много ми е тъжно, че съм далеч от нас

  • 2 012
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 381
Безкрайно обичам баба. Ако бях в Европа и тя беше болна щях да хвана първият самолет и право при нея. Струва си - и времето и парите  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 1 017
аз все си повтарям, че това е най голямата цена, която трябва да платя, живеейки далеч от близките си. И когато "зацикля" с тези мисли...  Cry до никъде не стигам.

ЗнаеШ ли, Харичка, и в Бг да си бяхме, пак може би не бихме имали възможност да сме непрекъснато до тези, които обичаме...моята баба, моят татко...отидоха си в моменти, когато не бях с тях, а бях в България... А може би и така е по добре, за да си ги спомняме с хубаво...

ПрегръЩам те, и ти пожелавам в някакъв момент, скоро, да погледнеШ "философски" на живота (аз все оЩе не мога  Cry).
А и не си подценявай бабчЕто, вярвай, чЕ може да се видите скоро  Heart Eyes
А имаШ ли възможност, качвай се на първия самолет, вместо да го мислиШ много много   bouquet  bouquet  bouquet Hug

# 17
  • Canada
  • Мнения: 1 773
искам да споделя с някой....
баба ми е зле, състоянието й се влошава, а аз съм много далеч от нея.
иска ми се да я прегърна, да си говорим до късно както миналата година го правехме, както винаги.
много си я обичам....боже, дали ще ме дочака?!
спомням си миналото лято как ме изпрати с тъжен поглед и с думите 'дали чедо ще съм жива да ви видя пак?'

много ми е криво, бе хора.....
Харичка, описваш състоянието ми от около месец и половина насам newsm45. Баба ми е причината, поради която се навих да пътувам и няма час в който да не се моля да ни дочака. Беше в болница, но я изписаха, защото с нищо не можели да й помогнат. Обаждам й се през ден и постоянно й повтарям колко много я обичам, как искам да я прегърна и да ми каже "на баба момичето". Стремя се да й давам стимул да ни чака - разказвам й смешни случки за момичетата, те самите й се обаждат (Слава много сладко повтаря "баба"), постоянно и искам съвети за децата. Има дни, в които е толкова зле, че не може да говори и направо ми затваря телефона newsm45. Обещала ми е да стиска зъби, но като почне да ми обяснява как вече си била изживяла живота и й било време...
Стискам палци баба ти да събере сили да те прегърне като се прибереш!

# 18
  • Мнения: 6 167
според мен  най-важно е да знаеш, че обичаш тази жена и че тя те обича.
Ако е така никога не сте разделени, винаги сте заедно.
Дори физически да не можеш да си с нея.
Бъди спокойна и вярвай.
 Hug

# 19
  • Мнения: 1 017
според мен  най-важно е да знаеш, че обичаш тази жена и че тя те обича.
Ако е така никога не сте разделени, винаги сте заедно.
Дори физически да не можеш да си с нея.
Бъди спокойна и вярвай.
 Hug

  bouquet  bouquet  bouquet

"откраднах" си от успокението, предназначЕно за О Харичка, благодаря ти  Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 3 491
Скарлет, много ти съчувствам, защото баба като беше така и като почина, нямаше никакъв начин да отида. Аз съм атеистка, но отидох в една българска църква, запалих свещичка, наплаках се хубаво за 10-тина минути, и като че ми поолекна. После пак на фронта на веселбата - децата си искат своето.  Wink

# 21
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
стана ми много мъчно!
какво да правиш такава ни е орисията. не може всичко да е идеално. винаги липсва нещо или някого. и във България да си беше пак нямаше да ти е спокойно. моли се и вярвай, че ще е здрава и  ще се видите пак Praynig
една виртуална Hug от мен

# 22
  • Мнения: 1 860
 Баба ми никога не е се сещала че има внуци да не говорим за правнуци.......ама как ми е тъпо като малкия е на 8 месеца а мама още не го е гушкала.....и как ми се плаче батко като каже"на свако момчето"ей това ми тежи не че мен не виждат,а че на детето не могат да се радват Cry

# 23
  • Мнения: 1 854
Харичка, тази твоя баба е голяма кьсметлийка, че те има и че толкова я обичаш и почиташ Hug. Всяко начало си има край, но духовната врьзката между вас никога няма да бьде прекьсната, а мисьлта за това грее завинаги сьрцето.
И като се видите с баба следващия пьт да пратиш снимки да и се порадваме и ние Grinning Wink
Прегрьдки и чунки от сльнчева Холандия, цьфнали дьрвета и цветя, канали с лодки и мен Heart Eyes

# 24
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
 Hug Разбирам те, въпреки че не съм го преживяла. На твое място бих направила всичко да замина в България. Знам, че може да е трудно, но поне ще съм опитала. Аз не се сбогувах с баба ми и честно винаги ще ми тежи на съвестта. Сега винаги се моля да ми е простила. Hug

# 25
  • Мнения: 2 257
много си я обичам....боже, дали ще ме дочака?!
Това й е най-тежкото на чужбината....онези мили хорица там...Съчувствам ти изцяло! Hug

# 26
  • Мнения: 1 283
Стискам ви палци скоро да се прегърнете двечките! Hug

# 27
  • Мнения: 456
Преживях смъртта на баба ми от далече преди три месеца. Не, не съм я преживяла. Mного ми е тежко и разбирам много добре какво е. Хората умират независимо дали си до тях или не. Аз се опитвам да запазя най-хубавите ми спомени с нея, не че от това ми става по-леко. Идеята ми е, че това е живота и трябва да се приеме. Незнам какво друго бих могла да кажа... То просто няма какво да се каже......Бъди силна!

# 28
  • Мнения: 7 914
Скарлет О'Хара ,
 колото и да е тъжно тези неща са неразривна част от живота ни!

Преживяват се и отминават, но най важното от всичко е че,  е имало има и ще има ОБИЧ !

В този момент най е необходимо да си силна и ако имаш възножност да кажеш на баба си колко много значи за теб и колко я обичаш !!!

  Hug  Hug  Hug

# 29
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
О`Харич, ще се видите и та3и година с баба, ще видиш Hug Heart Eyes
3нам, че е тьжно и боли, когато си далеч от любимите хора, но 3а сьжаление това е цената, която трябва да платим 3а "удоволствието" да живеем в чужбина...
много гушки от нас Hug Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт