Зеленчуци във фризера

  • 15 190
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 922
...(в кутия от натур. сок)
На кои сокове, как по-точно
Аз все "страдам" от недостиг на кутии за фризера, някои неща не стават за плик Wink

Инак замръзявам всичко, което ползвам (без картофи). Замръзявала съм и зелен лук (имах огромно количество, а нямаше какво да го правя)...
 Grinning

# 16
  • Мнения: 7 474
...(в кутия от натур. сок)
На кои сокове, как по-точно
Аз все "страдам" от недостиг на кутии за фризера, някои неща не стават за плик Wink

Инак замръзявам всичко, което ползвам (без картофи). Замръзявала съм и зелен лук (имах огромно количество, а нямаше какво да го правя)...
 Grinning

Няма значение на какви сокове, режа я с нож отгоре(улея който е залепен), измивам и пълня и сгъвам. Тази я ползвам вече втора година , затова е толкова оръфана

# 17
става всичко дори и продове,наптимер ягоди и малини.а за зеленчуци съм пробвала печени чушки,тиква,тиквички,и др.

# 18
  • Мнения: 952
и аз много неща замразявам във фризера вкл. и подправките като целина, копър магданоз нарязвам ги наситно и ги слагам в малки бурканчета и така имам винаги пресни треви  през зимата Mr. GreenЗмразявам освен чушки моркови и тиквички, коприва, спанак също така нарязани краставички готови за таратор, готови сърмички от лозови листа които после за 20 мин. стават готови за ядене. За картофите и аз съм резервирана слагала съм  даже ги бланширах преди това но като ги извадих бяха леко потъмнели на цвят Sad

# 19
  • Мнения: 922
Leo, благодаря ти за инфото. Така наистина е много удобно Grinning
  bouquet

# 20
  • Сливен
  • Мнения: 382
Слагам подправките в кутии от салати или сладоледи (за предпочитане прозрачни) и надписвам отгоре. Счетох за нужно специално да го отбележа, защото преди две години прибрах копър в найлонови торбички и въпреки, че го вадех уж много внимателно, за да не се разцапа по торбичката, в края на сезона целия ми фризер миришеше на копър. Сега за подправките задължително избирам много плътно затварящи се кутии!!!

Аз пък искам да питам как се замразяват лозови листа, че до сега не съм го правила, а се каня след 2-3 седмици да прибирам? И още - как се размразяват после? Може ли в микровълнова или задължително на стайна температура?

# 21
  • Мнения: 952
ами аз замразявам лозовите листа като ги измия и подсуша. Подреждам ги едно върху друго и ги пъхам в найелонови чантички. Хубаво е да стоят отделно от другите продукти защото листата много се трошат като замръзнат и стават на нищо. После или ги размразяваш на стайна темп-ра или в микровелето . А, ако не те мързи да си играеш направи си направо сърмите с плънката и готови ги замрази после. Аз така правя и знам после че имам винаги една готова манджа Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт