Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 44

  • 79 634
  • 755
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 452
Момичета позволих си да редактирам малко първия пост защото не е променян от не знам колко време и май вече никой не го чете. Посъкратих част от инфото защото беше като кръпки пуснати тук и там, допълних за добавките които най-често обсъждаме ако нещо съм изпуснала а на някой му се вижда че е доста важно и трябва да е в първия пост да ми сигнализира да допълвам.

# 31
  • София
  • Мнения: 17 592
Защо да не може? Аз казвам, че и моя ендо е на същото мнение  Peace Хашимото е автоимунно заб., нормално е да има субфебрилна Т  Peace
newsm78 не знам, не ми звучи достатъчно убедително.
От друга страна, ако хормоните са високи, това води до повишена Т...

# 32
  • Мнения: 57
От пикочна и полова система, УНГ или жлъчка най-често идва проблема. Имунолозите разпитват и за доста вирусни инфекции, трудно е да се изследва всичко. Имунолог е и моята препоръка  Peace

Аз правих и КАТ и какво ли не, накрая всички ми казваха да спра да я меря, но аз пак я усещах. Само един вирусолог ми каза, че след вирусна инфекция мога и 2 години да поддържам такава Т. И след 10 г. ендото каза, че е от хашимото-то  Peace

Дали след вирус, дали от нерви... какво ли не чух до сега. Точно същите съвети получавам - спри да я мериш, спри да я мислиш.
Като чуя подобен съвет вече ми е ясно, че този доктор няма да ме излекува. Simple Smile
Би ли споделила кой е твоя ендокринолог?

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 143
Момичета позволих си да редактирам малко първия пост защото не е променян от не знам колко време и май вече никой не го чете. Посъкратих част от инфото защото беше като кръпки пуснати тук и там, допълних за добавките които най-често обсъждаме ако нещо съм изпуснала а на някой му се вижда че е доста важно и трябва да е в първия пост да ми сигнализира да допълвам.
Niss би ли добавила и Тема 43 към архива. Благодаря!

# 34
  • Мнения: 2 094
В Пловдив, д-р Мечкаров  Peace

# 35
  • Мнения: 11 738
Стефка, и аз имам приятел, който около 6 месеца поддържаше Т около 37,2- 37,4. Не знам точно какви изследвания са му правили, беше преди много години, но го разхождаха по всевъзможни доктори. Видимо здрав човек. Доколкото знам, един синузит му се обажда периодично. Твърде възможно е това да е било причина за въпросната Т.
След много обикаляне по доктори, казаха му същото, да спре да си мери температурата. Преди няколко години случайно се сетих за това и го попитах. Каза, че не помни откога не е мерил температура. Сигурно има 10 години вече, откакто се случи това при него.

Всякакви може да са причините за поддържането на такава температура. Болест, инфекция някаква, а също може и стрес. При УНГ и урологични май най-често се поддържа такава Т. При автоимунни, било на жлезата, червата или други. Много са заболяванията. Мама Ирина ти е изредила няколко причини. По-добре отиди на имунолог и той да реши в каква насока да търсите, на база общо здравословно състояние.
Доколкото знам специално за заболявания на жлезата, при хипофункция е ниска Т, а при хиперфункция висока Т. Това е и един от първите симптоми, които насочват докторите за консулт с ендокринолог, още преди да се проявят други.
Аз години имах покачване на Т в определени часове от деня, но не обръщах много внимание. Втрисаше ме, повиши се над 37, но после спадаше в норма и не отдадох голямо значение. След като се отключи заболяването, вече си обясних промените в Т с жлезата.

И още една опция, подобно на хипертония на бялата престилка, докато сложиш термометъра да си измериш температурата и да се повишава без причина.
Аз кръвно спрях да меря. Сложа ли апарата на ръката и сърцето ми започва да бие лудо, пулса ми минава 100 и така...  Laughing
Дано нямаш причини за тревога.

А, и още нещо. Разширена ПКК пускали ли сте, с ДКК? И СУЕ пусни.

Нисс, темата си е добре така.  Hug

Поли, тук или консулт с ендокринолога или действаш на своя глава.  Няма как да ти кажем дали да си промениш терапията. В тази насока всеки отговаря за себе си.  Hug

Последна редакция: пн, 17 окт 2016, 15:32 от Merelenda

# 36
# 37
  • Мнения: 57
Merelenda благодаря за изчерпателния отговор!!!!

Пускала съм и ПКК и ДКК, и СУЕ. Именно заради едни и същи отклонения в тях посетих и хематолога.
Ще последвам съветите ви и ще ходя и при имунолог.

Благодаря ви сърдечно и се извинявам, че отместих темата!

# 38
  • Мнения: 6 946
Благодаря за новата тема  Hug
Хич не ми е приятно да задавам този въпрос, защото съм суеверна, но все пак го правя, защото ме терзае. С ММ си говорихме след нова година да правим опити за бебе. При положение, че сега ТСХ ми е 3,86 и лекарят е казал да не си вдигам дозата, а не съм споделяла плановете си, мислите ли че е редно на своя глава да вдигна от 37,5мг на 50? Думите му са били ако не съм бременна да изчакам и да проследя пак февруари, но аз не искам да позволявам на ТСХ да се качва повече  Rolling Eyes
Извинявам се, че се самоцитирам, но моля, кажете си мнението.

# 39
  • Мнения: 2 452
Щом мислете за бебе вдигай я и се стреми към стойности на ТСХ около 1 че докато излезе положителен тест се качва доста та е хубаво да се държи ТСХ по-ниско за да има аванс. При положителен тест правиш ТСХ и при ендокринолог.
Не разбирам защо не си казала на ендото за тези планове със сигурност щеше да ти дигне дозата.

# 40
  • Мнения: 6 946
Защото той не практикува определяне на доза по телефона Simple Smile и понеже е в друг град и сега не мога да го посетя, пратих майка ми. Та..затова. Благодаря ти  Blush

# 41
  • Мнения: 20 172
Стефка, след нещо вирусно с повръщане и разтройство, поддържах такава температура близо месец. Тогава ме вкараха и в болница, за видат какво се случва, и нищо не откриха. Получих същият съвет "Спри да я мислиш и мериш" и определено имаше ефект. Моят мъж тогава казваше, че само като хвана термометъра, и от притеснение я вдигам. Спрях да я меря, и след известно време изчезна.
Ти с корема как си, имаш ли оплаквания?

Гърне, честно да ти кажа, вече не помня, преди 3 години някъде беше.

Последна редакция: пн, 17 окт 2016, 17:48 от Lemy

# 42
  • Мнения: 2 960
Благодаря за новата тема!

# 43
  • Мнения: 20 172
Гърне, ти си на диета, но все още не виждаш резултати ли?

# 44
  • Мнения: 57
Стефка, след нещо вирусно с повръщане и разтройство, поддържах такава температура близо месец. Тогава ме вкараха и в болница, за видат какво се случва, и нищо не откриха. Получих същият съвет "Спри да я мислиш и мериш" и определено имаше ефект. Моят мъж тогава казваше, че само като хвана термометъра, и от притеснение я вдигам. Спрях да я меря, и след известно време изчезна.
Ти с корема как си, имаш ли оплаквания?

Не, нямам оплаквания от корем. Аз като цяло нямам никакви оплаквания Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт