Февруарче грамове наддава и ритничета раздава

  • 55 392
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 364
За  спирта и пъпчето чак се изумих ,че има значение колко % е .С голямото ми дете  не помня някой да е обръщал чак такова внимание точно на това Simple Smile.Само да не мокрим ,докато падне ,после леко със спирт и това е .

За "подмокрянето " и аз съм в  групата -непрекъснато сменям ежедневни превръзки ,но д-ра пусна МБ и излезе  нещо си ,та ще слагам глобули .Така че за всеки случай пускайте и МБ .


За планово секцио -при мен се налага поради мед.причини - д-ра каза,че ще следим за зрялостта на плацентата и според това ще надрочим датата .

# 676
  • Мнения: 80
Момичета, има ли някоя от вас, която е раждала естествено до момента? Аз съм бременна с първо детенце и доста съм наплашена. Мисля епидурална да поискам, но тя колко време държи? Знам, че всичко се забравя като се появи бебчето, но доста съм се шашнала

Последна редакция: пт, 13 яну 2017, 00:33 от Polinichka

# 677
  • Мнения: 140
Момичета, има ли някоя от вас, която е раждала естествено до момента? Аз съм бременна с първо детенце и доста съм наплашена. Мисля епидурална да поискам, но тя колко време държи? Знам, че всичко се забравя като се появи бебчето, но доста съм се шашнала

Не се шашкай, всичко ще мине  Hug Аз не съм раждала, но това което знам е,че се поставя катетър чрез който се влива упойката, така ако има нужда може да се сложи допълнително и няма риск действието й да мине преди да си родила.

# 678
  • Мнения: 6 583
При нормално раждане не се слага катетър Crazy
Сигурно имаш предвид абокат?
И, Polinichka, аз също не съм раждала, но секциото ми се вижда мнооого по-страшно от нормалното раждане. С упойката няма да усетиш толкова силни болки. Успокой се и приеми раждането не като нещо страшно, а като дълго чакана среща с твоето съкровище Simple Smile

# 679
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Момичета имам ужасни болки в кръста, усещането е за тъпа болка като при цикъл. И е толкова силно, че чак ме кара да ходя до тоалетна. Болките са от сряда, но тогава само един път ми се случи, а от снощи са по веднъж на няколко часа. Когато започне болката, тя трае около 3-4 мин. На ЖК съм в понеделник. Някоя имала ли е подобни болки?

# 680
  • Пловдив
  • Мнения: 1 890
Момичета, има ли някоя от вас, която е раждала естествено до момента? Аз съм бременна с първо детенце и доста съм наплашена. Мисля епидурална да поискам, но тя колко време държи? Знам, че всичко се забравя като се появи бебчето, но доста съм се шашнала

Сега всичко е модерна работа, има си упойки, има всякакви видове обезболяване на раждането. Когато раждах аз лекаря ми каза, че най-лесно е раждането, после идва трудното -  да отгледаш човек и да ти кажа сега с дъщеря на 16 г. мога да твърдя, че е бил прав.
Иначе естественото раждане е за предпочитане, трябва да слушаш и изпълняваш точно напътствията на екипа и всичко ще мине добре. Не си мисли, че секциото не боли, боли и още как особено след това, защото все пак си е коремна операция.

# 681
  • Мнения: 6 583
Момичета имам ужасни болки в кръста, усещането е за тъпа болка като при цикъл. И е толкова силно, че чак ме кара да ходя до тоалетна. Болките са от сряда, но тогава само един път ми се случи, а от снощи са по веднъж на няколко часа. Когато започне болката, тя трае около 3-4 мин. На ЖК съм в понеделник. Някоя имала ли е подобни болки?
И не спират, така ли? На мен ми звучи като контракции. А коремът става ли твърд?

# 682
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Момичета имам ужасни болки в кръста, усещането е за тъпа болка като при цикъл. И е толкова силно, че чак ме кара да ходя до тоалетна. Болките са от сряда, но тогава само един път ми се случи, а от снощи са по веднъж на няколко часа. Когато започне болката, тя трае около 3-4 мин. На ЖК съм в понеделник. Някоя имала ли е подобни болки?
И не спират, така ли? На мен ми звучи като контракции. А коремът става ли твърд?

Не коремът ми е мек. И аз имам такива подозрения, че са контракции, но се чудя, заради това, че корема ми е мек. Иначе спират за няколко часа и пак на ново. Не е регулярно времето и се чудя дали пък бебчо не е застанал някак си накриво все пак съм със задна плацента.

# 683
  • Мнения: 140
При нормално раждане не се слага катетър Crazy
Сигурно имаш предвид абокат?
И, Polinichka, аз също не съм раждала, но секциото ми се вижда мнооого по-страшно от нормалното раждане. С упойката няма да усетиш толкова силни болки. Успокой се и приеми раждането не като нещо страшно, а като дълго чакана среща с твоето съкровище Simple Smile


"В епидуралното пространство се въвежда специална куха игла. През иглата се въвежда епидурален катетър (тънка гъвкава тръбичка с отвори на върха). Иглата се отстранява, а  катетърът остава в епидуралното пространство, като през него се прилагат необходимите обезболяващи медикаменти." ( http://www.arsmedica.bg/protseduri/epiduralna-blokada-epiduralna-anesteziya)

# 684
  • Мнения: 6 583
Не коремът ми е мек. И аз имам такива подозрения, че са контракции, но се чудя, заради това, че корема ми е мек. Иначе спират за няколко часа и пак на ново. Не е регулярно времето и се чудя дали пък бебчо не е застанал някак си накриво все пак съм със задна плацента.
Щом не е регулярно... Може да са от подготвителните контракции. Все пак за успокоение бих звъннала на аг-то.

"В епидуралното пространство се въвежда специална куха игла. През иглата се въвежда епидурален катетър (тънка гъвкава тръбичка с отвори на върха). Иглата се отстранява, а  катетърът остава в епидуралното пространство, като през него се прилагат необходимите обезболяващи медикаменти." ( http://www.arsmedica.bg/protseduri/epiduralna-blokada-epiduralna-anesteziya)
Никога не съм го чувала, но не съм и ровила много де. Това навсякъде ли се практикува? Звучи ми гадно.

# 685
  • Мнения: 140
Не коремът ми е мек. И аз имам такива подозрения, че са контракции, но се чудя, заради това, че корема ми е мек. Иначе спират за няколко часа и пак на ново. Не е регулярно времето и се чудя дали пък бебчо не е застанал някак си накриво все пак съм със задна плацента.
Щом не е регулярно... Може да са от подготвителните контракции. Все пак за успокоение бих звъннала на аг-то.

"В епидуралното пространство се въвежда специална куха игла. През иглата се въвежда епидурален катетър (тънка гъвкава тръбичка с отвори на върха). Иглата се отстранява, а  катетърът остава в епидуралното пространство, като през него се прилагат необходимите обезболяващи медикаменти." ( http://www.arsmedica.bg/protseduri/epiduralna-blokada-epiduralna-anesteziya)
Никога не съм го чувала, но не съм и ровила много де. Това навсякъде ли се практикува? Звучи ми гадно.

Не знам дали се практикува навсякъде, но че е гадно - 100 %  Joy

# 686
  • Мнения: 6 583
Надявам се тогава в моята клиника да не го практикуват Crazy

# 687
  • Мнения: 112
Момичета имам ужасни болки в кръста, усещането е за тъпа болка като при цикъл. И е толкова силно, че чак ме кара да ходя до тоалетна. Болките са от сряда, но тогава само един път ми се случи, а от снощи са по веднъж на няколко часа. Когато започне болката, тя трае около 3-4 мин. На ЖК съм в понеделник. Някоя имала ли е подобни болки?
Звънни на наблюдаващия лекар и ако прецени ще те прати на запис на тоновете..  там се вижда ако са контракции. Аз така се бях притеснила преди няколко дни , цяла нощ ме свиваше все едно ще ми идва ,казах на лекарката,отидох на запис и нямаше контракции, оказа се че главата му е слязла надолу и ме притиска 😊

# 688
  • Мнения: X
Надявам се тогава в моята клиника да не го практикуват Crazy
Практикуват го, така се слага епидурална упойка навсякъде, но т.нар. Катетър е много тънък и след поставяне не би трябвало да се усеща. Ще пиша от първо лице в най-скоро време Simple Smile

# 689
  • Мнения: 6 583
О, ще чакам Simple Smile И нали знаеш, всичко да мине по план Wink

Общи условия

Активация на акаунт