ЮНЧЕТО върти се вече, става палаво човече.

  • 28 941
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 691
Аз заплатих 30 лв. в клиника "Ортомедика" за ехограф с направление.
Не знам какво включва прегледа по това "направление" , но ехографа се заплаща  Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 344
Прегледа е безплатен, тъй като е с направление (иначе 40лева), а ако искаш да го гледат с ехограф, което е препоръчително доплащаш 20 лева. Ние ходихме в Детско здраве на Ами Буе.

# 17
  • Мнения: 10 691
Е, то ако е без ехограф ще е егати и прегледа ... Stop Като сравняването на гънки на крачетата преди десетилетия  Simple Smile
Според мен и ехографът не трябва да се заплаща щом си с направление, но както и да е  Simple Smile

# 18
  • Русе
  • Мнения: 1 033
И при нас прегледът с направление е безплатен, ехографт се заплаща, че и е на друго място. Два часа трябва да записвам... ooooh!

# 19
  • Мнения: 9 663
То като прегледите през бременността.
Безплатно - мерене на кръвно и килограми, а след втория път ехографа се заплаща.
 Whistling
То без ехограф всички можем да се самопреглеждаме.

# 20
  • България
  • Мнения: 3 621
Ние ходихме на ортопед преди месец и нищо не съм плащала за ехограф.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 420
Прегледа е безплатен, тъй като е с направление (иначе 40лева), а ако искаш да го гледат с ехограф, което е препоръчително доплащаш 20 лева. Ние ходихме в Детско здраве на Ами Буе.
Ние бяхме с направление в 25 ДКЦ, гледаха я на ехограф и не съм дала и стотинка. Това с плащането е много странно.

# 22
  • Мнения: 555
Ние ходихме още на първия месец на ортопед във Фи Фелд. Прегледа включваше и ехограф, бяхме с направление и не сме заплащали нищо.

# 23
  • Мнения: 178
Чстита нова тема.
Имам един въпрос, гледам, че на долното венче над предните два зъба има едно малко топченце, не е част от зъбчето. Снощи на прегледа докторката й прегледа зъбките, но нищо не каза. Четох в др теми, че и др бебоци са имали такова нещо и уж не било за притеснение, но някой друг има ли такова нещо?
Уж др сряда сме на ваксина и ако още го има ще питам да обясни.

# 24
  • София
  • Мнения: 344
Ами още като записвах час ми казаха, че трябва да платя за ехографа. Явно навсякъде е различно.
Заради смешния пакет покриван от касата за наблюдение на бременността реших да си заплатя пакет за проследяване, които ми включваше всичко. В нашата прекрасна здравна система всичко е с сбъркато. Секциото ми беше безплатно, но за сметка на това плащах за избор на екип. Оедиатъра уж трябва да дойде безплатно като изпишат бебето в къщи, но машата ни струваше 40 лева. Можех и да се заям, тъй като не би следвало да се заплаща, но смее ли човек при положение, че това ще е лекаря грижещ се за детето ми.
Да ви попитам докога смятате да гладите и стерилизирате?

# 25
  • Мнения: 9 663
Да ви попитам докога смятате да гладите и стерилизирате?

Гладя само намачканите дрехи.
Стерилизирах в началото, защото Маги имаше проблеми с коремчето. Откогато почна да си лапа ръцете, играчките и завивките спрях да стерилизирам.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 420
Честита нова тема. Да я изпълним само с добри новини. Simple Smile
На мен за нито едно от трите ми деца не са ми взимали пари за ехографа. Както и на педиатърката за идването не съм плащала. Единствено мъжа ми я взе и върна от поликлиниката, понеже сме почти в другия край на София. Simple Smile
С първото си дете всичко перях на ръка, гладех и стерилизирах на ден по 5 пъти.
С второто дете перях само бельото на ръка, гладех всичко и стерилизирах по 1 път на ден.
Сега с малката всичко в пералнята (съобразявам се да са основно нейни дрешки и най-много на някое от другите деца), все още гладя, но го правя за да изглеждат дрехите добре. Стерилизирам само когато си изпусне залъгалката на земята. Simple Smile

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
Ами шишетата от вода и мляко на всяко ползване ли ги стерилизирате?

# 28
  • Плевен
  • Мнения: 102
Ние ходихме на ортопед два пъти,  още на 1вия месец и на 3ти месец.  И двата пъти с направление,  и двата пъти го гледаха на ехограф и нищо не сме плащали.
За стерилизирането,  все още ако може да се каже,  че стерилизирвам ги заливам с вряла вода от електрическата кана.
Специално шишето за мляко всеки път,  ама аз го ползвам само вечер,  а за водата на всяко преваряване на питейната вода,  стерилизирам и шишето,  но това се случва на няколко дена,  т. к. той не изпива цялото количество вода за един ден.
Бибероната я мия доста често,  защото като падне от устата пада до главата му,  а в момента косата му пада ужасно много и бибероната често е косми.
Гладя още дрехите му,  но на предното гладене пропуснах 2 одеала и пелена,  т. к.  дрехите бяха страшно много. Мислех да гладя до към 6ти месец,  обаче отлагам за след зимата,  нзн може би заради разни вируси и т. н.  После ще глада за естетика!
Мамите на момчета,  как върви процеса на забелване на пишките?  Ние правим някакви опити,  ама много ме е страх дали правилно го правя. Лекарката каза,  че другия път ще ми покаже.

Последна редакция: вт, 11 окт 2016, 16:04 от daisy-to

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
Вчера нашето Педи показа как да започваме да го забравяме.И таткото беше с нас и аз му казах,че той ще го прави.Док каза във ваничката докато го къпем.Тя му изкара главичката и каза да я поливаме само с водичка без съпунисване.

Общи условия

Активация на акаунт