Името Дениз...?

  • 13 446
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 94
...мъжко или женско е според Вас? Харесвате ли го за момиче newsm78

Аз съм го харесала за моята бебка и проучих, че има френски произход. Таткото обаче твърди, че е мъжко (варианта за момче е Денис) и ще има проблем с ударението при произнасяне.


Моля да ми помогнете с мнението си! Благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 180
Дениз е женско,а Денис-мъжко.

# 2
  • Мнения: 7 474
Дениз е женско,а Денис-мъжко.

 newsm10
Ето доказателствоВиж

# 3
  • София
  • Мнения: 551
Дениз е женско,а Денис е мъжко и съм чувала че на турски означава море.

# 4
  • Мнения: 554
Дениз е женско и на турски означава море.
Денис е мъжко.

# 5
  • Мнения: 2 220
Харесвам го за момиче, да. Ще има недоразумения най-вероятно, обаче. Имам познат (турчин), който се казва така и ударението го поставят на "и"-то Денис.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 814
Аз съм чо чувала с какво ли не ударение, и на "Е"то и на "И"то. Харесва ми обаче. Ако на вас Ви харесва, защо да не кръстите бебо така?

# 7
  • София
  • Мнения: 7 101
Женско е и е хубаво.На мен ми харесва.Има актриса Дениз Ричардс. Wink

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Моя приятелка си кръсти така дъщеричката

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Познавам момиче с името Дениза!

# 10
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Дениз е женско,а Денис-мъжко.

И аз така мисля  Peace

# 11
  • Мнения: 1 101
Страхотно име! Бих казала даже чудесно Peace

Сина ми се казва Денис Wink

# 12
  • Мнения: 1 866
Във Франция това име се изписва:
за момиче : Denise, чете се Дьониз, но с по-слабо изразено ьо, ако искаш на български Дениз
за момче : Denis, чете се Дьони или побългарено Дени, т.е. не се чете последната буква.
Ударението и при двете е на и-то. Това за френския, не знам на български как ще се произнасят/разбират.

Дъщеря ми е Мишел и също има объркване с пола. Винаги уточнявам, че е момиче по администрациите. Още повече, че на нея и бащиното, и фамилното са френски и по нищо не се разбира, че е момиче. На френски също има объркване, защото за разлика от Денис, Мишел се произнася по един и същи начин и за момче, и за момиче. Само се пише различно. Мисля обаче, че това не е проблем. Важното е емоцията, която едно име носи.

# 13
  • Мнения: 3 760
Дениз е женско,а Денис е мъжко и съм чувала че на турски означава море.
Peace
Ако не е въпрос на живот и смърт, помисли за някакъв по-неконфликтен вариант.
Успех!

# 14
  • Мнения: 7 186
Дениз е женско,а Денис-мъжко.

 Peace

# 15
  • Мнения: 2 958
Дениз е женско и на турски означава море.
Денис е мъжко.


Правилно!!!Моето момченце се казва ДЕнис.А Дениз действително е турско.

# 16
  • Мнения: 1 756
то4но преди 20 дни се роди моми4енцето на приятелката ми и го кристи Дениз Hug

# 17
  • Мнения: 1 555
Дениз е женско,а Денис е мъжко и съм чувала че на турски означава море.
Точно така ! На мен лично страшно ми харесва името !

# 18
  • Мнения: 13 512
Точно така, името е турско и означава море. Кара Дениз е Черно море.

# 19
  • Мнения: 11 555
Дениз е женско,а Денис-мъжко.
newsm10

# 20
  • Мнения: 201
Дениз е женско,а Денис-мъжко.
  thumbsup Харесват ми и двете. Но за да няма объркване с женския вариант, просто добави едно "а". Имам познати Дениса и Дениза. Така и с ударението се решава проблемът. Дъ чойс из твойс  Laughing

# 21
  • Мнения: 522
Най - голямото ми дете е кръстено Дениз, името наистина е турско и много красиво, означава море, а турците всичко красиво сравняват с морето.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 206
Имам два речника с етимология и значение на имената - български и английски. Та мога да проверя какво казват по въпроса като се прибера довечера.

# 23
# 24
  • Мнения: 394
Много ми харесва името-ако имам някога момиченце и аз съм решила да я кръстя така. Peace

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 372
Ами да женско е и звучи много нежно и красиво  Peace а и не е често срещано на мен много ми харесва Дениз да може и Дениза но Дениз ми звучи по-добре   bouquet

# 26
  • Мнения: 8 917
Дениз е женско,а Денис-мъжко.
Peace

# 27
  • Мнения: 254
Давай смело. Всичко написано до тук е вярно. Не може да се каже точно какъв е произхода - наистина го има в доста езици. А името наистина е много красиво. Аз се казвам Деница, но приятелите на моя приятел преди време започнаха да ме наричат  Денис и оттогава почти всички така си ми викат, а на мен ми е приятно.
И понеже аз страшно много обичам морето мисълта че на турски означава море даже ме ласкае.

# 28
  • Мнения: 36 033
не го харесвам нито в женки, нито в мъжки вариант

# 29
  • Мнения: 2 271
Ние искахме да си кръстим бебето Денис ако беше момче.

# 30
  • Мнения: 1 410
Дениз и женско име и ми харесва. Heart Eyes

# 31
  • София
  • Мнения: 7 206
А според моя речник Дениз е от Дионисий, и означава "божественият от Ниса", защото там е бил отгледан от нимфите.

# 32
  • Мнения: 109
и съм чувала че на турски означава море.
ИМЕТО СИ Е ТУРСКО

# 33
  • Мнения: 5 317
Не ми харесва това име.

# 34
  • Мнения: 1 370
Дениз и женско име и ми харесва. Heart Eyes

 newsm10

# 35
  • Мнения: 94

Благодаря на всички, които са казали мнението си и се радвам, че повечето харесват името.

С удоволствие ги показвам на таткото, за да го убедя, че името ще се харесва и няма да причинява кой знае какви недоразумения.

Благодаря на red за справката с етимологичния речник.

Желая на всички пролетно настроение!

# 36
Nie biahme re6ili, 4e ako bebenceto ni e mom4ence 6te se kazva Denis,no 6te e momi4ence i 6te ia krastim Danaia!Taka 4e ako vtoroto ,jivot i zdrave, e mom4ence 100% 6te se kazva Denis!!!
 Imeto Denis go ima v mnogo strani,a i dori da ima turski proizhod ne vijdam niakakva pre4ka,vse pak v koi vek jiveem,stiga s tia predrasadaci  Peace!!!

Общи условия

Активация на акаунт