Киселини - съвети?

  • 2 173
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 529
Здравейте!
Вече съм в 29 г.с. От около месец имам ужасни киселини. И се появяват и на гладно, и след ядене; и сутрин, и вечер - общо взето когато решат. Не се провокират от определени храни, просто всеки ден, яла или не, ме мъчат.
Вие как се справя(х)те? Сода, талцид и Стопацид помагат, но за 10-тина минути, максимум половин час и после пак се почва. В чудо се виждам. Вече мисля 'бабешки' методи да пробвам, само и само да мине.
На вас какво ви помага(ше)?

# 1
  • София
  • Мнения: 974
Като се сетя какви ужасни киселини имах и аз и ми се доревава Sad
Нищо нямаше желания ефект. Някакво облекчение,  макар и минимално, се чувстваше след чаша хладко прясно мляко.
При някои хора съм чувала, че помагат ябълки, кисело мляко. При мен с тях ставаше още по- зле.
Съчувствам ти !  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 30 140
Помагат ябълки, газирана вода, прясно мляко, сухар, обикновена бисквита.
Таблетки: Талцид, Ноацид, БИОАНАЦИД и всички производни.
И да те "успокоя", че понякога в 9м. вече нищо не помага т.е. сега пак е добре. Wink

Леко бременеене!

# 3
  • Мнения: 1 196
Гавискон! Peace

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз пиех обикновена сода на таблетки. Струваше ми се най-безобидно. Помагаше ми за няколко часа и после пак се започваше. Отвратителна работа. Но на операционната маса в момента в който извадиха бебетата киселините изчезнаха моментално като с магия.  Mr. Green

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
след чаша хладко прясно мляко.

Само това ме спасяваше-студено прясно мляко от хладилника
Има храни и комбинации,от които се появяват повече киселини.Опитай да разбереш при теб кои са и ги изключи

# 6
  • Мнения: 8 938
Най-безобидното и бързодестващо лекарство против киселини е Натриев цитрат. Действа мигновено и има дълго действие.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И аз от Гавискон съм супер доволна.

Иначе студено прясно мляко веднъж ми подейства добре, казаха ми и за копър, но със странични диарични ефекти.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт