КГБ - клуб на готините баби 172

  • 60 597
  • 733
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 026
Честит рожден ден на слънчевата Кати!
Да е здрава,да има прекрасно детство!

Добре дошла на новата баба!
Честито и внуче!

Тути Joy Joy

Последна редакция: чт, 10 ное 2016, 16:22 от Gabkata

# 661
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, НА КАТИ! НЕКА ВИНАГИ СИ ОСТАНЕ ПРИНЦЕСА!
ЗА БАБА ФЛО, bouquet bouquet bouquet
ЧЕСТИТА ВНУЧКА, НА НОВАТА БАБА bouquet bouquet bouquet ДОБРЕ ДОШЛА ПРИ НАС!
Фло, изпрати пратката до офис.
Айша, Честита ти гостенка! Поздрави на Ани! Heart Eyes

# 662
  • Мнения: 7 480
Честит рожден на прекрасната и нежна Кати на Фло!Да е жива и здрава,все така лъчезарна,обичана,щастлива и винаги да постига мечтите си!


                Аз като същински "зет" от цитираната по-горе поема съм със слушалките на ушите откакто съм се върнала и ред сополи,ред сълзи.....съчувствам на героите! Mr. Green

            Добре дошла на новата баба Боби Мин!Да е жива и здрава и бързо да расте твоята Кати!

                Здравче,питаш за Тръмп и се чудя дали да кажа моето мнение,че.....да не създавам напрежение.Е,ще кажа! Laughing Аз,лично,предпочитах да си изберат Тръмп и се радвам за избора!/То май не трябва да бързам,че не се знае новият началник каква свиня ще излезе! Laughing/ Но не мога да забравя посещението на Хилари в Бг и нейната упорита борба да се докопа до договори за шистов газ,за ГМО-тата,а и не са само това исканията от нейна страна към нас.За сега толкова,че да не ви отегчавам с политически разсъждения.
                Фло,за екскурзията съм пас,по простата причина - не съм си сменила задграничния паспорт и не ми се плаща тройна такса.За други екскурзии съм навита,ама да се каже поне един месец по-рано,че да се натуткам с паспорта. Mr. Green Защото пак няма да отида сама,ако няма някаква екстремна причина.
                За сега толкова,че да не ми изгорят ребърцата с киселото зеле във фурната! И след като ги извадя отново слагам слушалките,че  филмът е 52 серии,а аз съм на 24.Другите филми ,които гледам от тази страна са 10-16 серии , а баш тоя 52.Как да не се ядосвам-ще го гледам поне още 3 дни докато стигна до края,а умирам от любопитство да надникна в последната серия какво става,ама ....дано удържа. Wink

                

# 663
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 327

 ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА КАТИ! ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ!

                 

 ДОБРЕ ДОШЛА НА НОВАТА БАБА! А ВИЦЪТ ЗА ВХОД КЪДЕ Е? И разкажи малко за себе си - да видим коя група се увеличава!

 Диде, за Тръмп заставам до теб!

 Тути, много ми харесаха стиховете, но не се отнасят за моите зетчета! И слава Богу!

# 664
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856

Честит рожден ден на Кати!
Да е жива и здрава и щастлива! Весело и безоблачно детство!
Хубав празник!


Добре дошла , Боби Мин!
Честита внучка! Да ви е жива и здрава и много да ви радва!



Тути , то душко и хора няма с кой да кажеш две приказки.  Mr. Green
Всеки си идва за часът. Пред кабинетите няма хора , но пък столове и пейки,
колко искаш и то празни.  Laughing Не ми липсват никак , не се изнервям , разпределям си нещата до
минутка. Иначе един ден загубен и изнервен в една поликлиника или болница.  Crazy


# 665
  • София
  • Мнения: 4 179
за каква екскурзия?

# 666
  • Мнения: 186
Благодаря за милите думи!  bouquet От Пазарджик съм, майка на три деца и прясна баба. Големия син Тодор другия месец ще навърши 27г, дъщерята Велимира е омъжена в Германия и на 1 януари ще стане на 26г. Малкия син Емил е на 11г и ни пълни дните с детски радости и грижи. С мъжа ми още свикваме с новите роли на баба и дядо. С времето явно ще се научим. И се казвам Боряна. Виждам, че имам адашка тук. В сайта до скоро бях читател. По-активно се включвах когато Емил беше бебе. А това време мина отдаавна. Сега ще се навъртам за бабешки идеи и съвети.

# 667
  • София
  • Мнения: 2 675

Добра ви вечер!

Ей, не мога да смогна да вляза и да поздравя красивата годеница на Влади. Едва сега вече съм сама и сложила всеки на място, та да отдъхна.

Фло, да ти е жива и здрава прекрасната Катерина Флоранс! Да е все такава умна, красива, да запази аристократичната си осанка, да е успешна и не на последно място да има чудесно детство!





Специални поздрави от годеника. Ако стигне до скайпа тази вечер ще й го каже лично. След тичане насам-натам, накрая отиде да вае тяло в залата по айкидо и не успяха да се видят в скайпа.   Wink Но, ако не е днес, ще е утре на патерица.

Добре, дошла на новата баба! Да й е живо и здраво малкото момичеце!

Момичета, отивам да чета назад, не можах да ви прочета подробно, а само на верев.

# 668
  • Мнения: 239
Ех, как пък нито една от вас не сподели кафенцето и чайчето, които ви сервирах с мерак в ранни зори?!
Как пък не прочетох едно "благодаря"?!
Може пък да не сте ги забелязали..... аааа не, не ми се вярва! 

# 669
  • Мнения: 1 250
Добре дошла на младата баба Боби Мин , да ти е жива и здрава внучката Катарина Hug


Айша, специални поздрави на скъпата ти гостенка Heart Eyes Hug

# 670
  • София
  • Мнения: 16 218
Фло, честит рожден ден на Кати Виенска!
Пожелавам и здраве, успехи в училище и весели детски игри!  bouquet
Добре дошла на прясната баба Боби Мин!
Честита внучка, да расте и да ви радва!  newsm30
За съвети и идеи може да шпионираш в отчетната тема на внучката. Там младите майки си споделят как растат бебоците и не само това.
В кой град е дъщерята? А зетя германец ли е или наше момче?
Май много питам...  Embarassed
Фури, благодаря и да ти се връща! Как е Елито?
Танита, всичко съм забелязала.
Но не ми върви по ракиено време да благодаря за кафето и чая.
Едно чета в работата, на друго отговарям вечер.


# 671
  • Мнения: 5 378
Най-напред добре дошла на баба Боби! Честита й внучка Катерина! Да бъде жива и здрава, да радва всички около нея!

ЧРД на Кати! Пожелавам й много подаръци и щастливо детство!


Танита, не е умишлено. Аз лично рядко цитирам поименно, а  обобщавам постовете. Това не значи, че не ги чета и че не ги забелязвам. Бъди жива и здрава!

# 672
  • Мнения: 1 250
АКО САМИ НЕ ГО ЗНАЕТЕ  Simple Smile  НАЗДРАВЕ!



Чаша вино е равна на час във фитнеса. И още 11 причини защо да пием божествената напитка...



Добре дошли!
Добре дошли тук, където няма нужда да се чувствате виновни, че обичате виното. И където ще получите научни доказателства, че напитката на боговете е полезнa за вашето физическо, емоционално и психично здраве.
Добре дошли!

1. Една чаша вино е равна на един час във фитнеса.
Изследвания на ресвератрола (вещество, което се среща в червеното вино) показват, че той има  противовъзпалителен ефект, намалява кръвната захар, подпомага работата на сърцето. Учени от University of Alberta, Канада установяват, че една чаша вино ускорява сърдечния ритъм и подсилва мускулите. Същият ефект се наблюдава и след час тренировка, казват изследователите. Джейсън Дък, водещ екипа, обяснява, че по този начин виното може да помогне на хората, които, по една или друга причина, нямат възможност да тренират. "Ресвератролът може да "имитира" ефекта на тренировката или да подобри резултатите от леките упражнения, които тези хора извършват", казва още Дък.

