Искате ли да гладуваме от утре - 25.04.?

  • 2 981
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 433
едно нещо ме мъчи от много време-и срам не срам ще питам....ако горя по 600 на ден но ям нормално-някаква полза ще има ли?...защото до събота гладувам....но после ще започна да се храня с плодове и зеленчуци...та въпроса ми е-ако ударно изгарям по минимум 600 калории на ден за 15 дни колко мога да отслабна?

# 46
  • Мнения: 1 113
Как сте, момичета? Гладувате ли? Laughing
Петюшка, аз по-нагоре в темата ви пуснах една схема на захранване, ама вие май не я харесахте. Нея съм я взела от книгата на Пол Брег. Предлагам обаче да я комбинираме с тази на piccolina. Първите три дни да се захранваме по тази на Брег, а после на piccolina (от третия ден).

luni4ka, хич ме няма по пресмятането на калориите.

# 47
  • Linz
  • Мнения: 11 619
едно нещо ме мъчи от много време-и срам не срам ще питам....ако горя по 600 на ден но ям нормално-някаква полза ще има ли?...защото до събота гладувам....но после ще започна да се храня с плодове и зеленчуци...та въпроса ми е-ако ударно изгарям по минимум 600 калории на ден за 15 дни колко мога да отслабна?
Със сигурност изгаряш и повече от 600, дори цял ден да лежиш. Какво точно имаш предвид?

# 48
  • Мнения: 2 379
Аз гладувам. И всичко ми е наред, добре се чувствам.
Само дето не можах да се наспя (по независещи от глада причини) и ми е малко скапано и сънливо Tired
Safo, това, което предлагаш за захранването, добре ми звучи. Щом системата на Брег е специално за след пълен глад, сигурно и аз така ще направя... Обаче, ако може да ми обясните, защо кипнат домат или зеленчукова салата да е по-добро начало от суров плод? newsm78 Аз съм чела много за разделното хранене, също така дълго време съм го практикувала, и от там знам, че суровият плод е възможно най-леката храна за стомаха.
А от всички зеленчуци, доматът ми се струва един от най-неподходящите, поради високата му киселинност.
Не знам. Който има опит, ако може да ми обясни   bouquet 

# 49
  • Мнения: 1 113
Уф, piccolina, да ти кажа честно и аз не знам защо трябва да е домат, но така пишеше в книгата му, а си мисля, че краставицата и моркова са по-подходящи от плодовете за начало на захранване, защото не съдържат захари.
Преди време гладувах 14 дни и започнах захранването пак с кипнат домат. Нямах проблеми от него.

# 50
  • Мнения: 107
Момичета,
аз не съм от гладуващите, но да ви кажа, че лятото моя мъж беше 7 дена само и единствено на вода, гола голеничка вода /от суета, че на море щяхме да ходим/. За тези дни отслабна 8кг, в началото се чувстваше добре, но някъде към 5 ден започнаха да го болят мускулите на краката, не можеше да спи, беше като парцал. но все пак издържа 7 дена!
А след това да нем ислите, че се захрани, ама моля ви, няма такова нещо. По път към морето се намуха зверски с едни домашно правени сандвичи. Да ви кажа, нищо му нямаше и все още не е качил свалените кг. Не знам, може би е до организъм!
Желая ви успех! Hug

# 51
  • Мнения: 2 379
7 дена само и единствено на вода ... отслабна 8кг
А след това да нем ислите, че се захрани

7 дена = 8 килограма Crazy Уау!
Много бързо е свалял твоят мъж, може заради това да се е почувствал зле.
Аз, за да сваля 8 килограма, трябва да карам на водичка 1 месец Confused Но не бих го направила, де Simple Smile
За сега съм се спряла на 6 дена и свалям с по-бавни темпове Simple Smile
А за захранването, направо си е извадил късмет твоят човек! Аз не бих рискувала така. Чела съм за случаи, когато хора дори и в болница са свършвали, заради не-захранване! Захранването не се прави с цел само да се задържи резулата, а с цел да се щади тялото.
Ако мъжът ти пак тръгне да прави такива гимнастики, кажи му да внимава Peace
Благодаря за подкрепата  bouquet

# 52
  • Мнения: 107
За захранването съм абсолютно съгласна, ама той като е магаре, слава богу, че е добре. Но той се е занимавал с йога преди време и ако щеш вярвай но е бил на вода 40 дена!!!!!!!!!!!! Представяш ли си?!?!?! Аз не, но му вярвам, защото го виждам какво прави! Та той твърди, че са гадни първите 2-3 дена, после можеш да изкараш на вода до безкрай, но не се препоръчва /от йогите/ да е повече от 40 дена! След такова нещо си прочистен отвсякъде, от всичко! Но не е за мен това!
Стискам ви палци!

# 53
  • Мнения: 2 379
Safo, мислих, мислих по въпроса и реших, че ще започна с краставица (обяд за първия ден от захранването), после настъргани краставица и морков със сок от портокал (вечеря). Много ми е любопитен този сок от портокал Grinning Не съм опитвала портокалов сок в салата, но мисля, че ще е готино.
На втория ден за обяд салата като вечерята от първия, а вечерта варени морковчета и евентуално пак малко от салатата...
Доматът ще го оставя за по-късно.
От третия ден на захранването ще спазвам горе-долу схемата, която вече пуснах.
А в първите дни на захранването трябва ли салатките да са в минималистични количества или може да е нормално голяма салата newsm78

Querida, и аз съм чела, че преди да вземе важно решение, Сократ гладувал по 40 дни, за да му се пречисти тялото и духа и да може да вземе вярното решение. Ето ти казваш, че и йогите го правят. Явно се използва заради силния прочистващ тялото ефект. Те и християнските пости са по 40 дена, въпреки, че не са само вода, де Simple Smile Но има силно вярващи, които и такъв пост правят.

