За АМ нямам информация, но за киселото мляко съм чувала абсолютно същото нещо, че като се дава след като детето е легнало или пък нощем ще му се развалят зъбите.
Дъщеря ми след годинката мина на кисело мляко  /но тогава нямаше АМ за след годинка, а и с кисело мляко ми беше по-евтино/. Давах и домашно и бях сигурна, че давам мляко. Пиеше 250 мл мляко с най-малко 1супена лъжица захар вечер преди сън и нощем още 250 мл. Така беше до към 2г8м докато тръгна на ясла. Много пъти ми бяха казвали, че не трябва да давам мляко след като си легне и през ноща, защото ще и се развалят зъбите. Но понеже друго не искаше да вечеря, а нощем като се събудеше без млякото не заспиваше не спрях да го давам. Изобщо не и се развалиха зъбите. Първият кариес и се появи на 7г и то на зъби /горните 2рите 2/, който се клатеха и бяха притискани от вече пробилите постоянни и с по-големи размери горни предни зъби. Освен тези други кариеси не е имала до сега.
Сега на синът ми все още си давам АМ, но той не го пие, а му го пробутвам в манджите.
Смятам, че АМ е много по-добро от днешното кисело мляко и не виждам, защо трябва да се сменя АМ /което е сигурно, че е мляко/ с кисело мляко /което има куп други примеси, а някои марки съдържат и сухо мляко например/.
Давай си спокойно АМ на детенцето докато го иска и се радвай, че иска да го пие.