Погача на бебе

  • 41 824
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Стига на майката да й е приятно и забавно, няма лошо, дори да са бабини деветини. Ако я натоварва и стресира, разбира се може и да не го прави. Всеки си преценява.

# 16
  • Мнения: 4
Много благодаря на всички за информацията Simple Smile

# 17
  • Мнения: 4 009
Църквата, да и после почерпка някъде, на мен това с погачата ми е в рубриката "бабини деветини", да не се засяга никой  Sunglasses

На същото мнение. Какви са тези измислици, това е смешно направо. На лунна светлина девствена девойка да меси питка със стрити кости от еднорог на брега на езеро, седнала върху изплетени от слепи монаси постелки, после две монахини да разчупят питката над бебето, с лявата ръка, и да паднат 4 трохички на косата, която трябва да се отреже със златна ножица, изкована от дъх на дракон, който не е в цикъл...

Последна редакция: пн, 17 окт 2016, 14:00 от Нервен_Хамстер

# 18
  • Мнения: 19 687
Хамстер, уби ме  Joy

# 19
  • Мнения: 2 723
Напълно! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

# 20
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 671
Скрит текст:
Църквата, да и после почерпка някъде, на мен това с погачата ми е в рубриката "бабини деветини", да не се засяга никой  Sunglasses

На същото мнение. Какви са тези измислици, това е смешно направо. На лунна светлина девствена девойка да меси питка със стрити кости от еднорог на брега на езеро, седнала върху изплетени от слепи монаси постелки, после две монахини да разчупят питката над бебето, с лявата ръка, и да паднат 4 трохички на косата, която трябва да се отреже със златна ножица, изкована от дъх на дракон, който не е в цикъл...

 newsm20 newsm20 newsm20

Мнооого добре казано!!! bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 344
Ами това си е традиция, в което няма нищо лошо. Една сюрия кокошки се събират да пият кафе, хапват сладичко и клюкарстват. На мен ми дойде много добре. Мама и баба гледаха бебето, а аз успях да се видя с приятелки и да си поговорим. Това ми беше първото виждане с повече хора след раждането и ми беше много хубаво.
Освен всички изброени по-горе неща да отбележа, че майката никого не изпраща.

# 22
  • Мнения: 297
Всеки сам си решава! Аз с първото си дете, дори не знаех за този обичай, но майка ми покани всичките ми приятелки на кафе, сладки и питка. Нямам спомен да сме разчупвали питката, но пък се почерпихме за здравето на бебка и си изкарахме добре. Сега дали ще го направя - не знам, живот и здраве, до там да я докарам ще му мисля. През църквата смятам да мина!

# 23
  • Мнения: 4
Това ли е всичко което трябв да знам в общи линии

# 24
  • Мнения: 2 502
Това ли е всичко което трябв да знам в общи линии

В общи линии според мен на дете на 40 дни не му трябват еди колко си девойки да му дишат въздуха и да му носят вируси.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 361
http://ni-kai.com/index.php?url=customs/view/10
В този сайт всичко е обяснено.. Много ми помогна при първото ми бебче и празника се получи страхотно и сега на 1ви декември пак по него ще се водим за 40я ден на малчо
😘😄😋✌

# 26
  • Мнения: 4 762
Чудя се едно време, като не е имало интернет и форуми, как нашите майки са ни направили погача.

Проявете здрав разум и правете това, което ви харесва и смятате за правилно. Точно пък за приятните неща няма нищо задължително.

# 27
  • София
  • Мнения: 344
Чудя се едно време, като не е имало интернет и форуми, как нашите майки са ни направили погача.

Проявете здрав разум и правете това, което ви харесва и смятате за правилно. Точно пък за приятните неща няма нищо задължително.
Ами майките ни са правили същото като бабите ни и т.н. Не случайно във всеки регион погачата се прави по различен начин.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 361
Всичко е изборно и пожелателно някои не може да накара някой да го направи..
А едно време като е нямало Интернет е имало милион баби и акъли по които са написани сегашните неща в Интернет 😉✌😁

# 29
  • Мнения: 197
Чак кой каквото иска не се прави, все пак се следва някаква традиция. Макар и подробностите да варират, основните няколко неща са едни и същи - Погача, бабуване, женско присъствие и сладка почерпка. Ако сезона не е подходящ, майката се съобразява да го направи в най-най-тесен кръг, така че да не подлага бебето на риск от вируси. Здравето е по-важно от традицията.

Общи условия

Активация на акаунт