Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 4

  • 233 745
  • 738
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 152


Тутулина, изглежда разкошно. Поздравления да изпълнението и се радвам, че се е харесало.

Да почерпя по този повод с едни свински ушички на грил - http://batimiti.blogspot.bg/2016/11/blog-post_4.html


# 166
  • Мнения: 18
        Времето ме притиска, за това КОМПЛИМЕНТИ за всички вас
        неуморни и разнообразни винаги -
                labrex, sem22, Dani:), Тайна,  vanillla, Ала-Бала, 
                      ilrai78,  midkoo, Галче, Пепи, verabel


       снощи дегустация у дома на домашен суджук по рецепта на ДЗВЕРСКИя
                на мръвколюбителите препоръчвам, на на Батето благодаря!

           

    да е спорен денят ви   Laughing
   

Изглежда много вкусно. Очаквай гости  Grinning Grinning

# 167
  • Мнения: 2 152
малко вариации на тема пуешко

пуешки бутчета с картофи на фурна - много лесна рецепта







пуешко с прясно зеле и ориз - класика

# 168
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 546
Къдеееее стееее, отбора на предизвикателите?   bye

Бате, благодаря за положителната оценка.
От майстор като теб за мен значи много!  Laughing

Тая класика много се уважава у дома....особено с чаша вино!
Хайде наздраве!  Wine Glass

у дома пита със зелении и много подправки                                   тиквички подлучени

   

    кИфтаци с кайма и тиквичка                                                        и пак сладкиш със сливи

   

Галче, Пепи,  verabel нямам думи.... bouquet

да ви е хубаво днес    lovekiss

# 169
  • Мнения: 9 157
тутулинка, за такава пита със зелении  newsm78 newsm78 хващам рейса сабалем, чакай ме Simple Smile  Hug

# 170
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 546
тутулинка, за такава пита със зелении  newsm78 newsm78 хващам рейса сабалем, чакай ме Simple Smile  Hug

Пепииии, ама ако ми вържеш тенекия, мисли му, бедна ти е фантазията!  smile3503

# 171
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
labrex - никога не съм правила/яла мусака с ориз  Shocked; но ако дадеш рецептата мога и да опитам.

sem22, ето рецептата на Жоро. У нас обичаме пиле с ориз, и мусаката ни хареса. Peace

Отмъквам една принцеса, точно такива отдавна не съм правила. Heart Eyes bouquet
Извинете, че питам, но не става ли лепкав ориза като има заливка? Или само моят е так. Последният път правих дроб-сарма със хубав ориз, който нормално ми става супер, но след заливката се слепна...

# 172
  • Мнения: 11 784
Мързи ме да готвя, ама много.
Едно неснимано Руло Стефани имам. Изобщо не го любя, ама пожелаха вкъщи. Сигурно 5 години не бях правила.
И за да не е само бръщолевене, от мен Свинско с кестени и бърбън, с пюре от моркови и тиква

# 173
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
labrex - никога не съм правила/яла мусака с ориз  Shocked; но ако дадеш рецептата мога и да опитам.

sem22, ето рецептата на Жоро. У нас обичаме пиле с ориз, и мусаката ни хареса. Peace

Отмъквам една принцеса, точно такива отдавна не съм правила. Heart Eyes bouquet
Извинете, че питам, но не става ли лепкав ориза като има заливка? Или само моят е так. Последният път правих дроб-сарма със хубав ориз, който нормално ми става супер, но след заливката се слепна...

Джеронимо, не ми е като белия ориз с пиле, който правя, има го тоя момент със слепването, но нали заливката не стои отгоре като отделен пласт, а отива надолу, на на мен ми е вкусна тая мусака, народът вкъщи също я хапва и няма претенции, та.....може би въпрос на вкус, знам ли. Peace

tutulina, не знам пеп-4о, ама и на мен ми иде да прескоча, и пита със зелении, и сладкиш искам! Че като гледам и какви мезенца размахваш......... CrazyHeart Eyes bouquet

# 174
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Merelenda, мързел, не мързел, искат да ядат  ooooh! Ама, ако ти остане от рулото, прати насам, няма да го върна  Peace
Тутулинка, много неща у вас, ама това зеленкото много добре ще ми дойде!
Батето, ушичките много са ми на сърце, да знаеш  Hug

При нас:

Гъбена чорба с кладница



Пържени пресни чушки и патладжан с яйца



Салата от червено цвекло, моркови и ябълки



И много вкусна печена тиква

# 175
  • Мнения: 8 163
Много се радвам отново да видя Мидко.

Пепчо, сладкото от зелени домати и туршиите... Устата ми се напълни със слюнка.