2. Чаша вино ни прави по-привлекателни.
Сериозно! Науката го доказва. Учени от Bristol University, Великобритания, стигат до заключението, че чаша вино се отразява благоприятно на нашата привлекателност. Ето в какво се състояло изследването: 40 души били накарани да изпият различно количество алкохол, като били фотографирани преди и след питието. След това хора, които били напълно трезви, трябвало да оценят атрактивността на мъжете и жените от снимките. Оказало се, че като най-привлекателни били определени хората, изпили едно питие. Обяснението може би идва от това, че алкохолът отпусна лицевите мускули и разширява зениците.

3. Виното винаги ще е до теб.
За разлика от половинката ти, с която се караш, и от приятел(к)ите, които понякога просто не те разбират, виното винаги е тук, до теб, за да сподели емоциите ти. Тази прекрасна напитка повдига духа ти, когато си долу, дава ти криле, когато чувстваш, че се влачиш по земята...

4. Виното помага за социализацията.
Представете си парти, на което сте попаднали, и в ръката ви няма чаша вино. Ужас, нали? Виното ни вдъхва смелост и самочувствие. Помага ни по-лесно да се приобщим, намира общ език между нас и останалите. Прави всичко по-лесно.

5. Все пак... технически погледнато, това са плодове!
"Днес ще вечерям плодова салата. Предимно от грозде. Всъщност, само от грозде. Ферментирало грозде. Наздраве!"

6. Виното отпуска.
Така си е. Виното ти помага да се почувстваш релаксиран и да заглушиш гласа на стреса в главата си.

7. Помага ни да пишем по-добре.
Хемингуей е казал: "Пиши пиян, редактирай трезвен". Има логика в думите му. Виното кара мисълта ти да тече някак по-гладко, подрежда думите в ума ти и ти помага да ги излееш на листа пред себе си.

8. Помага ни да спим по-добре.
Трудно заспивате? Прекалено много мисли се блъскат в главата ви, когато вечер сте в леглото? Сипете си чаша вино и вижте как умът ви ще се успокои...

9. Редовно комбинирайте чаша вино с упражнения...
Изследване, проведено от European Society of Cardiology, показва, че умереното пиене на вино, съчетано с чести упражнения, облекчава симптомите на атеросклероза.

10. За разлика от други видове алкохол, виното не ни прави подути и подпухнали.
Всички знаем какво причинява бирата. Както и някои ликьори... С виното обаче този проблем не съществува.

11. Виното създава романтика.
Запалени свещи, нежна музика, две чаши вино, малко сирене... Да продължавам ли?

12. И накрая, но не на последно място: виното не се отразява драстично на бюджета ви.
E, да, има и много скъпи варианти, но не е нужно да избирате тях. На пазара се предлагат прекрасни вина на достъпна цена.

# 673
  • Мнения: 18 863
Айша ,чаках те да се появиш ,ти си като часовник всяка вечер.Радвай  се на детето и дано се върти повече край теб.
Танитке,аз не съм по картинките   и  не ги консумирам и  коментирам много ,но виждам.рядко го правя,да съм в тон.Не  пия ,освен когато съм болна, че и не закусвам. Като не работя  минавам и на едно хранене. Малко кофти за невниманието.
Сега и Кари ще се обиди , ама и не пия, рядко  като ме провокирате тук и съм готова за лягане.И в компания,да не обидя хората пийвам  и се моля да не заспя веднага.
А някога правех компания на мъжа ми ,че  дреме с часове на масата с чашата. Сега не мога  и няма да съм привлекателна,не че някой  ме вижда  с дни.Магазинерката на хляба едва ли  и поглежда ,бабите  не са интересни,освен ако им виси нещо или са закопчани на верев.
Сега наведнъж наздраве с кафе,чай  и вино..... Joy

# 674
  • София
  • Мнения: 16 218
Фло, забравих да пиша за Одрин. Иска ми се, но няма как.
Тези дати сме планирали да отидем до родата в Търново.
Кака Ани да се запознае с малките племенници. Че баткото го е виждала като бебе. А момиченцето - само на скайп.
Дано екскурзията ви хареси и пожелаете да се повтори напролет. Тогава и аз ще дойда.

Общи условия

Активация на акаунт