ЮНЧЕТО върти се вече, става палаво човече.

  • 29 027
  • 754
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 67
Искам да попитам дали и при вас е така-моята сладуранка си ака през ден нормално,пръцка си не мн често,храни се 5 пъти по 150 до 170 ml. Биха ни ваксина на 31.10,но и преди това забелязах, че при хранене изпива по 80-90 мл и после запачва едно гонене с биберона,рев,извиване на шпиц-дъга...и допива след час два още толкова и не мога да я разбера кога огладнява пак,защото я свикнахме да не плаче като е гладна.днес пожела вода вместо да продължи с яденето си и пи жадна,а тя до сега отказваше много много водата.започна да будува,да нервничи и да мрънка. Зъбки ли са,желание за захранване ли не знам,но е толкова нервна, че като я взема да я приспивам започва да се извива и дърпа,мрънка,удря с ръчичка и заспива мн по бавно от преди,и то само след като я оставя в кошарката й полуунесена. Не иска да спи при мен,а само в кошарката си...
1

Относно храненето и моя бебчо правеше така ядеше малко и се почваше едно мрънкане дърпане и мъки.Реших да го храня на по голям интервал вместо на три часа и половина започнах на четири часа и от тогава нямам проблем.Но и сега не всеки път изпива 150  мл по някога  пие и по 120 мл колкото иска .

# 691
  • Мнения: 13
Аз днес пробвах през 4 и повече часа и определено има промяна, детето си е весело и вечер не се превива от коремче. Ще продължавам така, пък да видим..
maginka7, с какво се къпете? и ние бяхме с обрив и тъй като нямаше признаци за абкм, се осъмних в Бочкото за пране, при вас може да е друг дразнител...та започнах активно мазане с емулиентние крем на Мустела Стелатопия (мирише малко на свинска мас, но и мас имам и тя го дразнеше, сърбеше явно..пищеше от нея)..започнах и с олиото за водата на Мустела (също за атопична кожа) и за една седмица всичко спря и се скри , сега ги ползвам при съмнение за нов обрив..

# 692
  • София
  • Мнения: 344
maksimka ние сме с дългокосместа котка. Ами ако яде косми тъкмо ще пестя от храна Simple Smile Шегата настрана, но реално освен ако не обръсна котката друго спасение няма. Аз не съю някакъв чистофалник дето всеки ден да чисти като луд, тъй че косми ще има, а бебо просто трябва да свикне с тях.
От днес ми е първи ден на диета и съм много нещастна Sad
Valq_link и нашата педиатърка вее някакви неща за количеството храна, но аз отдавна не я слушам. Детето само си показва колко иска, а родителя все пак преценява. На Тони и 180 да му дам ще ги изпие, но щом на 150 все още се засища не му предлагам повече. Не съм съгласма за НА формулите. Това са лечебни млека и се дават само при проблем, а не превантивно.

# 693
  • Мнения: 11 590
Не съм съгласма за НА формулите. Това са лечебни млека и се дават само при проблем, а не превантивно.
+1
Голямото ми дете е с АБКМ и пие ХА АМ, доста неща съм изчела по темата, не бих дала такова мляко на дете без алергия.

# 694
  • Мнения: 555
Valq_link , къпем се с А Дерма, мажех с лосиона на А Дерма ( зелената серия ), от няколко дни започнах с Биодерма да я къпя, а за мазането ни изписаха преди 3 седмици Ексципиал кидс , той е за много суха кожа но ефект нулев. Пера с Тео Бебе, сега съм взела Персил, но си мислех, че ако беше от праха за пране щеше да е по цялото тяло, а не само под брадичката.

# 695
  • Мнения: 3 213
Щом е под брадичката сигурно е от лигите или от изтичащата храна. Почиствай добре всеки път и дано бързо се оправи.

# 696
  • Мнения: 555
Благодаря за забележката, Kitty Simple Smile Въпреки, че е постоянно с лигавници, може би вратлето й се цапа. Мия го само на баня и то доста трудно, тъй като си натиска главичката.