В началото доста хора наскачаха, че това, което искаме да правим е лудост, фанатизъм по отслабване някакъв, обаче ето че подобни периоди на глад и пречистване се ползват като метод от хиляди години. Не мисля, че е кой знае какво, ако се прави с мярка и внимателно.

# 54
  • Мнения: 1 113
piccolina, може да ядеш салатките от краставица и морков колкото искаш, няма определено количество, но тъй като коремът ти със сигурност ще се е свил е много важно да не се насилваш и да ядеш докато усетиш ситост. А за домата - сега погледнах в книгата на Пол Брег и там пишеше, че ако не е в комбинация с хляб не действа като киселинна храна Rolling Eyes Колкото до гладуването освен, че е въпрос на личен избор и убеждение, е и въпрос на нагласа, психологическа. 
Между другото, да вметна, че "Питагор е карал учениците си да гладуват 40 дни преди да ги посвети в  тайните си на своето философско учение. Той е смятал, че само 40-дневното гладуване може да прочисти и просветли разума до такава степен, че да се възприемат дълбините на учението за тайните на живота." от книгата на Пол Брег, но да не пиша повече за гладуването като метод за прочистване на съзнанието, че ще ме обявят за фанатик. Mr. Green

... Аз не, но му вярвам, защото го виждам какво прави! Та той твърди, че са гадни първите 2-3 дена, после можеш да изкараш на вода до безкрай, но не се препоръчва /от йогите/ да е повече от 40 дена! След такова нещо си прочистен отвсякъде, от всичко!
querida, аз вярвам в това, което казва мъжът ти, защото наистина съм го изпитала с тази разлика, че гладувах само 14 дни. Исках да продължа още седем, но ми писна мъжът ми да повтаря, че щяло да стане като във вица за магарето, дето тъкмо се научило да не яде и взело, че умряло. Mr. Green Иначе и аз се чувствах превъзходно.

# 55
  • Мнения: 2 379
но ми писна мъжът ми да повтаря, че щяло да стане като във вица за магарето, дето тъкмо се научило да не яде и взело, че умряло. Mr. Green Иначе и аз се чувствах превъзходно.

Това ми е любимият лаф Mr. Green
Разкажи нещо от предишното ти гладуване. Така, за да ни даваш стимул Simple Smile
Какви резултати постигна и колко време се задържаха?
А кое беше по-трудно - периодът на самото гладуване или захранването после? Crazy

# 56
  • Мнения: 1 113
Когато се реших да гладувам за първи път целта ми беше да сваля килограми. Е, свалих ги - за 14 дни - 10 кг, но това беше най-малкото, което "получих" от гладуването - кръвното ми се нормализира (до тогава винаги беше много ниско), сутрин се събуждах отпочинала и свежа, имах бяло течение, което изчезна по време на гладуването. От тогава доста често гладувам, но по 2-3 дни, т.е. два дни и на третия към 17 ч. започвам да се захранвам. Но тъй като идва пролетта и ми се иска да попрочистя организма си и се реших на по-дълго гладуване. Както писах и преди за дълго гладуване трябва да имаш психологическа нагласа, а честно да си кажа през зимата с това "свинско и винско" ми беше много трудно да се реша, дори двата дни които изкарвах на вода ми се увиждаха. Сега, обаче, се чувствам много добре и да ти кажа, piccolina, взех да се замислям дали да не продължа гладуването до 10 дни. А колкото до килограмите, след 3 месеца здраво хапване бях качила 2 кг, т.е. успях да задържа 8 кг, но всичко е индивидуално, ако след захранването продължиш да наблягаш на салатките и избягваш пърженото, брашното и сладкото, може и да ги запазиш всичките. Аз отдавна спрях да гледам на гладуването като на начин за отслабване (не че не е, де), за мен преди всичко е начин да се пречистя. А за най-трудният период, за мен това бяха първите три дни на гладуването, после при захранването не срещнах никакви трудности. Честно казано, се насилвах да ям, защото въобще не ми се ядеше или пък се засищах с много малко.

# 57
  • Мнения: 1 113
Ей, как сте бе, момичета, да не сте измрели? Mr. Green

# 58
  • Мнения: 217
Ей, как сте бе, момичета, да не сте измрели? Mr. Green
Много смешно Mr. GreenНе мога да разбера 4е някой може да насър4ава хората за такива сериозни на4инания.Аз съм ЗА гладуването ,но не съм съгласна да се прави така.Гладуване се прави в пълен покой,никаква физи4еска работа,а не съм сигурна 4е пове4ето жени тук някой друг им върши домакинската работа,ставане по дете.Така не се прави гладуване.Може да има опасни последствия Naughty

# 59
  • Мнения: 433
да ви разкажа какво се случи днес-от 3 дни гладувам и общо съм изяла 1 зелена ябълка,ч краставица и 1 кисело мляко...-3 кг съм,но спирам-имам о6те 4 но спирам защото днес в у-ще бяха дошли лекари и ни обясниха на дълго и широко какво става с момичетата на моята възраст когато гладуват.и затова си реших да карам на пресни салатки + пилешко месо когато съм по-гладна:) това е:) успех на всички други:)

Общи условия

Активация на акаунт