Мнение за името Деймън за момче и Ребека за момиче

  • 11 655
  • 129
  •   1
Отговори
# 15
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
Деймън? Ребека?  Rolling Eyes  Не ми допадат тези имена. В съчетание с хубавата бг-фамилия Кирилов/а - никак. Въобще.

Много по-добре звучат Дамян и Радика. Примерно  Peace

# 16
  • Мнения: 4 009
Иначе - по темата - имената заедно с българско презиме и фамилия не ми харесват и ми навяват асоциации за превзетост и неудачно оригиналничене.

Абсолютно на същото мнение. Има много други варианти, които са по-добре звучащи, и не често използвани в бг...

# 17
  • София
  • Мнения: 22 965
Аз чух един баща да вика "Мьеланье, бърже да идваш, че си тръгваме"  Joy
Как ли се казва детето?
Извинете за спама, но не се сдържа.

Мелани?  Laughing

И на мен не ми допадат посочените имена,щом си живеете в България.

# 18
  • Мнения: 2 558
Деймън? Ребека?  Rolling Eyes  Не ми допадат тези имена. В съчетание с хубавата бг-фамилия Кирилов/а - никак. Въобще.

Много по-добре звучат Дамян и Радика. Примерно  Peace
 

+1  Peace

п.п. Защо нарочно се опитваме да се затрием като култура, традиции, ..... нация, народ,...  ooooh!

# 19
  • Мнения: 14 422
Деймън? Ребека?  Rolling Eyes  Не ми допадат тези имена. В съчетание с хубавата бг-фамилия Кирилов/а - никак. Въобще.

Много по-добре звучат Дамян и Радика. Примерно  Peace
+1
Определено много хубави предложения!

# 20
  • София
  • Мнения: 22 965
На мен Радика изобщо не ми харесва,предпочитам Радина.

# 21
  • Мнения: 5 958
Авторке, Деймън Кирилов ти звучи ОК ли? Кажи, че се шегуваш, моля те  ooooh!

# 22
  • София
  • Мнения: 3 951
Деймън и Ребека... вдъхновени от "Дневниците на вампира"?  Laughing

Звучат ужасно, там може и да са си нормални, но тук не се връзват с нищо.

# 23
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Деймън ми звучи ужасно.А и да му викаш на галено Деми не е добра идея.Много е женствено.По-добре Дамян.
Ребека -не е толкова лошо.

# 24
  • Мнения: 3 126
Деймън Кирилов или Ребека Кирилова мисля че допада нз отстрани

Точно като Стенли Демирев   Mr. Green познавам такова дете

# 25
  • Мнения: 3 946
Деймън Салваторе и Ребека Майкълсън. Някой май е гледал "Дневниците на вамприва" повечко  Laughing Laughing

# 26
  • Мнения: 7 006
честно казано , аз съм привърженик на БГ имена , Деймън ми звучи като демон.
А защо си се насочила към такива ? Не живеете в БГ ?

И на мен така.

Дамян/а ми харесва много повече.
А като чуя "Ребека" и си представям дърта кльощава еврейка да си брои жълтиците.. Crazy

За мен  Райна е много хубаво име.Идва от корена РА.Райчо,Райо,Рая,които са еквивалент на Еньо,Енчо,Енки,Еа..
И двата варианта са много древни и със значение Слънце.
Коренът РА откриваме и в Амон-Ра и в ТангРа,които са слънчеви богове
А старите българи са наричали Слънцето - Еньо и Енчо или Райко,Райо
От там е и детската псеничка Ринги-Ринги-Рае,на мен ми се играе..Което буквално значи "Слънцето-Слънцето-свети"


# 27
  • Мнения: 457
Ребека си е супер, Радика ми звучи като някаква билка, която не мога да определя, но не бих си нарекла никога така детето  Crazy Аз съм фен на всякакви небългарски имена и не ми пука как звучат в комплект с фамилия. И български харесвам, но и другите ме кефят.

# 28
  • Мнения: 7 006
Ребека си е супер, Радика ми звучи като някаква билка, която не мога да определя, но не бих си нарекла никога така детето  Crazy Аз съм фен на всякакви небългарски имена и не ми пука как звучат в комплект с фамилия. И български харесвам, но и другите ме кефят.
Е,че Радика си е точно билка де..

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 327
Не ми харесва Деймън с българска фамилия, още по-малко ми допада галеното Деми. Много е женствено.
Към Ребека съм неутрална, малко твърдо и грубо звучи, но както и да е. Беки на галено въобще не ми допада.

Общи условия

Активация на акаунт