# 697
  • Мнения: 83
Мами от Пловдив, дайте съвет. Simple Smile Утре ще направим една разходка в Пловдив, става ли в центъра за количка или да взимам кенгуруто? Забравила съм дали всичко е павета. Simple Smile

# 698
  • София
  • Мнения: 344
Мами от Пловдив, дайте съвет. Simple Smile Утре ще направим една разходка в Пловдив, става ли в центъра за количка или да взимам кенгуруто? Забравила съм дали всичко е павета. Simple Smile
По главната си е с плочки, а малките улички са с павета. Градската градина е удобна за колички. Ако ще се разхождате в Капана ще ви е по-удобно с кенгуру

# 699
  • Мнения: 22
При нас кучешките косми са навсякъде, така че съм се примирила и явно ще я караме малко като циганетата, пък те са със здрава имунна система. Прахосмукачка пускам един път в месеца, но пък през ден минавам с мопа. Дет се вика, пооблизвам Grinning За повече нямам време.
Сано не е био препарат! Био препаратите нямат аромат, най-много на лимон нещо да докарват. Сано е хипоалергичен препарат, а не био. Био препарат означава да е изцяло на растителна основа, без фосфати и аромати. Моите за пране са и на принципа на въздействието на кислорода, както при тепавицата. Дори и да остане петно като извадиш прането от пералнята (например от акото), след като седи прането на въздух и изсъхне, петното вече го няма.

Тази нощ спахме Simple Smile В два часа чак се събуди за малко сукане и заспа и после в 7 часа. Аз станах в 6 да пусна кучката при баткото, че да не скимти нещастна и самотна и откъртих още един час. Така че днес сме пълни с енергия, особено бебока Grinning
И нашата система е подобна, в 6 ставам и отварям всички врати, за да не скимти куч. Много е забавно с бебе и куче, като се заиграя с кучето, бебето почва да издава маймунски звуци Simple Smile

# 700
  • Мнения: 13
Не искам да споря за НА-то, но то също не е за алергични деца  - в него има лактоза.
То просто е по-пречистено от останалите и моето мнение (след като изживях този ад с Павчо) е, че по-добре да се започне с НА, т.е. като ще даваш изкуствено поне да е по леко за детето ако не го понесе. Пък като се види, че го приема добре да се мине на обикновените АМ. Аз лично съм доволна от НА-то, въпреки че акото ни е зелено и мирише.
Всеки си има мнение и аз не искам да ангажирам никого с него.

За ръцете бях обещала, че ще пиша -маникюристката каза, че това напукване е един път от ветровитото време, втори път от чистенето на хормоните...ще мине с времето. Каза ми да си купя някогашния Кеч балсам и да мажа по няколко пъти преди лягане (слой да попие, втори слой и така...) за петите същото..Аз снощи пробвах и тази сутрин руцете са по-добре, напуканото не жулка като шкурка Simple Smile

# 701
  • София
  • Мнения: 344
Мили мами, гладна съм, а от там и злобна Simple Smile Може да си спестите четенето на следващите редове с мрънкане Wink
Днес цял ден във ФБ попадам или на супер майки, които хем гледат бебе, хем чистят и готвят, а дори им остава време за кафе, прическа и грим. Аз се радвам ако мога да се наспя и среша Simple Smile Днес нс разходката с малкия установих, че съм с два различни чорапа Wink Явно аз нещо не се справям Sad  Как по дяволите им се получава?
Другия тип мами, на които попаднах коментираха наемането на жени за гледане на децата им и за почистване на домовете им. И аз искам, но нещо бюджета ни не е съгласен. Какво работят тези жени, за да си позволят това? Да си призная завиждам и то не благородно Simple Smile Не се оплаквам финансово, но ми се струва, че съм на светлинни години от тях.
Иначе днес с бебо направихме една дълга разходка. Следобед в кошарата така си надигна гърба, че за малко да се обърне настрани. Все още не се обръщаме, но аз не губя надежда.
Млеката НА са за деца с рефлукс и запек. Не е много хубаво да се сменя АМ. За алергии има специални АМ с козе мляко и едни много разредени.

# 702
  • Мнения: 10 759
.

Последна редакция: сб, 05 ное 2016, 10:06 от Happy Mijjj ツ

# 703
  • Мнения: 9 710
Ооо абсолютно е възможно, ако имате кротко бебе като моето.  Wink
Но няма да продължавам, за да не ви дразня.  Laughing Hug Hug Hug

# 704
  • Мнения: 2 721
Аз чистя , гледам бебо, готвя, гримирам се и си правя прическа , и съм с маникюр винаги(мразя олющени или нокти без дори прозрачен лак),  често пия кафе навън(с бебо!!) на фризьор ходя 1 път на 2 месеца някъде. Също и не излизам с раздърпани или мръсни дрехи , винаги съм спретната. Не се изтъквам в момента , но казвам , че се получава! Никой не ми е гледал и за час детето, ефинствено мъжа ми за да свърша някоя работа . Просто на някои им идва в повече умората и затова не се получава.
Не скачайте така на хората. Е аз нямам фейсбук за да следя кво става с другите, но и преди да забременея съм държала да изглеждам винаги добре без значение колко съм заета и уморена.

Общи условия

Активация на акаунт