***

Понеже на няколко места прочетох, че постното хранене било скъпо, ето питателни, засищащи манджички от евтини продукти:

Гъста крем-супа от картофи и карфиол с праз и репички. Придружена от препечени филийки библейски хляб.



Обяд за училище: макаронени изделия с домати, маслини, босилек и веган пармезан. Грозде за снак.



Два цвята зеле, карфиол, нахут, бял лук, копър, кимион на зърна, оцет



Обяд за училище: броколи, ориз с къри, варени фъстъци, червен лук и магданоз, чери домати. Мандарина за снак.



Разполовени грахчета с булгур, бял лук, копър и лют пипер

# 176
# 177
  • Мнения: 2 152
банички за закуска - имаше и със сирене и с кайма





салата картофи с пуешко - беше замислена да е и с майонеза, но ме домързя, че трудно я правя  Joy


имаше и пържен кефал


и за финал - бри, поднесено с пикантен конфитюр от червени чушки


# 178
  • Мнения: 9 157
закуската е най-важната част от началото на всеки ден  Laughing


и у нас в момента се готви за вечеря, но с патешко месо Simple Smile

tutulina, нали знаеш, че и у нас не се оплакват от натоварване  Laughing Изпуснах рейса, не ме бий, като ме видиш  Mr. Green
Фея Кръстница, така ни се хапваха туршии, че една кофичка вече замина  Blush
Merelenda, да ти имам мързела  Mr. Green
vanillla, заменям бисквитки, мръвка, каквото кажеш  Laughing не че си нямаш глигани, за цял чийзкейк  Blush Heart Eyes
ilrai78, в други случаи бих се наредила на тиквата, но миналата седмица пекох и сама си я изядох Simple Smile но на пържените чушки с яйца няма как да откажа  Heart Eyes

задушен глиган http://pep-4o.blogspot.bg/2012/01/blog-post_16.html за обяд днес



закуска пица пак пица пак http://pep-4o.blogspot.bg/2009/10/blog-post.html



и апулска фокача - през последните дни правена през ден  Laughing



и пица със сирена

# 179
  • Мнения: 1 265
               СЪРДЕЧЕН ПРИВЕТ ОТ СНЕЖНА НОРВЕГИЯ С ПОЖЕЛАНИЕ ЗА ЕДНА УСПЕШНА СЕДМИЦА  smile3525 eat

vanillla - твоята крем супа с карфиол е на дневен ред  Wink
Ала Бала - напомняш ми детството с тези скалички  Heart Eyes
Лабрекс-че - вземам си едно голяяямо парче от "македонска-та погача"  Blush
ilrai78 - добре дошла при нас  Hug bouquet
midkoo - да можеше чинийката със житце да прехвърчи???  newsm78
Галче - много апетитно изглежда вечерята ти  Shocked
пеп-4о - ти въобще не си за коментар  #2gunfire - но ще си взема от езика и тарталетите; ОХ и глиганско искам  #Crazy
Батето - Дзвер, и ти си неустоим като пеп-4о - нямам думи  Mr. Green НО сирене Бри имам - прати само коФНИтюра
tutulina - аз рейса не мога да хвана, а самолета не каца в Габрово ?! - затова моля те телепортирай ми едно парченце пита със зелении  Praynig newsm45
Джеронимо - на мен в "Мусаката на Жоро" не стана лепкав ориза - но аз ГО обръщам предварително в мазнината - сложих го тигана при лука!! По принцип винаги така правя с ориз.
Merelenda - да ти имам мързела за готвене  chef
Фея -  Hug chef bouquet
Vanja77 - можеш ли да ми кажеш как направи пелмените? Тук в руския магазин има и ми се иска ама...?!
Тайна, verabel, - очаквайте гости, може ли?  bouquet

Така, мисля че никого не пропуснах  newsm78

При нас понеже е снежно.... започнахме със зимните манджи
Кисело зеле с пилешко и пържоли в гИвеча на фурна. (зелето е по рецепта на пеп-4о) Пепи отново стана чудесно - благодарности от всички нас, че и от....комшиите  Hug Rolling Eyes


и още - пържени кюфтета


пържени тиквички - правих есента за проба консервирани тиквички на ленти; получиха се чудесни и...догодина ще са много повече бурканите #Crazy Embarassed


чийз кейк в купички - и по желание на сина без желатинов "покрив"


солени мъфини със сирене и парченца кренвирш - за закуска (и докато се усетя да снимам - бидоха опапани  Rolling Eyes)






Общи условия

Активация на акаунт