Пиете ли чай?

  • 11 593
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 38 520
Нещо съм зарязала зеления и черния чай.
Иначе пия разни плодови и билкови.
Пия ги за кеф, да се стопля.

# 16
  • Мнения: 1 790
Пия чай целогодишно по няколко пъти на ден - сутрин различни видове черен и зелен, през деня бял или билков, вечер - ментов. Ако усетя, че настивам, си правя чай от джинджифил. Плодовите не ми допадат особено.

# 17
  • Мнения: 54 445
Пия всеки ден.
Черен или ментов, без захар, чист. Зиме и лете, винаги. Peace
Билкови не обичам, плодови пък да не видя.
Зелен пия също, но предпочитам черен.

# 18
  • Мнения: 31 720
Пия чай зимата. Любимите са ми мента или мащерка. Понякога ги смесвам. Пия го без захар.

# 19
  • Мнения: 8 887
Не, не пия.
Дааа, има хубави видове чай и ако някой ми поднесе приготвен такъв - приемам го. Но това просто не е моята напитка. Сто пъти предпочитам само вода.
Но аз и кафе не пия.

# 20
  • Мнения: 740
А аз не пия чай точно, защото съм израснала на -30 градуса и щеш не щеш пиеш чай с литри на ден.
Предпочитах гореща вода с малко захар.  Laughing
Това ми отношение към чая се затвърди, когато на 11г. за 15 дни изпих сумай ти и турски чай..  Close
Ако не съм болна пред припадък - чая е за ароматизиране на шкафа.  hahaha
Мога да пия кафе с кофи - и на събуждане, и за приспиване.

# 21
  • Nice
  • Мнения: 946
Преди изобщо не пиех чай (освен ментов), но преди 2 години започнах да се дехидратирам редовно от непиене на вода и започнах с чая, за да съм сигурна, че приемам някакви течности. И от тогава обожавам чай.
Пия всякакъв, любими са ми зелен и бял (може с добавени аромати), също и различни сушени плодове.
Имам си магазин за чай от който се снабдявам. На поносима цена предлагат вносен качествен чай от различни краища на света. Като влезна ми се иска да изкупя всичко  Grinning Grinning

# 22
  • Мнения: 2 213
Старая се да се храня здравословно, така заобичах и чая. Peace Пия по 3 чаши на ден, рядко - 4. Предпочитам билков, понякога - зелен или от роза.
Имам леки проблеми със стомаха, затова съм ограничила кафето (1 на ден) за сметка на чая. Peace

# 23
  • Мнения: 1 463
Да, пия чай редовно, с изключение на лятото. Кафе не обичам.
Много ни хареса това лято родопския чай "Мурсалски чай". Мислим да си купим вкъщи още от него.
Иначе аз пия много билков чай с мед. През зимата е полезен за бъбреците полския хвощ. През пролетта за черния дроб пия корени от глухарче.
За менопаузата пия бял имел - растителният прогестерон. За успокоение пия дяволска уста, плодчета от глог.
За стомаха е полезен пелинът, но скоро не съм пила от него.
От чайовете на д-р Ат.Михайлов пия за отслабване и против алергии.
Бера и лете билки - жълт кантарион, мащерка, бял равнец, мента.
Брахме си през септември и плодове на чер бъз и си го правихме на сироп. Полезен е при грип.

# 24
  • Мнения: 180
Радвам се, че има любители на чая сред вас.
Благодаря за отговорите  Hug

А как го правите? Имам предвид следите ли стриктно с каква вода варите, или на каква температура? По колко слагате.....или просто както ви дойде?

# 25
  • Мнения: 54 445
Ползвам само чай с филтър.
С чешмяна вода го правя. Peace

# 26
  • Мнения: 1 239
Ползвам чешмяна вода, съотношението вода - билки спазвам ориентировъчно. И ако слагам мед, гледам да е на по-късен етап, да не е горещ чая.

# 27
  • Мнения: 5 462
Ползвам само чай с филтър.
С чешмяна вода го правя. Peace
Снимка ?Марка ?

# 28
  • Мнения: 54 445
Черен или ментов, на Българска билка.

# 29
  • Мнения: 8 163
Всеки ден, по няколко чаши. Матча, зелен, бял, плодов, билков... И само насипен или от прясно растение. Чайовете, които са в торбичка или придават на отварата вкус на хартия, или са много ситно накълцани. А аз обичам да виждам както какво ям, така и какво пия.

Предпочитаната от мен марка е Mighty Leaf. Имат голямо разнообразие от био смески.

Общи условия

Активация на акаунт