,дето се бият само ooooh!,но добре,че много хора го похвалиха Crazy

# 26
  • Мнения: 14 490
Хм, т.е. и из роботската паплач израства един Прометей и открадва огъня от човеците...

Т.е. ти си ок с това хора да ходят и да убиват андроиди или да ги насилват наред за забавление  newsm78



В интерес на истината аз гледам от съвсем друг ъгъл на нещата, но нека да видим по нататък как ще се развие действието Peace

# 27
  • ... рееща се.
  • Мнения: 615
HBO Gо за Америка са решили да пуснат втория епизод по-рано онлайн. Ако някой го намери нейде из торент пронстранството да шерва, че нямам търпение Laughing

Edit: Пуснаха го. цък

Последна редакция: пт, 07 окт 2016, 20:44 от n.y.x

# 28
  • София
  • Мнения: 27 181
простотиите на Ед Харис ми дойдоха повечко.  Sick
Цинично, брутално.
На мен темата с роботи ми е много присърце, това ми е една от любимите тематики в книгите.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 828
Непрекъснато акцентираха, че са програмирани да не проявяват насилие към живи същества, а тя не само я прогони, а с прецизността на робот я размаза. Laughing С една муха показаха "срива" в последното обновяване и зараждането на интелект. Поне аз така разбрах.

И аз така го почувствах  Peace
Не случайно Люк Хемсуърт /още не знам имената на героите/ я попита:
Някога наранявала ли си живо същество?
И тя отговори:
Не. Разбира се, че не.
А после така небрежно размаза мухата.

Отивам да гледам втора серия.

Общи условия

Активация на акаунт